reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Doporučte hudební soustavu 5.1

Vitenuto (287)|26.7.2012 19:03
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou byste doporučovali zvukovou soustavu 5.1.
Chci to k PC a asi do 3 500 Kč (možná i více zatím nevím). Uvažuji o tomhle http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem=17164&ctNode=2563&mp=6 a nebo něco od logitechu (mně je to jedno, ale nechtěl bych moc aby to bylo dřevěny :D - vím, to co jsem sem dal je ze dřeva (zase takovej problém to není). Přinejlepším mně poraďte ze stránky http://www.tsbohemia.cz
Předem velice děkuji!
P. S. Nebo mi napište kdo vlastní tyto reproduktory jestly je sněma spokojen. (Chci to nejvíce na hudbu a s slušnéma basama)
Sommer (384)|26.7.2012 20:40
No za tuto cenu asi tyhle Geniusy nebo Logitech. Ono ani není moc z čeho vybírat. Pořádné repro se pohybuje cenově samozřejmě úplně jinde. Nicméně pro běžný poslech asi postačí. Kolega ty Geniusy měl a byl s nimi spokojen...
alfah4ns (1040)|26.7.2012 21:30
Hudební, nebo chceš prostě prostorový zvuk na filmy + aby to dunělo?
V prvním případě nejsou levné 5.1 bedny zrovna dobré řešení, raději kvalitnější 2.0, i když nevím, jestli bys nemusel přihodit + jestli to má pak smysl cpát do integrované zvukovky v PC...(a lepší zvukovka = další peníze)
Vitenuto (287)|27.7.2012 09:53
[QUOTE=alfah4ns;510106]Hudební, nebo chceš prostě prostorový zvuk na filmy + aby to dunělo?
V prvním případě nejsou levné 5.1 bedny zrovna dobré řešení, raději kvalitnější 2.0, i když nevím, jestli bys nemusel přihodit + jestli to má pak smysl cpát do integrované zvukovky v PC...(a lepší zvukovka = další peníze)[/QUOTE]

Spíše chci hudební. 3D zvuk - nevím jestly je to lepší při hudbě :D tak asi taky. Integrovanou zvukovku asi mám :D, ale nato potřebuji neintegrovanou? :) Na ty Geniusy?
Děkuji za odpověď

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Sommer;510104]No za tuto cenu asi tyhle Geniusy nebo Logitech. Ono ani není moc z čeho vybírat. Pořádné repro se pohybuje cenově samozřejmě úplně jinde. Nicméně pro běžný poslech asi postačí. Kolega ty Geniusy měl a byl s nimi spokojen...[/QUOTE]

Prosím a tak znáte nějakou značku - už teda dražší (cena je mi jedno ), ale která se teda vyzná v hudbě? A nevím jestly teda jít do 2.1 a nebo 5.1 (chtěl jsem něco extra ) Každopádně něco kvalitního. Předem děkuji a taky děkuji za odpověď
StD (1963)|27.7.2012 09:56
[QUOTE=Vitenuto;510122]Spíše chci hudební. 3D zvuk - nevím jestl[HL]y[/HL] je to lepší při hudbě :D tak asi taky. Integrovanou zvukovku asi mám :D, ale [HL]nato[/HL] potřebuji neintegrovanou? :) Na ty Geniusy?
Děkuji za odpověď[/QUOTE]
Mno, spíše než 3D-audio by jsi potřeboval o prázdninách doučit trochu pravopis (=by neškodilo). Mě tu chrastí klasický Creative-ky 5.1 a ty "dřevěné" třešňové Genia na druhé mašině pouštím jen nerad. Podotýkám, že nemám na lepčí a do paneláku mi to zatím stačilo.
NHKG (1136)|27.7.2012 10:14
Rozmysli se, na co to máš, pokud na hudbu tak 2.0 nebo 2.1. NA filmy a hry už užiješ i 5.1, ale za tu cenu to bude hodně na úkor kvality.
Značek je spousta, ale za 3000 nic kvalitního nekoupíš, třeba Onkyo má za ty ceny rozumné věci, ale je mimo rozpočet.
Na hudbu: http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani-4/nahravani-81/studiove-monitory-pasivni-580/alesis-m1-mk2-20207.php (bacha, nemá to moc basů!)
Na "bum/bác" hudbu: http://www.alza.cz/logitech-z-623-d189432.htm
StD (1963)|27.7.2012 10:53
Hele Vitenuto, tady jsem dal jednu krátkou ukázku dělanou pro Dolby Prologic Surround - zkus si ji pustit na integrované zvukovce a třeba built-in repro na monitoru a pro srovnání na jakékoli externí ZK 5.1, stačí i Crystalka. Já to ladil na externím Philipsu Aurilium... Dej si to na flešku a můžeš testovat poslech. :devil

