reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

stabilita kontrastu

Vladimir (67)|26.7.2006 18:09
Mam dve otazky: Pri vacsine LCD monitorov pri znizeni jasu zaroven klesne aj kontrast. Neda sa to oklamat tak, ze na monitore nastavim jas na maximum a v ovladacoch grafickej karty znizim jas na pozadovanu hodnotu?

dalsia otazka: Ak si spravne pamatam (opravte ma ak sa mylim (fakt sa mi to nechcelo hladat v tej kope casopisov)): tak v casopise PC Revue pri testovani monitorov pouzivali na meranie teploty farieb nejaky "kolorimeter". Na Cd potom uverejnovali farebny profil (*.icm, *.icc) ktorym si uzivatel mohol napravit farby. Preco nieco take nepouzivate aj Vy?
Ritchie83 (369)|26.7.2006 19:31
[QUOTE=Vladimír]Mam dve otazky: Pri vacsine LCD monitorov pri znizeni jasu zaroven klesne aj kontrast. Neda sa to oklamat tak, ze na monitore nastavim jas na maximum a v ovladacoch grafickej karty znizim jas na pozadovanu hodnotu?[/QUOTE]
Pokles kontrastu je většinou mírný a je způsoben především okolním světlem. Pokud byste snížil jas přes ovladače grafické karty, tak nejen že byste si nepomohl, ale výsledek by byl dokonce mnohem horší, neboť byste zmenšil barevný rozsah panelu (bílý bod by byl namísto FFF třeba jen EEE).
Pavel Kovač (374)|26.7.2006 20:52
[QUOTE=Vladimír]Mam dve otazky: Pri vacsine LCD monitorov pri znizeni jasu zaroven klesne aj kontrast. Neda sa to oklamat tak, ze na monitore nastavim jas na maximum a v ovladacoch grafickej karty znizim jas na pozadovanu hodnotu?
[/QUOTE]
Na tuto otázku již odpověděl Ritchie83 a já s ním naprosto souhlasím.
[QUOTE=Vladimír]
dalsia otazka: Ak si spravne pamatam (opravte ma ak sa mylim (fakt sa mi to nechcelo hladat v tej kope casopisov)): tak v casopise PC Revue pri testovani monitorov pouzivali na meranie teploty farieb nejaky "kolorimeter". Na Cd potom uverejnovali farebny profil (*.icm, *.icc) ktorym si uzivatel mohol napravit farby. Preco nieco take nepouzivate aj Vy?[/QUOTE]
Kvalitní barevná sonda je velmi drahá, samozřejmě pokud to finance dovolí, tak jí začneme používat. Nechceme kupovat levnou sondu, která je prakticky k ničemu (sice barvy lehce srovná, ale není to žádná zázrak).