reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Schválení sestavy

funn3r (46)|2.8.2012 18:55
Ahoj, kamarád mě požádal abych mu vybral nějaký železo.
Jelikož je to můj dobrý kamarád a chci, aby za své peníze dostal to nejlepší, chci se radši ještě poradit s mnohem zkušenějšími lidmi z tohoto fóra.

i5 je bez otevřeného násobiče z důvodu toho, že kamarád neumí nainstalovat ani hru z origináky, takže se bude těžko vrtat v Biosech.
Chybí grafika - čekám na GT 660ti nebo GT 660

http://www.czc.cz/ab6j5j238egbb9vrh3q2umccae/seznam

Budu rád za každý názor.
Kotty (186)|3.8.2012 10:37
Cekem dobře vybráno, přesto si neodpustím pár připomínek:

1) Skříň by k takové sestavě slušela lepší, nebál bych se připlatit i tisícovku za CM Silencio 550. Taková skříň bude daleko lépe tlumit vibrace HDD a hlučnost fanů. Má taky o něco lepé vyřešené proudění vzduchu, nabízí USB 3.0 port, daleko lepší možnosti vedení kabelů, odnímatelné koše na disky, černý vnitřek. Poslední 3 jmenované vlastnosti má ale i CM Elite 311, která stojí stejně jako Elite 310, takže pokud by byl rozpočet opravdu těsný, tak bych bral právě Elite 311.

2) Zdroj by bohatě stačil v 520W verzi. Případně modulární 520W verze (odnímatelné kabely) pro lepší proudění vzduchu (ve skříni pak nezaváží tolik kabelů), která stojí stejně jako Vámi navrhnutá verze (ta je nemodulární).

3) Disk bych volil spíše prověřený Crucial M4. S Intelem 520 bys vyloženě chybu neudělal, ale má řadič SandForce SF-2281, který se zrovna spolehlivostí chlubit nemůže. Crucial má oproti tomu osvědčený řadič Marvell a stojí podstatně méně. Vlastníkem Crucialu je navíc Micron (výrobce NAND čipů, které jsou v tomto a mnohých dalších SSD). Intel 520 je sice papírově o něco rychlejší, v praxi to je ale uživatel nemá šanci poznat. Nedá se mu ale upřít záruka 5 let, oproti tříleté záruce Crcucialu M4.
funn3r (46)|3.8.2012 12:07
Původně jsem tam měl 520W, ale cenový rozdíl mezi 520 a 620 je asi 300 kč, tak proč si neudělat rezervu.

U té 311 se mi nelíbí, že je zdroj dole. Četl jsem hodně diskuzí a vesměs to vyjde nastejno jestli je nahoře nebo dole. Takže nad tím ještě pouvažuji.

A u toho SSD bych si počkal i na odezvu dalších uživatelů.
VencaX (3686)|3.8.2012 12:23
Já bych asi taky zvolil Crucial, je levnější a spolehlivý. Intelu sice věřím, že by nevydal nějaký šmejd, ale tím, že začali používat SF řadiče...

Jinak ta sestava vypadá dobře :)
Rozdíl v case je v tom, že odkud kam zdroj fouká je jedno, ale když máš zdroj dole a šikovnou bednu s větrákovými pozicemi nahoře, tak máš ještě možnost vzduch odvádět z casu horem.
Kotty (186)|3.8.2012 17:34
Nejenom to, ve většině nových skříní má zdroj vlastní přístup vzduchu, tzn je lépe chlazený a míň hlučný a také je to vhodnější pozice pro dobrý cable managment.

Rezerva je k ničemu, pokud známý nepředpokládá, že by používal GK v SLI/Crossfire. Pokud 300,- Kč navíc, tak bych je právě vrazil spíš do modulární verze. Ten přínos bude větší.
NeoPlex (18)|4.8.2012 10:00
zbytecne draha zakladni deska, opravdu ji mas jak vyuzit? Navic na tehle desce se da taktovat CPU jak pres nasobic tak i napeti a ty mas v sestave uzamcene CPU, takze bys ve finale taktovat nemohl, trosku fail. Takze bud Kcko a nebo levnejsi desku, kdyz kamarad neumi taktovat