reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s Harddiskem

Tomasson123 (1)|22.7.2012 10:39
Vyskytl se problém s harddiskem.Mám zapojeny 4 harddisky včetně toho nefunkčního.Když zapnu PC,přihlásím se.Otevřu Tento počítač,tak občas mi to ukazuje 4 harddisky,ale když se pokusim otevřít cokoliv z poškozeného harddisku tak buď mi zamrzne na nějaký moment PC pak se odmrazí a bud se to teda otevře nebo napíše to něco ve smyslu že složku nelze nalézt nebo něco v tom smyslu.A ted si nejsem jistý,ale myslím,že to začne ukazovat,že mám jen 3 Harddisky.Většinou ihned po zapnutí mi to,ale ukazuje 3 harddisky,málokdy se načte.
Téměř pořád slyším ten harddisk jak jako,že zaseknutí,pípnutí a nabíhání, že se snaží se asi naskočit,ale nejde to a pořád se to snaží.Ten zvuk je po chvilce otravný,ale dá se to přežít.Harddisk neni potřebný,nejsou na něm windows,ani jiná potřebná data pro mě,nebo pc.
Tak jsem ho chtěl prostě vypojit protože ho nepotřebuju.Neni přímo rozbitý,ale poškozený protože občas sice děsně pomalu,ale jede a občas holt ne a je to starý 80gb harddisk.
Jenže když PC vypnu,vypojím a vyndám harddisk a zkouším zapnout, tak mi to při zapínání před načítáním windows háže chybu s bootováním,že mám zkontrolovat jestli je dobře nastavený bootování harddisků atd.
Tak jsem to zkoušel nastavit to pořadí jak to mám,když mám rozbitý harddisk až na to že ten harddisk vynechám.Harddisky mám 1500gb,250gb,100gb a 80gb.
bootvání s rozbitým: 1. 1500 2. 250 3. 100 4. 80 5.cd rom
bez rozbitého: 1. 1500 2. 250 3. 100 4.cd rom <-píše problémy s bootováním.
Když PC vypnu a zapojím poškozený harddisk tak se mi windows normálně načte.Takže já ho mám zapojený z důvodu jen protože si nevím rady s bootováním,nepustí mě to přez ně dál.Možná stojí za to zminit,že na tom poškozeném harddisku byli windowsy před přeinstalací windowsů na nový harddisk.(Předtím i ted Windows 7)
Nevím co s tím.Moc se v tom takhle nevyznám.
DODATEK:
když vypojím rozbitý harddisk a dobře nastavím bootování.napíše mi to bootmgr chybí,restartujte klávesami ctrl+alt+del.
což už vůbec nevím protože windows 7 by bootmgr neměli mít
Georginek (2957)|22.7.2012 19:09
Nektere BIOSy si pod odpojeni jednoho z HDD prenastavi BOOT seqvenci..... Je nutne nejdriv nastavit prioritu HDD a potom teprv nastavovat Boot prioritu.

W7 bootmgr samozrejme ma. Po odpojedni toho vadneho HDD, nastav boot jako 1st DVDrom a jako 2nd HDD na krerym mas system. Dalsi postup http://support.microsoft.com/kb/2622803
honzee (187)|22.7.2012 22:19
Bootmanager pravdepodobne bude prave na poskozenem disku, ikdyz Win mas na jinem. To se mohlo stat kdyz si instaloval "nove" win misto starych. V odkazu od Georginka by reseni melo byt, pripadne takhle:

1) Nabootuj z DVD
2) Stiskni Shift+F10 (skok do prikazove radky)

V prikazove radce napis postupne:
bootrec /fixboot
bootrec /fixmbr
bootrec /rebuildbcd
(vadny disk mej pochopitelne odpojeny!)

Dalsi moznosti jsou utilitky pro opravu bootmanageru, napr EasyBCD ;-)
john (877)|23.7.2012 00:47
anebo si stahnout BCDEdit a mate to vse ve friendly GUI, ktere vam napovi / pripadne si jej hodte na BOOT flash /