Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Notebook v ceně 20 000 - 22 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Primární požadavky: různorodé – nejlépe 17 (a více) palcový monitor, kvalita zobrazování - věrné barvy apod.,

Další komentář:
    Sháním notebook na grafiku. Cílem je využívat ho jako stolní počítač s externím monitorem a občas ho vzít k zákazníkovi na ukázku, předvedení, doúpravu apod. grafického výtvoru.
    Takže prioritou dle mého by měla být co nejlepší (v rámci možností u notebooku) kvalita obrazu, věrnost barev apod., hodil by se také lehčí kousek se solidní výdrží na baterku, pokud už nechci moc a upřednostnil bych 17 ku, případně minimálně 15ku.
    Děkuji velice za tipy i dalíš názory na výběr, díval jsem se po obchodech, nějaké favority sic mám, ale hlavně kvalitu obrazu nejsem ani náhodou schopen posoudit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Sony Vaio SE2:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...o&SearchType=1
    - bůhvíjak kvalitní ten notebook není, v plné zátěži i dost topí (tenké + kovové + "výkonný" hw)
    - ale má IPS displej, za ty prachy lepší obrazovku v ntb neseženeš.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Děkuju, tohodle notebooku jsem si nevšiml, pravda hledal jsem hlavně 17tky. Asi je to možnost, budu zvažovat, ale kdyby ještě náhodou objevil někdo 17tku, třeba jen s kvalitním displejem TN, existuje-li něco takového :-), tak budu rád.
    BTW, kde je naspané, že to Sony je IPS, pardon za možná hloupou otázku, ale nikde v obchodem jsem se to v popiscích nedočetl, je mi divné, že se tím nechlubí.
    A ještě jedna věc, je displej matný nebo lesklý, na Alze je napsáno matný, někde jinde zase lesklý.

Díky, díky
    Naposledy upraveno uživatelem osinecka: 19-07-2012 v 17:28

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Ještě bych si dovolil jednu otázku na odborníky, tahle dokovací stanice by k tomu notebooku šla? Nebo jiná? Asi ne, že? Ale za potvrzení děkuju. Pokud by to šlo, zřejmě bude vybrán.

Registrace
    May 2011

tu máš recenzi
    http://notebook.cz/clanky/recenze-no...-se2v9e-se2-se
    můžeš si projít i tu na starší SE1.
    dock by to mělo umět, tedy minimálně SE1 jej umožňoval (VGP-PRS25)
    Mno a lepší LCD fakt neseženeš.
    Momentální notebooková špička je v HP eliteboocích -w (10bit FHD IPS s widegamutem - tzv. dreamcolor 2), ale to bys musel ten rozpočet vynásobit minimálně 2x.
    Má to svoje mouchy, ten ntb, ale někde ustoupit musíš. Osobně bych si ho na tebou uvedené činnosti asi pořídil, přijde mi jako rozumný kompromis.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Díky ti, jsem už takřka před koupí, jen mám poslední otazník. Nevíš prosímtě, jestli je tam lesklý či matný displej. Na té recenzi někde v rohu sic píšou, že matný, na alze matný, na czc lesklý, na mironet lesklý .. tož kdo se v tom má vyznat? :-) Máte ho někdo a můžete s jistou říct .... nebo je více typů?
    Naposledy upraveno uživatelem osinecka: 20-07-2012 v 05:44

Registrace
    May 2011

popisky eshopů bych ze zkušenosti absolutně nebral do úvahy. Jediné, co tě zajímá, jsou informace od výrobce, max. recenze.
    A z eshopu tak max. part number.

Jinak nevím o tom, že by byla i varianta s lesklým.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Omlouvám se, že ještě oživuju starší téma, ale právě jsem měl myš nad tlačítkem objednat, když jsem si všiml (teprve teď), že ten notebook v recenzi http://notebook.cz/clanky/recenze-no...-se2v9e-se2-se má jaksi jiný název než ten doporučovaný v odkazu http://www.alfacomp.cz/php/product.p...o&SearchType=1 .
    Raději se ještě zeptám, jde o nějakého nástupce nebo řadu, kde jsou stejné vlastnosti (tedy i IPS displej) nebo? .... snad to není úplně stupidní otázka. Děkuji

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Rozdíl je v ceně jeden stojí 24t a druhý 31 a tudíž i ve výbavě (porovnání)
    Ale jediný rozdíl je v CPU kdy levnější má i5 a dražší i7 (navíc má čtečku otisku prstu a TPM Modul )
    Naposledy upraveno uživatelem dzandra: 08-08-2012 v 16:26

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Děkuju, ale přesto mi to nedá .. neposuzujete náhodou Sony VAIO VPC-SE2V9E vs. Sony VAIO VPC-SE1M1E? Já bych rád zakoupil SE2F1E/S. Z čeho prosím usuzujete, že jde o stejný (téměr) notebook jako ty dva předchozí (tedy včetně ips obrazovky)? Z označení, ze zkušeností? .. Omlouvám se za neodbytnost, už jsem nějak uvěřil, že tomu tak je, jak píšete, jen by mně zajímalo proč, resp, jak to víte :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Jedná se o Sony VPS-SE2 a ty tři znaky vzadu slouží jen jako označení výbavy... a pokud vím, tak všechny SE2 měly displej stejný.

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky