reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: instalace Linuxu

Neregistrovaný (0)|4.8.2012 12:32
Tazatel: Honza

Znění dotazu: Ahoj,mohl by mi prosím někdo poradit,proč při instalaci Linux Mandriva 2010.2 nefuguje klávesnice?Myš jede normálně,ale klávesnice od detekování USB a instalaci JMicron atd.kontrolka zhasne a když mám napsat název PC,heslo atd.,tak to nejde a tím jsem skončil.Zkusil jsem jinou klávesnici i jiné porty,ale pořád nic.Tolik jsem se na Linux těšil a zatím jsem skončil,takže budu v děčný za každou pomoc a kdyby to bylo možné co nejdřív,než mě to velké nadšení přejde.Dík
Matherdet (955)|4.8.2012 12:33
Zkoušel jsi dát klávesnici do toho portu,kde máš myš ? nemáš náhodou ty porty vypnutý v Biosu ?
Neregistrovaný (0)|4.8.2012 12:43
[QUOTE=Matherdet;510864]Zkoušel jsi dát klávesnici do toho portu,kde máš myš ? nemáš náhodou ty porty vypnutý v Biosu ?[/QUOTE]

To ano,myš sklávesnicí jsem přehodil a nic,já si myslí že by ovladač v systému měl být,do Biosu se podívám,pak dá vědět.
Neregistrovaný (0)|4.8.2012 12:57
[QUOTE=Matherdet;510864]Zkoušel jsi dát klávesnici do toho portu,kde máš myš ? nemáš náhodou ty porty vypnutý v Biosu ?[/QUOTE]

Tak v Biosu je vše OK,v Advanced-USB Configuration je USB Device Enabled:1 keyboard,1 Mouse,2 Hubs,tak si myslí že by to mělo fungovat.
Matherdet (955)|4.8.2012 13:04
A funguje to nebo si to jen myslíš ?? :D co máš za zákl. desku a BIOS ?
Neregistrovaný (0)|4.8.2012 13:48
[QUOTE=Matherdet;510872]A funguje to nebo si to jen myslíš ?? :D co máš za zákl. desku a BIOS ?[/QUOTE]

Tak ve Windows to funguje,klávesnice i myš,při instalaci Mandrivy taky,ale klávesnice jen z kraje,pak kontrolka zhasne a když se dostanu ke psaní tak to nejde,myš funguje pořád.Desku mám Asus Maximus lll Formula,Bios AMI poslední verze,takže když to jede ve Win,je divné,proč to nejde stejně v Linuxu.Asi se na celej Linux vykašlu.