reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Ideální počítač

Pavel Kovač (374)|20.7.2012 06:43
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Ideální počítač[/SIZE]



Honba za výkonem u počítačů už není tak velká jako před deseti lety. Proto je výběr komponent výrazně snazší a ať koupíte cokoli, obvykle vám to bude stačit. Jak si však představujete ideální počítač? Co by v něm nemělo chybět? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
xmarek (1676)|20.7.2012 12:20
Upřímně je mi jedno jak bude ten počítač vypadat, jaký bude mít výkon, kolik paměti atd. Jediné co si přeji, aby ten software co v něm je (v mém případě všeliké IDE, knihovny, servery, tuna dalších sraček) občas fungoval aniž by člověk musel blbnout z toho, že tam to nefunguje páč nekompaktibilita, neco blbě nakonfigurováno, něco blbě napsané, špatná dokumentace atd.

Asi jsem hodně naivní. :D:D Prostě ideální počítač je někam se vyvalit s nějakou hezkou slečnou a podobné blobosti neřešit. ;)
JindraPce (69)|20.7.2012 12:54
No když o tom tak přemýšlím, tak ideální počítač je žádný počítač. Když si spočítám, kolik u něj trávím času, tak je to šílený. Na druhou stranu, docela by mě zajímalo, co bych ve světě bez PC vlastně dělal za práci :notsure
VencaX (3686)|20.7.2012 14:33
Ideální počítač by byl asi tablet s výkonem desktopu, spotřebou netbooku, slušným rozhraním pro připojení několika monitorů, pohodlným prostředím a kompatibilními aplikacemi. Kdyby to existovalo a bylo to cenově dostupné, tak asi každý zajásá.
john (877)|20.7.2012 15:26
takovy, ktery splni me pozadavky s co nejmensi spotrebou a vysokou spolehlivosti
DrZelenka (2491)|20.7.2012 15:35
[QUOTE=VencaX;509612]Ideální počítač by byl asi tablet s výkonem desktopu, spotřebou netbooku, slušným rozhraním pro připojení několika monitorů, pohodlným prostředím a kompatibilními aplikacemi. Kdyby to existovalo a bylo to cenově dostupné, tak asi každý zajásá.[/QUOTE]

A ještě bezúdržbovej (i když ... to bych pak přišel o velkou část práce :D )
czhunter (775)|20.7.2012 19:57
[QUOTE=JindraPce;509607]No když o tom tak přemýšlím, tak ideální počítač je žádný počítač.[/QUOTE]Taky si to říkám. Kdysi jsem HW zbožňoval a chtěl vždy mít to nejlepší. Teď. když 9h denně sedím v práci u 3,2GHz Westmare, Qaudra 4000 a spoustou giga RAM, jsem nejradši, když si můžu odpoledne vzít knížku a sednout si s ní do parku.

Je to prostě nezajímavé téma :)

Snad jedinou věc bych ocenil - zlevnění Wacom Cintiq nebo příchod konkurence ... pro ty, kdo rádi kreslí úžasná věcička - a nehorázně drahá :(
Pavel Kovač (374)|20.7.2012 20:59
No Cintiq bych si také nechal líbit. Bohužel se musím spokojit s Intuos 4L. Ale stačí.

