reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP Mini-Note 2133 výměna základní desky.

Tremor (58)|14.7.2012 12:55
Zdravím.
Dostal se mě do ruky netbook HP Mini-Note 2133, nainstalovaným Ubuntu, který po se krátce po spuštění zasekával.
Při pokusu nainstalovat Win XP se projevovala stejná chyba již při instalaci a to tak že se rozhodil obraz a netbook se sekl.
Pravděpodobně tedy šlo o chybu čipu GPU.
Majitel souhlasil s objednáním nové základní desky, tak se si řek že zkusím stávající zapéct v troubě, bohužel se to nepovedlo. :D

Objednal jsem tedy z E-Bay novou desku.
Deska přišla ale nereaguje na zapnutí. Pouze po připojení napájecího zdroje se rozsvítí červená kontrolka u DC konektoru, která po čase začne svítit modře. Což vypadá že funguje nabíjení baterie.
Bohužel to je veškerá činnost kterou deska projevuje. :(

Začal jsem tedy s prodejcem řešit reklamaci a poslal mě jinou.

Druhá deska přišla, ale ta je na tom bohužel podobně.
Nabíjení funguje také, akorát po připojení baterie se na na 5 vteřin roztočí ventilátor a to je vše. Žádné zvuky, žádné LEDky se nerozsvítí (kromě zmiňované napájecí), prostě nic.

Zkoušel jsem u obou desek odpojit baterku a smazat Cmos, ale bez výsledně.

Navíc u druhé desky jsem si všim prachu v koutech ventilátoru, což značí že nová nejspíš nebude.
Desky přišli obě v jiné verzi, takže bůhví kde je prodejce bere.

A teď k otázce, nenapadá někoho co s deskou ještě vyzkoušet, nebo je deska skutečně vadná a mám řešit reklamaci znovu?

Prodejce mě totiž poslal druhou desku pod podmínkou že už nebudu chtít další náhradu. Což jsem mu sice nepotvrdil, ale jen sem mu napsal ať jí pošle, takže si nejspíš myslí že s podmínkou souhlasím, ale písemně jsem mu to nepotvrdil.

Všechno to vypadá na podvodníka, ale podle komentářů a hodnocení na Ebay vypadá seriozně.


Co si o tom myslíte??


Ještě přidávám odkaz na zboží na Ebay: http://www.ebay.com/itm/250822226627?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_500wt_828
Tremor (58)|15.7.2012 12:09
Tak nikdo nic? :confused:
Deee-aN (3834)|15.7.2012 14:33
Pokud tvrdí, že je nová ("A brand-new, unused, unopened, undamaged item") a přitom je tam porůznu prach, vyfoť to a pohroz mu, že ho naprášíš e-bayi (to Resolution center, nebo jak:notsure). Jako Top Rated Seller by měl být seriózní.
Tremor (58)|23.7.2012 10:29
Tak jsem mu je poslal na reklamaci, a slíbil že pošle peníze zpět.
Ale clo a čas mě nikdo nezaplatí. :hmm
Deee-aN (3834)|23.7.2012 12:00
[QUOTE=Tremor;509831]Ale clo a čas mě nikdo nezaplatí. :hmm[/QUOTE]
Já se snažím brát z EU. Tam je to bez.
john (877)|23.7.2012 12:22
nevim, ale snad je lepsi nez zapekani celeho MB, mozna by stalo za to, hodit tento odkaz mezi "dulezite" :confused: v sekci NB....
dzandra (1368)|23.7.2012 12:55
Já už toho nakupil hafo a nikdy jsem clo neplatil. u všeho píšou gift a je to, a to jsem tam kupoval i nože za 150$ a více
Tremor (58)|23.7.2012 13:03
Ano to mě taky napadlo, ale neměl jsem horkovzdušnou pistoli a měl jsem obavy z teplot.
Přece jen v troubě si nastavím alespoň přibližně teplotu a čas.
Mě se zapečení nepovedlo z vlastní hlouposti. :D
Zapoměl jsem na zadní straně MB nalepenou samolepku, která se teplem smrštila a smetla sebou SMD součástky na které byla přilepená. :mistake
Tremor (58)|23.7.2012 13:27
No já nakupuju dost často a je to tak 2 z 5ti balíků co musím zaplatit clo.
Na Gift už se dnes nehraje, je jedno jestli je to poslaný jako dárek.
Oni si to projedou rentgenem a automaticky k tomu připíšou clo podle tabulek.
A pokud si nejsou jistý tak balík zadržej na celnici a musím doložit doklad o povaze zboží a o zaplacení včetně dopravy a na základě toho vypočítají clo.
john (877)|23.7.2012 13:36
[QUOTE=Tremor;509853]Zapoměl jsem na zadní straně MB nalepenou samolepku, která se teplem smrštila a smetla sebou SMD součástky na které byla přilepená. [/QUOTE]
tak tomu se rika pech, za dobrotu na zebrotu :) , ale priste uz to urcite nebude :thumb