reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s HDD (poškození?)

Matherdet (955)|3.8.2012 21:45
Dobrý den,další problém ode mě :D,
po zapnutí PC se mi normálně načetl oddíl C ,kdykoli se chci dostat do oddílu D tak disk musím naformátovat (po najetí do Computer se u C zobrazí klasicky volná pamět,jenže u D ne) ,což se mi nechce jelikož je tam spousta rodiných fotek a videí.A tak teda moje otázka,jde ty data po naformátování obnovit nějkým software ,nebo jestli se dá vyhnout formátování.

P.S. Widnows 7 64-bit ,WD 1600YS-01SHB0 (WD Caviar RE 16) na disku je napsáno Date:03 Nov 2006 ,takže stáří cca. 5,5 let
Georginek (2957)|3.8.2012 21:59
NO a kolikrat si to formatoval prosimte? A jak? Pomoci Windows? Snad si neudelal "pomale formatovani"........

Jedna se o stejne disk rozdeleny na 2 nebo se jedna o dva rozdilne disky?

Spust program HDTUNE a uploaduj sem SMART, aby sme zjistili jestli je disk fyzicky v poradku.

Je mozne, ze je poskozena partition, ci zavadec partition. jelikoz se nejedna o systemovy disk, ja mam dobre a kladne zkusenosti s pragramkem TEST DISK.
Me dneska nejak forum blbne, ale klikni si na muj nick a moje temata, mam tam 2 temata presne o tom samem i s resenim. Bylo uspesne.
Matherdet (955)|3.8.2012 22:26
Formátovaný to bylo s pomocí Windows XP nejspíše jelikož disk je starý těch pět let a o počítače jsem se začal zajímat před nedávnem a ten PC stavěl kamarád rodičů,jinak od tý doby nic ale staral jsem se o něj dobře promazával sem disk CCleanerem každých půl roku atd. prostě běžná údržba. Jinak přes W7 jsem zatím ještě neformátoval,čekám právě na rady.Disk je to jeden rozdeleny na 2 casti-hd tune
HDtune SHW.PNG
Matherdet (955)|3.8.2012 22:49
Ten TEST Disk je na co a jak se s ním pracuje,na tom funkčním Céčku mám volno jen 20GB a na SSD mám volno nějakých taky 20GB ale to na to recovery asi stačit nebude.
Georginek (2957)|4.8.2012 20:07
Tak disk ma poskozeny sektory. Konkretne 2. Sleduj, zda-li se pocet nezvysuje. Disky maji vetsinou 100+ nahradnich sektoru, ktere disk pouzije pri chybe toho originalniho. Nicmene, v miste vyskytu bude vykon brutalne snizen, vzhledem k tomu, ze disk musi cist data ze zalozni oblasti.
Ja osobne bych zkusil vytahnout data a disk zahodit.

Tady zadny Recovery jak pises nepomuze. Pokud si cely disk nemel nekde zalohovay.

Jaky FileSystem ukazuje disk? Neni to RAW? Ten je v XP necitelny. Me se stalo nekolikrat, ze RAW se dalo precist z W7....

Nicmene pouzij test disk pro zjisteni poskozeny partition, ci zavadece.
http://www.cgsecurity.org/wiki/Data_Recovery_Examples#The_type_of_the_file_system_is_RAW_-_Recovery_of_a_damaged_FAT_boot_sector

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step
Matherdet (955)|4.8.2012 21:01
Píše mi to klasicky ,když najedu do Windows,dám tento počítač a pravým talčítkem myši na disk tak to píše Systém souborů NTFS
Co dál ? Asi nejspíš to zformátuju a dál uvidím ,ale radši počkám co mi dál napíšeš,dvě hlavy jsou víc než jedna :D
Test disk.PNG test disk2.PNG
Georginek (2957)|4.8.2012 22:36
Ja porad nechapu co s tim delas? Porad pises o nejakym formatovani....... Tim prece data nevratne smazes. Ja myslel, ze nemuzes pristoupit na disk....... Jestli si to zformatoval, tak zkusit najit zformatovanou partition a zkusit ji obnovit, ale to sem ja nikdy nedelal. ten testdisk by to mel umet taky. Pak snad jen zkusit treba Recuva program a obnovit smazana data ( teda pokud si je uz necim neprepsal )
Matherdet (955)|5.8.2012 12:30
No hele ja se nemohl dostat na disk aniž bych to zformatoval tak sem to nechtel delat,ale ted to udelam a zkusím to s obojím každopádně ,díky moc za rady .
Georginek (2957)|5.8.2012 14:58
Na ten disk se prece ale nedostanes. Kdyz to zformatujes tak si koledujes o ztratu dat...... proc si neudelal to, co jsem napsal nahore?

Kolikrat si ho uz prosimTe zformatoval?
Matherdet (955)|5.8.2012 16:41
No jo jenže jak je tam nahoře ten obrázek tak je tam napsaný The following partition can't be recovered. Je to formátovaný 1x.
Matherdet (955)|7.8.2012 18:42
Tak vyřešeno,táta odnesl disk do IT oddělení a data byla vytažena,no disk půjde stejně do koše...