Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Notebook v ceně 15 000 - 17 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Jul 2012

Primární požadavky: vysoký výkon

Další komentář:
    Dobrý den.

Zvažuji koupi nového notebooku. Preferuji velikost 15.6" a na značce mi nějak moc nezáleží.
    Notebook by měl splňovat následující body:
    1. Vysoký výkon
    2. Kvalitní zpracování
    3. Kapacita disku nejméně 500GB (pokud možno volil bych 7200ot)
    4. Cenová skupina do 20000, ale čím levnější tím lepší
    5. Preferuji Intel Core i7 (možno i i5)
    6. 6GB RAM minimálně

Hlavní využití bude na hry (nejnovější převážně), vývojářské nástroje, grafické programy (Cinema4D,3Ds Max).
    Jde mi hlavně o nejlepší koupi v cenové relaci s adekvátním výkonem na nějakou dobu dopředu.

Zamlouvá se mi ASUS N56VM-S3198V, i když mi přijde docela drahý.
    Žádám Vás tedy o pomoc s výběrem notebooku.
    Předem děkuji za každou radu.
    Naposledy upraveno uživatelem Canii: 30-07-2012 v 19:07
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

- Kvalitní zpracování nehledej, když máš jenom 20k a chceš výkon, opravdu kvalitní modely teprve začínají nad 25k, a to s integrovanýma grafikama.

- RAM neřeš, nejsnáze upgradovatelná komponenta, která navíc stojí pakatel.¨

- to stejné platí i pro HDD. 7200 rpm bych neřešil, reálný rozdíl proti technologicky stejnému disku je max 20%, proti SSD je to pomalé všechno.

- jestli chceš 4jádro, koukej raději po 17', v 15.6' to má často problémy s teplem, tam bych osobně dal přednost i3/i5.

- na hry je jedno, jestli máš i3, i5, nebo i7. Za ty prachy natolik silnou GPU, aby tě i3 brzdila, nedostaneš.

- notebooky tohoto typu jsou spotřební zboží, tzn. nekupují se "na dlouho dopředu", ale vesměs se dá počítat s 3 roky, dále je to o štěstí na kus.

-> navštiv libovolný eshop a vyfiltruj si notebooky podle grafických karet, jejich srovnání nalezneš v odkazu na konci tohoto příspěvku. 20k je dost na to, aby sis zahrál i nové náročné hry na min. střední detaily.
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-...ist.844.0.html

Nováček
    Registrace
    Jul 2012

Děkuji za odpověď.

Pokud nebudu brát ohled na mnou zvolený i7 zaujal mě ASUS N55SF-S2401V. Matný display HD+, ale nevím jak s tou grafikou. Podle notebookcheck není na hry moc výkonná nevíte o výkonnější alternativě ať nemusím dohledávat?

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Já se obávám, že výkonnější notebook než něco s gt555m nebo 640m, za tyto peníze nekoupíš.
    modely s gt650m jsou myslím už všechny přes 20k, kdyžtak můžeš zkusit pohledat nebo chvíli počkat, třeba budou nějaké levné acery s těmito grafikami (= vlezou se s daným hw do rozpočtu). Na hraní jsou ale i tak imho ideální spíše stroje typu:
    http://www.alza.cz/asus-g74sx-tz195v-d258784.htm
    ono je to piksle velká, těžká, no nepřehřívá se alespoň.

Nováček
    Registrace
    Jul 2012

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Lenovo má podle mě lepší konstrukci a zdá se mi, že i lepší chlazení. Asus má matný displej s vyšším rozlišením a podle testů o něco vyšší výdrž na baterce. Pak záleží na prioritách.

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky