reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spdif + x-fi

Rat (75)|15.7.2012 22:09
Dobrý den,
mám dotez ohledně propojení SPDIF.
Jelikož budu pořizovat AV receiver se SPDIF vstupy rád bych se zeptal má-li nějaký význam mít v PC nadále SB X-Fi.
Integrovaná zvukovka má SPDIF také. Jelikož se jedná o digitální výstup, neupraven převodníky atd, de-facto ho zpracovává až ten receiver, bylo by to logické.
Je má úvaha správná, nebo se v něčem pletu?
Fox_25 (613)|17.7.2012 02:03
Pokud nevyužijete 96khz vzorkování, rozlišení 24bit a int. zvukovka nevytěžuje CPU a umí vše co potřebujete proč ne. Jen bych vyzkoušel zda zvládá i 5.1.
xmarek (1676)|17.7.2012 08:45
I když to bude spostě lidí připadat jako nesmysl tak není SPDIF jako SPDIF. V minulosti jsem měl k dispozici zvukovou kartu E-MU 1616m. Rozhodně se nejednalo a nějakou lowendovou zvukovou kartu už z důvodu, že ji firma Creative (koupila divizi E-MU) prezentovala jako poloprofesionální. Tato karta mi v mnohých věcech vyhovala, ale její slabinou byl sluchátkový výstup, který byl pro nějaké Hi-end využití už nedostačující. A tak jsem se rozhodl si koupit Benchmark USB DAC1. Moje myšlenka byla asi taková, že ji propojím přes SPDIF s E-MU. Jaké bylo mé překvapení když Benchmark začal hrát na úrovni E-MU (tj. hůř).
Nějak jsem nechápal proč byl rozdíl mezi USB (vstup do Benchmarku) tak odlišný od SPDIFu. Vždyť E-MU pouze přeneslo digitalní signál přes SPIF do Benchmarku. :runaway

I když jsem byl vyzbrojený teorií, tak závěr je takový, že není SPDIF jako SPDIF.
shapet (29)|21.10.2012 08:22
EMU 1212, 1616M

24-bit/192kHz ADAT In/ Out (switchable S/ PDIF)
24-bit/96kHz S/ PDIF In/ Out (switchable AES/ EBU)
S/ PDIF je většinou používán pro přenos stereo nebo multi-kanálového prostorového zvuku zvuku, ADAT optické rozhraní podporuje až 8 kanálů při 48 kHz, 24 bitů. Datové proudy jsou zcela neslučitelné. Každý z osmi kanálů obsahuje 24 bitů (MSB), pak 24 x 8 = 192 bitů jsou na snímek.
Konkurenční profesionální rozhraní je AES3, které vysílá dva kanály digitálního zvuku až 24-bitů 192 kHz přes balanced XLR kabel. S/ PDIF je pak spotřebitelská verze tohoto protokolu, který používá buď RCA kabely nebo optické kabely. (75 ohm oproti 110 ohm AES/ EBU). MADI-X může nést 64 kanálů digitálního audia při 48 kHz a 28 kanálů na 96 kHz, a vždy vyžaduje samostatný clock signal.

Tedy S/ PDIF je vždy S/ PDIF podle normy standard IEC 61937. EMU karty umí více formátů datového rozhraní, potřebují k tomu přepnout vstup i výstup.
HS (25)|13.1.2013 11:39
Zdravim, mam problem v tom ze bych potreboval aby int. zvukova karta na desce GA-Z68X-UD4-B3 vysilala signal pres klasika analog jack do repro beden u pc a zaroven pres digital S/PDIF optiku, je to mozne pripadne jak toho docilit dekuji.