reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

V nabídce "Odeslat" není nic

sylar (19)|12.7.2012 18:21
Zdravím,
mám nový ntb a po pár dnech používání jsem zjistil, že když kliknu pravým tl. myši na nějaký soubor a vyberu "odeslat", že se mi zobrazí prázdná nabídka, ve které by normálně měly být možnosti "odeslat e-mailem", "odeslat ke komprimaci" atd. První a druhý den jsem z ntb odinstalovával nepotřebné programy od výrobce, tak nevím jestli jsem s tím náhodou neodinstaloval i toto, ale myslím si, že ne.
Nevíte někdo jak tam vrátit tu klasickou nabídku?

Přikládám screen, jakou nabídku myslím a jak vypadá.
[ATTACH=CONFIG]26409[/ATTACH]
komprese.png
gabera (64)|13.7.2012 10:45
Doporučuji zkontrolovat, zda není prázdná (nebo zda nechybí) složka SendTo.

Ve Windows XP je možno ztracené položky v menu Odeslat opět doplnit speciálními prázdnými soubory se speciální příponou - stačí ve složce SendTo vytvořit následující prázdné textové soubory:

Plocha (vytvořit zástupce).DeskLink
Příjemce pošty.MAPIMail
Dokumenty.mydocs
Komprimovaná složka.ZFSendToTarget

Nevím, zda lze tento postup dá aplikovat i ve Windows 7 (mám Win XP), můžete to případně zkusit.
sylar (19)|14.7.2012 13:02
[QUOTE=gabera;509165]Doporučuji zkontrolovat, zda není prázdná (nebo zda nechybí) složka SendTo.

Ve Windows XP je možno ztracené položky v menu Odeslat opět doplnit speciálními prázdnými soubory se speciální příponou - stačí ve složce SendTo vytvořit následující prázdné textové soubory:

Plocha (vytvořit zástupce).DeskLink
Příjemce pošty.MAPIMail
Dokumenty.mydocs
Komprimovaná složka.ZFSendToTarget

Nevím, zda lze tento postup dá aplikovat i ve Windows 7 (mám Win XP), můžete to případně zkusit.[/QUOTE]

děkuji za info. našel jsem si složku SendTo a v ní je následující, takže je to o to divnější, že se v nabídce nic nezobrazí.
Ještě jsem zjistil, že když dám pr. tl. myši např. v commanderu, tak tam mi to tu klasickou nabídku ukáže v pořádku.

[ATTACH=CONFIG]26421[/ATTACH]
Výstřižek.PNG
astec (1823)|14.7.2012 13:31
A když to uděláš takto?

Do pole Start "Zahájit hledání" nebo "Spustit" napište shell:sendto
(otevře se složka c:\Users\vašejméno\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo\)
Klepněte pravým tlačítkem do složky a pomocí Nový > Zástupce vytvořte nového zástupce (Shortcut) k požadované aplikaci – např. notepad.exe, pojmenujte novou akci - např. "Otevřít v Notepadu".
sylar (19)|14.7.2012 14:11
Notepad se do nabídky "odeslat" přidal, ale pouze do té co se zobrazuje v commanderu (tam je vše OK). Když dám pr. tl. myši například na ploše na nějaký soubor, tak se nezobrazí vůbec nic, viz. screen v prvním příspěvku.
gabera (64)|14.7.2012 14:47
Možná jde poškozený registr Windows.

Tady je řešen dílčí případ opravy registru v případě, kdy se zobrazují standardní položky menu, avšak ne další "ručně" dodané položky. Pokud nebude odvaha tam uvedený VB script spustit (já bych ji asi neměl), je možno z kódu skriptu zjistit, o jaké položky se jedná a zkusit ruční opravu:

http://windowsxp.mvps.org/sendtofix.htm

Tím by mohlo možná být řešeno zobrazení ručně doplněných položek (viz výše notepad).

Jinak - v registru Win XP na mém PC jsem našel položku SendTo snad šestkrát, pokud je to obdobně ve Win 7, tak by ruční oprava registru mohla být docela problém.
sylar (19)|14.7.2012 14:52
děkuji za info, ale také se mi do toho moc nechce. vidím to spíše tak, že napíšu na podporu MS, ti snad budou vědět co, kde a jak opravit. jinak děkuji všem za pomoc.
zsdx (2098)|15.7.2012 13:45
Ten skript je v naprostem poradku, jeho prikazy muzete klidne zadat do admin. konzole. S MS podporou bych si to nemaloval nijak ruzove...
sylar (19)|16.7.2012 22:50
tak jsem se nakonec dokopal a script spustil, po probklinutí obrazovky a následné nemožnosti dostat se na disk C: jsem si sice moc jistý nebyl, ale následný restart vše obnovil do normálu a zpřístupnil i nabídku "odeslat" jak má být :) takže děkuji všem