reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přesunutí celého hdd na jiný

marekpevný (347)|10.7.2012 14:46
Ahoj.Již podle názvu asi pochopíte oco mi jde.Přiznám se že jsem přesvědčený že to nejde ale raději se poradím s odborníky.Jde mi o to že mám v pc 2 hdd.Jeden je o celkové kapacitě 500gb(100gb syst.zbytek data)no a druhej hdd tam mám jenom na data(takovej přenosnej)Problém mi ale vyvstal na té 500gb potvoře.Podle několika testů jsem došel k tomu že hdd je tzv načlej (před odchodem)přiznám se že se mi nechce čekat než mi to spadne a budu muset instalovat systém i hry znova.Neexistuje náhodou nějaká možnost že bych kompletně vše z disku 500gb přesunul na tu prázdnou 250?zkrátka jak systém tak i data.Tu 250 už bych rozdělenou ani mít nemusel.díkes za rady
j.albi (476)|10.7.2012 20:48
Pokud se objemově vejde do 250 GB, tak to jde. Na podobné věci používám Hiren's BootCD.
john (877)|11.7.2012 01:41
az budes mit zalohu "nacateho" HDD, tak na nej pust SpinRite, jak jsem tak koukal, je uz soucasti novejsich verzi Hirens / DVD edici /
marekpevný (347)|11.7.2012 10:44
o.k..Zatím díkes.Dám vědět jak to dopadlo.
marekpevný (347)|12.7.2012 11:13
Ahoj.tak prográmek jsem stáhnul ale s angličtinou nejsem moc kamarád.Může mi někdo v rychlovce poradit jak přenesu ten jeden hdd na druhej.Myslím kompet.syst+data tak aby po zapojení hdd č2 hned startoval systém?zkrátka komplet přenesení z jednoho hdd na druhej.Díkes
arkij (90)|12.7.2012 16:13
Nejlépe je to udělat pomocí nějakého SW, co umí udělat obraz disku na disk. Já používám GHOST od Symantecu ještě v DOSové verzi, ten je ale placenej, myslím že jde použít i Acronis, ten nemám vyzkoušenej.
Před rokem jsem řešil podobnej problém a i s montáží jsem byl pomocí GHOSTu za cca půl hodinky zpátky "na nádraží".
Jds (106)|12.7.2012 20:09
Zdravím pokud jde o XP je možnost vytvořit zálohu a pak přenést na jiný disk ale,je potřeba na novém disku instalovat nové Winy takže asi nepřipadá v úvahu co.
marekpevný (347)|13.7.2012 08:41
no to ne.Novou instalaci woken právě dělat nechci.Je tam spousta her a prográmků a nedovedu si představit že bych to tam měl dávat všechno znovu:-)tak poradte prográmek.prosím
arkij (90)|13.7.2012 08:44
[QUOTE=Jds;509132]Zdravím pokud jde o XP je možnost vytvořit zálohu a pak přenést na jiný disk ale,je potřeba na novém disku instalovat nové Winy takže asi nepřipadá v úvahu co.[/QUOTE]
Z WinXP můžeš pomocí toho GHOSTu vytvořit jak kopii na nový HDD, tak třeba jen kompletní obraz v jednom souboru a pak to zase nakopírovat na jiný HDD. Pokud to bude ve stejně konfigurovaném PC, tak instalace netřeba. Já jsem třeba do firmy kupoval tři stejná PC, nainstaloval pořádně jedno a na ostatní pak jen celou instalaci přenesl (naklonoval).
marekpevný (347)|13.7.2012 08:46
Abych to upřesnil tak používám win7 home premium
arkij (90)|13.7.2012 09:40
[QUOTE=marekpevný;509156]Abych to upřesnil tak používám win7 home premium[/QUOTE]

Tomu GHOSTu je to jedno, já startuju PC z USB Flash nebo z CD do DOSu a pak GHOST. Tomu pak je jedno jaká data odkud kam kopíruje (neřeší jestli je tam jakej operační systém ale kopíruje bit po bitu) a mimo Win XP jsem tak zálohoval i Win7 Profesional. V tom bych problém neviděl. Ve firmě zatím používám XP, nicméně mám i obraz Win7 a jednoduše programovou partition "přeplácnu" tím kterým systémem zrovna potřebuju. Rozumí se ale, že všechna data mám jinde, včetně přesměrované pošty apod.

