Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Další problém s WordPressem - rubriky

Obyvatel SHW Avatar uživatele souteh
    Registrace
    Jun 2010

Omlouvám se, že píšu sem, ale do mého předchozího tématu mi to nechtělo dát odpověď..

Můj problém je takovýto:
    mám na stránce v menu nastavenou položku „Test1“, která je v menu jako „uživatelský odkaz“ a zobrazují se na ní všechny články, které napíšu. Dále mám položku „Test2“, v menu „rubrika“ a samozřejmě chci, aby se v ní zobrazovaly pouze články, které vložím do přiřazené rubriky.

Problém je v tom, že po kliknutí na „Test2“ tam sice článek je umístěn, ale narozdíl od „Test1“ je vidět pouze jeho název.

Jak udělám, aby se mi i zde a všech dalších položkách menu nastavené jako „Rubrika“ na stránkách zobrazovaly články s nějakým úvodním textem a možností „Celý článek..“?

Uměl by mi někdo poradit, prosím? Předem díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Myslíš jako to mám takto udělané já?
    http://www.modelyhistorie.cz/
    To je v nastavení administrace.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Aby jsi viděl možnost "Celý článek" musíš do textu vložit Značku pro pokračování textu. Dáš vytvořit nový příspěvek,napíšeš perex, vložíš značku a přiřadíš rubriku. Nesmíš zapomenout nasměrovat příspěvek na url stránky, na kterou má odkaz "Celý článek" směrovat.

Registrace
    Jun 2010

No, chci psát články a všechny se mi zobrazují na hlavní stránce - to je OK. Pak mám vytvořené rubriky a pro každou rubriku mám položku v menu (ať už hlavním nebo submenu) a chci, aby se mi daný článek po zveřejnění tedy nezobrazil jen na hlavní stránce, ale i tam, které kategorie (rubriky) u něj zaškrtnu. To je taky v pořádku, až na to, že se zobrazuje pouze název článku.. chtěl bych, aby se to všude zobrazovalo tak, jako na hlavní stránce (text a možnost "celý článek"). Jen jsem to shrnul, snad je to lépe srozumitelné. Pokud je to ono, kde konkrétně v administraci to prosím najdu?

Aby jsi viděl možnost "Celý článek" musíš do textu vložit Značku pro pokračování textu. Dáš vytvořit nový příspěvek,napíšeš perex, vložíš značku a přiřadíš rubriku. Nesmíš zapomenout nasměrovat příspěvek na url stránky, na kterou má odkaz "Celý článek" směrovat.
    Tak to dělám a funguje to, ale jen v hlavní sekci. Jakmile zvolím jinou položku menu, ve které se mají zobrazovat články dle rubrik, tak tam je vidět jen seznam článků (jejich názvů).
    Naposledy upraveno uživatelem souteh: 13-07-2012 v 13:47

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od souteh Zobrazit příspěvek
    ...kde konkrétně v administraci to prosím najdu?
    Ve "vzhledu" to není, ale ovlivníš to tady už v Editoru příspěvků při psaní/publikování/schvalování zafajfkováním patřičné rubriky a výběrem "galerie"...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: WordPress_příspěvek_formát.jpg 
Zobrazení: 189 
Velikost: 41.3 KB 
ID: 26414  

Registrace
    Jun 2010

Tohle já tam vůbec nemám, vidím tam jen okna "Publikovat", "Rubriky" a "Štítky".. Není to nějaký plugin?

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Ani ne tak plugin jako oprávnění - ten obr. je dělaný pod adminem a stejně to vidí šéfredaktor...

Registrace
    Jun 2010

Jsem admin a pořád to tam nemám.. Ani když založím účet šéfredaktora, pořád nic..

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Jo tak to nemám tuchy - co máš za versi a šablonu?

Registrace
    Jun 2010

Verzi mám 3.3.1 a šablonu vlastní.. může to být problém? Pokud ano, kde se to v šabloně opraví?

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

To se zeptej Kevina00 nebo na českém foru WP. Já mám "stock" 3.3.2 v české ver. (na 3.4 neaktualizuji, dokud v US-ver. nevychytaj bugy) a šablonu opět "stock" Twenty Ten 1.4. Vše v default-nastavení.

Registrace
    Jun 2010

Už jsem psal na 2 WP fóra a nikdo mi neporadil.. Pouze mi navrhli něco s http://wordpress.org/extend/plugins/category-posts/ a http://wordpress.org/extend/plugins/widgets-on-pages/, ale jak to nastavit, ....?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Je třeba si uvědomit rozdíl mezi rubrikou a stránkou. Rubriky se zobrazují na hlavní stránce,, zatímco stránky se zobrazují "někde" pod menu. Z rubrik lze na stránky linkovat. Hodně také záleží na struktuře šablony. Např. na Standovým screenu položku Formát já vůbec nemám. Záleží jak je která šablona stavěná. Jak toto napravit neporadím, šablonu pro WP jsem neprogramoval.Ještě v pravém sloupci můžeš ovlivnit zobrazené položky funkcí Nastavení zobrazených informací, která se nachází vlevo zcela nahoře. Těžko poradit se šablonou vlastní výroby, pokud si ji člověk nemůže "ošahat" a prozkoumat všechny její funkce. Nebylo by lepší domluvit se s programátorem šablony o popsání všech funkcí, které šablona umožňuje ?

Podobná témata

1. Další zelenáč
    Od Machine7170 v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 10-06-2013, 16:14
  2. A další nováček... :)
    Od janys v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 13-06-2011, 13:36
  3. Problém s PC - chvění obrazu a další
    Od zax.cz v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení