reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pc sestava

WAR8700 (12)|31.7.2012 16:18
Zdravím dal jsem si dohromady sestavu od AMD a rad bych slyšel váš názor jestli je to dobrá volba případně by jste mi doporučily něco lepšího.Jedná se mi spíše o multimediální počítač na kterém se dá ale zahrát i nějaká novější hra.
odkaz na košík http://www.czc.cz/basket

dík
Akulla (80)|31.7.2012 17:40
aha takze je to omyl
VencaX (3686)|31.7.2012 19:26
Odkazy na košík u czc.cz nefungují.

Přihlaš se na účet u czc.cz a vytvoř si "seznam produktů", do kterého dej svůj košík. Na ten už odkaz poslat jde.
Nebo si všechny komponenty najdi na alfacomp.cz, vlož je do košíku a v košíku pod vybranými komponenty máš tlačítko "odkaz na košík".
WAR8700 (12)|31.7.2012 22:12
tak to jsem netušil.teď už by to mělo být v pořádku

http://www.czc.cz/buo7rhidkgjoibj5vja0undvr1/seznam
VencaX (3686)|31.7.2012 23:19
Abychom se mohli podívat, ještě ten seznam musíš nastavit jako veřejný :D.
WAR8700 (12)|1.8.2012 00:35
a je to jsem tomu dal....no jsem tu prvně,ale dostanu se do toho:)
tak teď už by to mělo být.odkaz znovu davat nemusím:)
VencaX (3686)|1.8.2012 11:23
Na co tak zbytečně drahé ramky, když výkonovej rozdíl je skoro nic? CL9 jsou pomalu za půl ceny a CL8 za 1500... je to plýtvání penězi.
Radši trochu připlať na SSD, s tímhle budeš mít jen problémy...Kup Crucial M4 64GB ;).
Na co tu Noctuu, když Enermax má poloviční hlučnost? :)
Ten procesor se mi zdá taky jako pitomost. Pár MHz za litra? To už radši taktovat. O 200 levnějc máš šestijádro a o 500 dráž šestijádro na podobným taktu.

Zbytek dejme tomu.
WAR8700 (12)|2.8.2012 17:40
Díky za info až tak moc se v tom nevyznám.Ramky mi byly právě doporučeny tyhle,že je lepí menší časování než třeba vyšší frekfence.Ten disk co píšeš je spolehlivější,čistě jako systémový 64 bohatě stačí,že.
Jaký procesor by jsi spíš doporučil místo tohoto?Rozhodl jsem se pro AMD ale někdo zas říka, že Intel je lepší.
Deska může být nebo nějaký lepší model,ještě jsem se koukal na Asus SABERTOOTH 990FX.
Případně jakou sestavu by jsi v podobné cenové relaci zvolil ty?
dík
VencaX (3686)|2.8.2012 18:18
Něco takovéhleho. Popřípadě můžeš vzít slabší GTX560 a ušetřit tím na nějaké ty fany a jiné drobnosti.
btw. na alfě je malej výběr RAMek... zkus si to všechno najít na czc a nacpat třeba do dalšího seznamu. Můžeš si tam dát jiné RAM, case atd.

Teď k otázkám:
Ano, je pravda, že je lepší nižší časování, ale ne za takovouhle cenu... to se prostě nevyplatí, CL9 bohatě stačí.
Ten disk, co píšu je spolehlivý, u OCZ+SandForce se můžeš spolehnout na to, že to spolehlivé nebude. V SSD je dobrá volba cokoli založené na řadičích Intel, Marvell a Indilinx Everest.
Není to tak, že jeden je lepší a druhý je horší. Každý procesor má něco, záleží, na co ho chceš použít, jestli takové běžné věci + nějaké hry, asi bych uvažoval spíš nad i3. Herní výkon je stejný jako za obdobně drahé procesory AMD (PII 965 BE, FX-4100), ale s nižší spotřebou.
Nevýhodou AMD platformy je to, že AM3+ končí, letos si odbývá svůj konec. Nepřijdou nové chipsety, možná pár nových procesorů... To sice Socket 1155 také, ale stále za nějaký ten rok můžeš v pohodě upgradovat třeba na Ivy Core i5 a budeš herním výkonem někde jinde. Z FXka už pomalu nemáš kam. Můžeš přidat pár jader, ale na hry ti to stejně nebude tolik platné. Další výhodou Intelu jsou pak nativní podpora USB 3.0 a PCIe 3.0. Toho se na AM3+ nedočkáš.