reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HIS, nebo HIS?

visa_shw (0)|26.7.2006 23:56
wizaard (913)|27.7.2006 00:39
Podle informací, které jsem nalezl na webu HIS, je rozdíl celkem jednoduchý, resp. jsou tu rozdíly 2:

1) Verze Turbo má BIOSem přetaktované jádro z 500 na 520MHz (no... nic extra)
2) Verze Turbo má chladič ze série IceQ3, tedy lepší chlazení

To je vše... myslím, že to za těch cca 500Kč na ceně nestojí, nebo ano? :rolleyes:
visa_shw (0)|27.7.2006 00:41
děkuju
Smeli (2302)|27.7.2006 10:21
Rozdíl je především v chladiči IceQ3, který je nejlepším vzduchovým chladičem dneška a za ten příplatek rozhodně stojí. Nehledě na to, že IceQ verze byly do teď jen přeflashované XL a XT 256, což se o non IceQ říci nedá
wizaard (913)|27.7.2006 10:56
[QUOTE=Smeli]Rozdíl je především v chladiči IceQ3, který je nejlepším vzduchovým chladičem dneška a za ten příplatek rozhodně stojí. Nehledě na to, že IceQ verze byly do teď jen přeflashované XL a XT 256, což se o non IceQ říci nedá[/QUOTE]
Nezlob se na mě, ale stejně si myslím, že je to pouze otázka priorit. Samozřejmě netvrdím, že je špatné si koupit verzi s IceQ, ale já osobně bych tomu nepřikládal takovou důležitost (je ale pravda, že je to spíš tím, že mám hluboko do kapsy ;) ).
Smeli (2302)|27.7.2006 11:48
[QUOTE=wizaard]Nezlob se na mě, ale stejně si myslím, že je to pouze otázka priorit. Samozřejmě netvrdím, že je špatné si koupit verzi s IceQ, ale já osobně bych tomu nepřikládal takovou důležitost (je ale pravda, že je to spíš tím, že mám hluboko do kapsy ;) ).[/QUOTE]

Pokud jde o hlubokou kapsu tak jsme na tom asi stejně, ale i tak bych šel do IceQ 3. Proč:
1) Super chlazení, vlastně nejlepší vzduchový chladič, samostatně nesehnatelný, lepší než Zalman VF900Cu, který sám stojí okolo 1K Kč. Je tiché, praktické a zvládá uchladit i přetaktěnou a odemknutou kartu.
2) Možnost odemknutí. Karta nabízí krásný OC potenciál s možností unlocku z 12 na 16 pipek (přičemž OC zůstává). Při 16 pipkách a zvýšené voltáži karta dává takty 700/1450 přičemž stále zvládá chlazení.
3) Rozdíl ceny je 600,- ve prospěch non IceQ, jenže pořád je tady to chlazení a jistota odemknutí a přiměřeně vyššího výkonu:D
wizaard (913)|27.7.2006 12:18
[QUOTE=Smeli]Pokud jde o hlubokou kapsu tak jsme na tom asi stejně, ale i tak bych šel do IceQ 3. Proč:
1) Super chlazení, vlastně nejlepší vzduchový chladič, samostatně nesehnatelný, lepší než Zalman VF900Cu, který sám stojí okolo 1K Kč. Je tiché, praktické a zvládá uchladit i přetaktěnou a odemknutou kartu.
2) Možnost odemknutí. Karta nabízí krásný OC potenciál s možností unlocku z 12 na 16 pipek (přičemž OC zůstává). Při 16 pipkách a zvýšené voltáži karta dává takty 700/1450 přičemž stále zvládá chlazení.
3) Rozdíl ceny je 600,- ve prospěch non IceQ, jenže pořád je tady to chlazení a jistota odemknutí a přiměřeně vyššího výkonu:D[/QUOTE]
[OT]Jsem holt 100 let za opicema, já jsem k taktování nějak nenašel cestu, i když s těmi prográmky od Gigabyte jako VTuner nebo EasyTune je co říct, protože jsou snad pro opice, nicméně vždycky jsem to přetočil tak na 5 minut, vyzkoušel a zase dal zpět na 1,8GHz a 450/500MHz :D[/OT]

Samozřejmě ale jinak s Tebou souhlasím, rozdíl mezi 12 a 16 pipelines je značný, karta na 700/1450MHz je taky paráda (co si budeme povídat, že) a s výborným chlazením v ceně se to za těch 600Kč navíc vyplatí, ale... no, pořád musím opakovat větu: "Je to otázka priorit". Ale jinak souhlas ;)
visa_shw (0)|28.7.2006 20:21
děkuju koupil jsem IceQ3