reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Powerline adapter

radimmacha (35)|27.7.2012 15:21
Nedaří se mi najít nějakou diskuzi o powerline adapterech. Pokud máte někdo vyzkoušeno, nebo víte o tomto tématu více, budu rád za postřehy a rady. Jaké použít, příp. problémy... Upřednostním kvalitu před cenou.
|Mio| (1333)|28.7.2012 12:10
Powerline adaptéry jsou sázka do loterie, znám několik málo případů kdy fungují spolehlivě, ale oproti tomu znám desítky případů kdy do půl roku bud poklesla jejich propustnost na cca 5mbit/sec (kde pak už zůstává), nebo jeden z nich proste chcipnul.

Na znacce vicemene nezalezi, jedina ktera vycniva je WODASIGN a jeji WodaPlugy ty asi lze doporucit, jinak ja beru TP-Linky jako svoji oblibenou levnou znacku a OK.

U LAN po 230V rozvodu jsou ze včeho nedůležitějsí právě samotné rozvody, ideální jsou pro nově vybudované rozvody chráněné proti kolísání a přepětí, samozrejme v mědi s dobře navrženými průměry. Na starších rozvodech častěji trpí malou propustností a náchylností umírat.
Sinpa (11)|30.5.2014 19:12
S pořízením nového domácího NAS jsem chtěl trochu popohnat spojení z PC.
Momentálně je PC připojení USB wifi, tak jsem na zkoušku pořídil Power Line adaptéry (TL-PA4010KIT).

Bohužel reálně tyhle 500Mbs adaptéry jsou o něco pomalejší než 300Mbs wifi.
Jsou zapojené v jednom okruhu zásuvek, vše měděné kabely, žádné prodlužovačky, jističe atd.
Nějaké screeny:

Power line


USB wifi


Zkusmo kabel.
Potřebuji jen přemostit jednu místnost a trvalé natažení kabelu nepřipadá v úvahu.


Je možné, že je to tím, že adaptéry mají jen 10/100 LAN a tyhle by byli lepší - http://www.lan-shop.cz/zyxel-pla4205-eu02f-pla4205-eu02f-151909 ?

Další věc je, že z NASu je download kolem 20Mbs (wifi 27Mbs), ale rychlost downloadu z netu je