reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Další problém s WordPressem - rubriky

souteh (371)|13.7.2012 12:30
Omlouvám se, že píšu sem, ale do mého předchozího tématu mi to nechtělo dát odpověď..

Můj problém je takovýto:
mám na stránce v menu nastavenou položku „Test1“, která je v menu jako „uživatelský odkaz“ a zobrazují se na ní všechny články, které napíšu. Dále mám položku „Test2“, v menu „rubrika“ a samozřejmě chci, aby se v ní zobrazovaly pouze články, které vložím do přiřazené rubriky.

Problém je v tom, že po kliknutí na „Test2“ tam sice článek je umístěn, ale narozdíl od „Test1“ je vidět pouze jeho název.

Jak udělám, aby se mi i zde a všech dalších položkách menu nastavené jako „Rubrika“ na stránkách zobrazovaly články s nějakým úvodním textem a možností „Celý článek..“?

Uměl by mi někdo poradit, prosím? Předem díky.
StD (1963)|13.7.2012 12:52
Myslíš jako to mám takto udělané já?
http://www.modelyhistorie.cz/
To je v nastavení administrace.
kevin00 (10238)|13.7.2012 13:36
Aby jsi viděl možnost "Celý článek" musíš do textu vložit Značku pro pokračování textu. Dáš vytvořit nový příspěvek,napíšeš perex, vložíš značku a přiřadíš rubriku. Nesmíš zapomenout nasměrovat příspěvek na url stránky, na kterou má odkaz "Celý článek" směrovat.
souteh (371)|13.7.2012 13:40
No, chci psát články a všechny se mi zobrazují na hlavní stránce - to je OK. Pak mám vytvořené rubriky a pro každou rubriku mám položku v menu (ať už hlavním nebo submenu) a chci, aby se mi daný článek po zveřejnění tedy nezobrazil jen na hlavní stránce, ale i tam, které kategorie (rubriky) u něj zaškrtnu. To je taky v pořádku, až na to, že se zobrazuje pouze název článku.. chtěl bych, aby se to všude zobrazovalo tak, jako na hlavní stránce (text a možnost "celý článek"). Jen jsem to shrnul, snad je to lépe srozumitelné. Pokud je to ono, kde konkrétně v administraci to prosím najdu?


[quote]Aby jsi viděl možnost "Celý článek" musíš do textu vložit Značku pro pokračování textu. Dáš vytvořit nový příspěvek,napíšeš perex, vložíš značku a přiřadíš rubriku. Nesmíš zapomenout nasměrovat příspěvek na url stránky, na kterou má odkaz "Celý článek" směrovat.[/quote]

Tak to dělám a funguje to, ale jen v hlavní sekci. Jakmile zvolím jinou položku menu, ve které se mají zobrazovat články dle rubrik, tak tam je vidět jen seznam článků (jejich názvů).
StD (1963)|13.7.2012 14:21
[QUOTE=souteh;509182]...kde konkrétně v administraci to prosím najdu?[/QUOTE]
Ve "vzhledu" to není, ale ovlivníš to tady už v Editoru příspěvků při psaní/publikování/schvalování zafajfkováním patřičné rubriky a výběrem "galerie"...
WordPress_příspěvek_formát.jpg
souteh (371)|13.7.2012 14:47
Tohle já tam vůbec nemám, vidím tam jen okna "Publikovat", "Rubriky" a "Štítky"..:( Není to nějaký plugin?
StD (1963)|13.7.2012 14:55
Ani ne tak plugin jako [HL]oprávnění[/HL] - ten obr. je dělaný pod adminem a stejně to vidí šéfredaktor...
souteh (371)|13.7.2012 15:00
Jsem admin a pořád to tam nemám.. Ani když založím účet šéfredaktora, pořád nic..
StD (1963)|13.7.2012 15:02
Jo tak to nemám tuchy - co máš za versi a šablonu?
souteh (371)|13.7.2012 15:10
Verzi mám 3.3.1 a šablonu vlastní.. může to být problém? Pokud ano, kde se to v šabloně opraví?
StD (1963)|13.7.2012 15:18
To se zeptej Kevina00 nebo na českém foru WP. Já mám "stock" 3.3.2 v české ver. (na 3.4 neaktualizuji, dokud v US-ver. nevychytaj bugy) a šablonu opět "stock" Twenty Ten 1.4. Vše v default-nastavení.
souteh (371)|13.7.2012 15:22
Už jsem psal na 2 WP fóra a nikdo mi neporadil.. Pouze mi navrhli něco s http://wordpress.org/extend/plugins/category-posts/ a http://wordpress.org/extend/plugins/widgets-on-pages/, ale jak to nastavit, ....?
kevin00 (10238)|13.7.2012 15:47
Je třeba si uvědomit rozdíl mezi rubrikou a stránkou. Rubriky se zobrazují na hlavní stránce,, zatímco stránky se zobrazují "někde" pod menu. Z rubrik lze na stránky linkovat. Hodně také záleží na struktuře šablony. Např. na Standovým screenu položku Formát já vůbec nemám. Záleží jak je která šablona stavěná. Jak toto napravit neporadím, šablonu pro WP jsem neprogramoval.Ještě v pravém sloupci můžeš ovlivnit zobrazené položky funkcí Nastavení zobrazených informací, která se nachází vlevo zcela nahoře. Těžko poradit se šablonou vlastní výroby, pokud si ji člověk nemůže "ošahat" a prozkoumat všechny její funkce. Nebylo by lepší domluvit se s programátorem šablony o popsání všech funkcí, které šablona umožňuje ?