Jsem velmi rád, že někdo nadhodil i jiné téma než grafické karty, tablety a procesory. Je vidět, že společnost opravdu už počítače tolik neřeší, ale jde hlavně o periférie a pohodlí.
M0RGAN (21)|20.7.2012 23:13
Pro mě ideální počítač by byl asi zmodernizovaný Dell XPS L702x na Ivy Bridge a Keplera; který by vydržel na baterii týden používání a přesto ta baterie byla jen uvnitř těla a nezasahovala ven, vůbec by neroztáčel větráček a přesto se nepřehříval a dala by se k němu připojit dockovací stanice a podporoval tak připojení tří externích 1920:1200 monitorů plus současně displej notebooku.
Tohle bych považoval za ideální PC :-)
regine (41)|21.7.2012 08:20
Počítač - přenosný, do 1 kg váhy, výdrž na baterie 5 dní, monitor lze použít za svitu slunce venku (ano specielní Panasonic za 150 tisíc Kč to umí), cena kolem 6 tisíc Kč, KLÁVESNICE mechanická jako staré IBM pěkně lupající, vnitřní paměť tak 5Tbytů, HW-krypto, čtečka oční sítnice (trusted), jádro operačního systému "napáleno" (jak to mají terminály např HP, mechanickým přepnutím lze provádět update), ve víku "nouzová" A4 tiskárna, NEDOTYKOVÝ monitor, ale myš jako prsten, ... ááách jóóó ... dál nepíši. Když ti výrobci mi stejně vnucují takové cipoviny jako 3D glasses...:stupid
Noxikk (0)|21.7.2012 19:07
Idealni pocitac je pro me mobil, ktery muzu strcit do vykonnejsiho "obalu" jako napriklad tablet, notebook nebo desktop. V mobilu budou kriticka data, ktere se automaticky synchrozuji s "obaly". A je budu moci vzdycky pouzivat takovy HW, co mi zrovna vyhovuje bez neustaleho kopirovani souboru.
Neregistrovaný (0)|21.7.2012 21:28
Tak pre mňa by bol ideálny počítač, nejaký 20 palcový notebook s Core i7 Extrem Edition, s dvomi silnými grafika zapojenými do SLI alebo CrossFire, display by mi vyhovoval nejaký lesklý, predsa ma lepšie podanie farieb, ako tie matné. A ideálne by to malo byť celé pasívne chladené.
Neregistrovaný (0)|22.7.2012 11:58
Ideální PC bude az pude ovládat myšlenkou a windows budou stabilní :-)
FriendlyUser (0)|22.7.2012 12:47
No,

představoval bych si něco, jako "piko pc" (velikostně asi jako krabička cigaret/max. ext. disku) s výkonem první generace CORE DUO (slušná cache, takt 2,4-3,0 gHz), slušným grafickým výkonem (nikoli herním, na úrovni ntb řešení od Ati, či Nvidie) s možností připojení dvou monitorů + multitouch monitor s odezvou dotekové vrstvy 1-5ms. Paměti kolem 4GB by stačilo, disk není nutností (stačila by malá integrovaná paměť cca 16GB)... Tegra vypadá zajímavě, ale není to ono... Já vím, je to praštěné, miniaturizace tak daleko ještě není a dotykové displaye mají velké nedostatky. Ale není to daleko, co říkáte, líbilo by se Vám podobné řešení? Mi rozhodně ano...
alfah4ns (1040)|22.7.2012 12:51
regine:
na ven si někde splaš starou toshibu portege R500/R600, 12ka, kovová konstrukce (je ale dost "pružnej"), 1kg i s mechanikou, SSD, na baterku 7-8h, transflektivní displej, barvičky to sice bůhvíjaké nemá, ale na slunko i s vypnutým podsvícením absolutně no problem :)
(kam se hrabou dnešní ultrabooky)
Podle mě na cestování naprosto skvělý notebook, jen bych uvítal i dnes něco podobného s novějším HW (ulv sandy/ivy)

neregistrovaný, včera 21:28:
mno vidíš, a přitom právě ty co do barev nejlepší displeje jsou matné, je to vše o tom, jaký ten panel je :)
(viz profi panely od Eiza, anebo, pokud zabrousíme mezi notebooky, špičkou nadále zůstává HP elitebook s FHD 30bit IPS s widegamutem)
Luk Skywalker (82)|22.7.2012 17:00
Ideální počítač neexistuje, ale mě stačí, když pracuje tak jak má a nemusím do něho "hrabat", aby správně fungoval.
Henkye (5)|22.7.2012 21:22
Hlavně potichej. Jsou chvíle, kdy bych z toho zešílel.
To pak hodim C2D na 800MHz, nastartuju systém z flešky a hdparmem vypnu veškerý pevný disky ...