Edito: P.S. @NHKG - správná ZK sama rozlišuje zdroj a tak to driver dává dál - tj. třeba hudba z DVB-S radia dekoduje do 2.1 stereo a surround vypíná... přepneš na TV s DD 5.1 audiem a jde to tam, kam má... Od toho je tam pro nás blbé ten MSP dekoder.
Akulla (80)|27.7.2012 12:41
setkali jste se nekdo, rekneme v cenove hladine, 7 az 10 tisic s kvalitnim HI-FI (teda repro 2 nebo 2+1) , ale podotykam, aby se nejednalo o studiove monitory, pouze reproduktory. Na vykonu nezalezi, prednejsi je kvalita zvuku, jsem zvedav, jstli nekdo odepise :)
hugostieglitz (907)|27.7.2012 13:37
za ty prachy jsem našel snad jedině tohle
http://www.nakupuj.com/reproduktory-pioneer-s-sp24-w-hnede/z101375/
StD (1963)|27.7.2012 13:54
[QUOTE=Akulla;510132]...s kvalitnim HI-FI...[/QUOTE]

Ty vidíš v nadpisu threadu nějaké HiFi??? Já tedy ne. =nemíchat hrušky s jablky, pls...
Vitenuto (287)|31.8.2012 09:13
Já se omlouvám, už jsem se dlouho nedíval, StD moc jsem Vás nepochopil :D. Jinak chtěl bych spíše ty 3D repro, na filmy - jinak proč mi furt píšete jestli na filmy nebo na písničky, to ty 3D nejsou moc kvalitní? (možná se ptám totálně blbě :D, ale fakt nevím - promiňte)
Jinak externí zvuková karta... moc jsem to nepochopil, ale možná jo. (Když nemám externí zvukovou kartu, tak ten zvuk do reproduktorů 5.1 rozvádí špatně (třeba ve filmech), např. letí letadlo vpravo a integrovaná zvuková karta, to dá na všechny reproduktory a externí na pravé???? Jako, že jse vtom lépe orientuje?) Děkuji všem a omlouvám se, že jsem tu nebyl :D.
P. S. Zapomeňte na cenu!!! Prostě mi napište nějaké reproduktory 3D (značku) nebo rovnou typ, který by byl asi 5.1 a byl kvalitní i na písničky... Jinak vážně děkuji!!!!!!!
Vitenuto (287)|31.8.2012 09:18
A ještě jedna věc :D obávám se, že doma nemáme žádný PC s externí zvukovkou, snad jen starej s win 95 :DD, kterej asi ani nefunguje.... Takže asi nic.
NHKG (1136)|31.8.2012 09:47
Já ti to shrnu:
1. Za 3000Kč nic kvalitního není, Hi-Fi kvalita začíná mnohem výše.
2. Za tu cenu koupíš leda Genius SW-HF 5.1 6000 a od toho kvalitu nečekej, ale pokud nemáš hudební sluch budou ti asi stačit.
3. Externí zvukovka nemá pro tebe moc význam, na to by jsi musel mít lepší dražší bedničky aby byl poznat rozdíl od integrované.
4. Na hudbu je ti 3D nanic, proto se na ni vyplatí koupit 2.0 (2.1) soustavu, kterou za stejné peníze koupíš lepší než 5.1.
5. Pokud má zvukovka 5.1 výstup (to mají snad všechny integrované staré do 10 let), tak pokud soustavu zapojíš správně, bude to hrát správně i prostorově.
StD (1963)|31.8.2012 10:10
[QUOTE=Vitenuto;513335]...snad jen starej s win 95 :DD, kterej asi ani nefunguje.... Takže asi nic.[/QUOTE]
NHKG už uvedl vše podstatné, tak k tomu nic, ale když tam máš ve starém PC zvukovku, co ti brání v tom jej otevřít a podívat se, co je to zač, zda-li nejde použít (tedy pokud to není nějaký ISA-SoundBlaster)?
Vitenuto (287)|2.9.2012 10:19
No OK, děkuji, ale řeknu vám to takhle - máme doma hifi věž která hraje vážně bombasticky a také dělá ten 3D zvuk ale je jenom s dvouma reprobednama a já sem si říkal, že když by mně hrála celá malá místnost s nějakým super subwofrem (omlouvám se za chyby :D)
tak, že to bude bomba, ale pokud říkáte, že je lepší 2.1 tak mi navrhněte prosím reproduktory (fakt super s basama a super výkonem a možná s 3D zvukem, ale natom až tak moc netrvám) (kdyžtak stačí napsat značku která se vtom orientuje, nebo rovnou typ)
P. S. StD Promiňte... já se vtom totálně neorientuju :D a vůbec nevím co to tady říkáte např. ISA-SoundBlaster :D... tak se omlouvám... JINAK VŠEM MOC DĚKUJI!

- - - - doplněno - - - -

Jinak, já teda nevím jaké repro myslíte, ale já sem vždycky myslel, že reproduktory jsou vždycky napojeny na hlavní věc např subwofer a ne na normální jack. Takže nevím asi určitě máte pravdu, ale nejsou reproduktory, které mají to co jsem teď napsal? To známená, že ten prostorovej zvuk asi neudělaj ne? protože budou na ten subwofer a ten subwofer do PC.
P. S. děkuji moc!