Je to na delší povídání a už jsem to tady někde (asi na Freaku) popisoval.

Když upřesníš o co Ti přesně jde, pokusím se Ti poradit.
marekpevný (347)|13.7.2012 09:52
Ahoj,děkuji ta trpělivost.Už jsem to tady popisoval výše.500gb hdd je načlej a nechci čekat až se odporoučí.Tudíž bych uvítal prográmek kterej mi přesune komplet hdd na jinej.Mám 250gb hdd v dobrým stavu a na ten bych to chtěl komplet přesunout.Systém+ data zkrátka všechno tak aby mi po zapojení startoval systém,šli mi hry prostě všechno.komplet přesunutí.Potřebuju poradit prográmek a šikl by se i nějakej postup.
Retiree (49)|13.7.2012 10:07
Taky už jsem jednou úspěšně řešil stejný problém, nevím zda tímto programem Paragon Migrate OS to SSD™, nebo jiným. Hledej také pod heslem Migrace systému. Jediný problém byl, že jsem musel cosi dokopírovat ručně pro bootování, už nevím co to bylo...
62kokos (156)|13.7.2012 11:03
Najdi si někde na internetu Acronis True Image Home, je v češtině. Umí vše co potřebuješ klonovat ,přesouvat a daši věci. Můžeš si vytvořit bótovací CD nebo usb flešku.
Starší verze jsou daleko přehlednější , ale neumí všechny nové řadiče HD.Dále doporučuji Acronis disk director, ten je na práci s oddíly.
j.albi (476)|13.7.2012 12:54
Mám pocit, že už jsem to tady psal. Na Hirenu je SW, který dokáže přenést obsah jednoho disku na druhý. V případě, že objem dat se vleze na nový disk, může být zdrojový disk větší. Na Hirenu by měl Partition Manager, Partition Wizard, Parted Magic, ....
arkij (90)|13.7.2012 13:00
[QUOTE=marekpevný;509160]Ahoj,děkuji ta trpělivost.Už jsem to tady popisoval výše.500gb hdd je načlej a nechci čekat až se odporoučí.Tudíž bych uvítal prográmek kterej mi přesune komplet hdd na jinej.Mám 250gb hdd v dobrým stavu a na ten bych to chtěl komplet přesunout.Systém+ data zkrátka všechno tak aby mi po zapojení startoval systém,šli mi hry prostě všechno.komplet přesunutí.Potřebuju poradit prográmek a šikl by se i nějakej postup.[/QUOTE]

Pokud někde seženeš ten starej GHOST, tak je postup jednoduchej:

1) Uděláš si startovací DOS médium (disketa, CD, Flash) a na něj umístíš i ten GHOST
2) Nastartuješ z tohoto média a z příkazového řádku nastartuješ GHOST
3) Pomocí šipek a tabulátoru zvolíš z nabízeného menu " COPY DISK TO DISK"
4) Máš li na HDD více oddílů, program Tě vyzve k nastavení velikosti jednotlivých oddílů, pokud nemáš, bod vypadne
5) Potvrdíš dotaz že to skutečně chceš provést, neboť operace na cílovém HDD je nevratná a spustí se kopírování
6) Pokud vše proběhne bez problémů, nabídne Ti program "RESTART" - vzhledem k tomu, že potřebuješ starý HDD vymontovat, PC vypneš a ten starý odebreš.
7) Nastartuješ už u nového HDD

Celé to i s montáží může trvat podle množství dat tak 15-20 minut.