reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rada k výběru

Faith (7)|24.7.2012 10:55
Zdravím,

rád bych si ke svému ntb koupil monitor kvůli práci i zábavě. Ideálně 24'', full HD rozlišením.

Ale mám už poměrně starý ntb, i když pořád dost výkonný, nicméně moje grafika NVIDIA GeForce 8600M GS disponuje pouze VGA výstupem. Rozlišení 1920x1200 zvládá v pohodě.

Řešil jste už někdo podobnou situaci? Trochu se obávám, že VGA bude mít problémy s posíláním full HD na velký externí monitor.

Moje otázky:
1) bude VGA dělat problémy, nebo se nemusím obávat?
2) lepší sehnat monitor s VGA a nebo jen DVI + redukce VGA/DVI?
3) jak velký je rozdíl mezi digitálním a analogovým signálem v dané situaci? (uvažme situaci, že mám i DVI port)
Deee-aN (3834)|25.7.2012 08:39
1) ne. Není to o úhlopříčce, ale o rozlišení.
2) u VGA (D-SUB) výstupu je to jedno.
3) obrovský. D-SUB (analog) obstojně zvládá rozlišení do cca 1024x768. Pokud to výstupy umožňují, určitě použij DVI (digitál).
Faith (7)|25.7.2012 22:45
Díky moc za odpověď Deee-aNe. Bohužel právě DVI výstup nemám.

1) Co to znamená, že analog "obstojně zvládá" rozlišení jen do 1024x768? Co by se dělo řekněmě s tím full HD rozlišením?
2) Tady k té citaci mě zajímá jedna věc. Když použiju VGA/DVI převodník, bude to v pořádku?
[QUOTE=Deee-aN;509973]Pokud to výstupy umožňují, určitě použij DVI (digitál).[/QUOTE]
Deee-aN (3834)|25.7.2012 23:42
1) To poznáš, až na ten digitál přejdeš. Je to mnohem ostřejší, čistější. Ale když nebudeš mít přímé srovnání, nepříjde ti to. Jinak, samozřejmě to poběží ;).
2) Ano, bude to v pořádku. Jen ti z DVI půjde analogový signál. Ta redukce bude mít jen tu funkci, aby se to dalo strčit do toho monitoru (nebo strčit do ní kabel od monitoru).