reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC shutdown okamžitě po vstupu do 3D prostředí

skocan (3)|15.7.2012 10:34
Zdravím,
potřeboval bych dost pomoc. Problem(viz nadpis) mám asi měsíc a neustále se zhoršuje. Začalo to jednou hrou (Diablo 3) s tak 20% šancí na shutdown(prostě jak kdyby vypad proud), nyní je situace absolutně všechny hry(3D) tak 90% šance na shutdown. V případě že k shutdownu nedojde hra běží naprosto v pořádku a plynule.
Co už sem zkusil:
1. Naprosté vyčištění a odprašení všeho co v PC je včetně rozebrání všeho co se rozebrat dá.
2. Všechny ovladače pro grafickou kartu(Geforce 9800GTX) a to jak beta, tak certifikované a doporučené.
3. Re-install Windows 7 s formátem systémového disku.
4. Restore BIOS defaults
5. Tip z jiného fóra: odinstalovat daemon tools a následně použít odinstalaci čehosi souborem SPTDinst-v181-x64.exe, nezrabralo tak sem použil znova k opětovné instalaci.

Poslední věc. Mám ještě jeden problém s PC, když je počítač delší dobu vypnutý tak nenaběhne: tma, grafika pípne jako že OK, disk zahrabe ale win nenabíhají, stále tma - musím řešit tvrdým vypnutím a okamžitým zapnutím znova. Potom vždy naběhne bez problémů.
Nevšiml sem si žádných jiných problémů např. s výkonem nebo cokoliv co by mohlo souviset s daným problémem.

Už mi došli nápady co dál zkusit, za každý budu rád.
j.albi (476)|15.7.2012 10:41
Něco podobné mě ve 3D dělala grafika. Řešil jsem to reklamací a potom už všechno bylo bez problémů. Chce to ale překontrolovat kondenzátory na základní desce, případně otestovat jiný zdroj.
skocan (3)|15.7.2012 11:48
No právě, že nevim co to je. Každopádně softwarovou vadu můžeme vyloučit? Btw. update: Jediná hra(3D), která mi jde je Unreal Tournament 3, nechapu proc.
j.albi (476)|15.7.2012 21:44
Padá to i v indexu uživatelský zkušeností? Jsou hry originální? Jsou aktuální ovladače?
skocan (3)|25.8.2012 17:36
Byl to zdroj. Všem dík za reakce. :)