reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s DHCP (+novy router)

Resurrection (114)|12.7.2012 16:35
Zdravim,

dnes po vice nez roce u Cznetu nam jeden jejich technik vypnul internet, aniz by se obtezoval sdelit proc nebo ze tak vubec ucinil. Vzhledem k castym vypadkum to vypadalo "normalne", ale odpojeni pretrvavalo, takze jsem to resil s technikem. Ten mi sdelil, ze nam internet vypnul, protoze nas router prideluje IP adresy pres DHCP ve stejnem rozsahu jako je brana pripojeni a vnejsi adresa pripojeni. Proc az po vic nez roce mi nevysvetlil a radsi to polozil...

Nas wifi router Ovilink 5460AP bohuzel neumoznuje nastavit rozsah DHCP jiny nez jak je nastavena brana a vnejsi adresa site. Bohuzel novejsi firmware problem nevyresil. Potreboval bych tedy poradit s vyberem a nastavenim noveho routeru, ktery by umoznil mit router pripojeny do ethernetove pripojky na jedne siti, ale pres wifi prideloval pres DHCP adresy v jine lokalni siti. Je to vubec mozne? Dalo by se to vyresit i nejak jinak?

Diky za pomoc!
zsdx (2098)|12.7.2012 16:56
To umi kazdy router za pet stovek. FAQ u Ovise by nepomohly? Jaky mas na nem nyni mód?
|Mio| (1333)|12.7.2012 20:27
No fuj, samozrejme ze ten ovislink umi pridelovat jiny rozsah, novy firmware, ale i starsi.

Kdyz pohledas tema ve kterem jsme se o nem hadali tak tam mas postup.

Sice to neni jednoiduche ale od toho tu jsme abychom ti poradili.


Z pohledu technika poskytovatele je to pochopitelne jestli to DHCP posilalo leasy do site poskytovatele.
Osobne si myslim ze se ten Ovis resetnul do tovarniho nastaveni a tim to vsechno zpusobil. Ze by bourka, nebo vypadek proudu?