reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NETGEAR FSM726 pristup k switchi

Sunshine (103)|7.8.2012 12:31
Cau,

koupil jsem 2 rackový switche od netgearu z nějaké zkrachovalé firmy. Model FS526T a FSM726. První zmiňovaný má na tělu Factory Reset, tkaže tam nebyl problém zresetoval a nastavil přes SmartWizard Discovery. Druhý switch je ale problém nemá žádnej factory reset, jen DHCP reset a já se k němu nemůžu ani zaboha dostat. Nenajde ho ani ten smartwizard, který by ho najít měl. A já už netušim co s tim. Bohužel nemám kabel, abych se k routeru připojil přes hyperterminal, takže se k němu musim nějak dostta přes LAN.

Když ho připojim k síti, tak normálně funguje, přidělí IP adresy a internet jde, ale kdybych ho chtěl jako obyčejnej switch, tak bych si koupil něco jinýho. :-D
Zkoušel jsme tracert a našlo mi to IP adresu, ale byla bez odezvy a nemůžu se k ní připojit. Defaultní brána taky nefunguje. Reset podežením taky nefunguje.

Nemá někdo nějaký nápad?
zsdx (2098)|7.8.2012 13:01
Nevim, jak vyhodny to byl kup, ale 70 Kc navic, te snad nezruinuje :)

// Nastav PC/ntb na prijem IP adresy z DHCP, pripoj ho ke switchi a dle obdrzene adresy zkus propingat cely rozsah. Mela by to ale byt adresa uvedena jako DHCP server na vypisu z ipconfig /all.
Sunshine (103)|7.8.2012 14:09
No, já tu dokonce ty 2 konektory v šuplíku mám, včetně zapojení. Ale spíš mě zajímá, proč se do toho nemůžu dostat. To přece není normální.
Sunshine (103)|9.8.2012 10:44
[QUOTE=zsdx;511128]// Nastav PC/ntb na prijem IP adresy z DHCP, pripoj ho ke switchi a dle obdrzene adresy zkus propingat cely rozsah. Mela by to ale byt adresa uvedena jako DHCP server na vypisu z ipconfig /all.[/QUOTE]

Ano, to už jsme dělal právě přes ten tracert. Já tu IP adresu najdu, ale samotná je bez odezvy a přes prohlížeč se k ní taky nedostanu. Udivuje mě, že mi to nenajde ani ten SmartWizard. Opravdu nikdo neví?
zsdx (2098)|9.8.2012 19:17
V poradku, ne? Switch je transparentni, takze ta IP z traceroutu je neceho jineho. Zapoj proste jedinym dratem ntb/PC do switche (tedy ze switche povede jen 1 UTP kabel).
Sunshine (103)|10.8.2012 11:11
No ale druhej switch pres tracerout v pohode najdu. Ano, to jsme zkousel hned nazacatku. :-D Kdyz to pripojim jen UTP, tak se nedostanu ani k brane, takze bych rekl ze to tam je staticky nastavený. Ale pak zase nechápu, proč se dostanu na internet.