reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DVI Cabel-What type it is?

Waffer (2)|26.7.2006 12:50
Preju dobry den mam takovyhle problem>zakoupil sem profesionalny graficky monitor od spolecnosti iiyama(bazar)a kdyz sem dojel domu a chtel to zprovoznit vsimnul sem si ze mi jedna strana kabele nezapada.Kdyz sem cet na podpore samotneho vyrobce dozvedel sem se ze se jedna o kabel typu DVI-Ix2 ale kdyz se kontaktoval ruzne sklady a prodejce nebyly mi schopny doporucit dake adekvatni reseni alebo ani nevedeli o co se jedna a proto se obracim s prosbou sem.Nektery tvrdi ze je to Dual-Link ale ono to neni iba kdyz se pripoji takovehle kabely dva a tym padem monitor muze zobrazovat graficke objekty v max.rozliseni 2560x1600.Budu vdecny za jakoukoliv pomoc ci uz doporucenim urciteho komponentu nebo prevaceniho adapteru.Dekuji a preji pekny zvysek dne.Prikladam obrazky samotnych koncovek a kabelu jako celku>>>
a.JPG b.JPG c.JPG
Ritchie83 (369)|26.7.2006 15:50
Jedná se pravděpodobně o konektor typu DMS-59, více na wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/DMS-59.
Pavel Kovač (374)|29.7.2006 15:27
Opravdu jde o DMS-59, prakticky je to dual-link DVI, takze pokud ma monitor klasicky DVI vstup neni problem si koupit DVI dual-link kabel a pripojit ho.
Waffer (2)|30.7.2006 16:55
Podle mne se o cabel typu DMS-59 nejedna uz sem to prohlizel a mam k tomu 2 fakta:1.ak si vsimnete blize mnou nafotenych fotek kabel ktery mam ma 60 pinu na jedne i druhe strane ale ten co vy hovorite ze je ma jenom 59 a v bode kte pin neni je zaslepka tim padem je tenhle kabel zcela nekompatibilni
2.kdyz sem sel na ponuku vyrobcu>ATI,NVIDIE a ruzne shopy vzdy sem nasel produkt kabel DMS-59 s vystupem na 2xDVI-I ja ale pritom potrebuji presne opak teda 2xDVI-I na DMS kabel protoze muj monitor nema klasicky DVI vstup jenom tenhle specialny.I tak ale dekuji za primou ochotu mi pomoct kdyz budete mit jine tipy budu vam jenom vdecny>>>