reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Alphacool Economy Set I - Intel Edition" a i7-3820 na cca 4,5GHz

JerryNT (0)|7.8.2012 13:48
Zdravím,
utáhne "Alphacool Economy Set I - Intel Edition", rozumně přetočený i7-3820 (cca 4,5 GHz, nechci příliš zvedat napětí)?
Nebo co by jste doporučili, zajímá mě pouze pokud možno 100% funkčnost, design mě netrápí.

pozn.:
Já ani vodníka nechci, ale byl jsem okolnostmi donucen nastrkat do desky 8ks DIMM a proto chci mít na pamětech
aktivní chlazení, ale pak se mi tam už nevejde pořádný vzduchový chladič, respektive vejde,
ale nemůžu pořádně chladit paměti.
Momentálně mám skříň Antec Eleven Hundred, ale když to bude nutné, vyměním ji za jinou.


Díky předem za případné odpovědi.
JerryNT
Alphacool Support (1563)|7.8.2012 15:34
Dobrý den,

čistě pro CPU by to chtělo 2x120mm radiátor a pokud plánujete i VGA (což bych doporučil, protože investice navíc to není velká a VGA obvykle profitují z vodního chlazení víc než CPU), tak 3x120mm radiátor. Bohužel takhle case ja na vodní chlazení totálně nevhodná, protože tam není kam dát ani 2x120mm radiátor, natož 3x120mm. 1x120mm by se vešel dozadu, ale to je opravdu z nouze ctnost. Ano, bylo by to stále výkonnější než ty nejlepší vzduchové chladiče, ale rozhodně by se tím naprosto nevyužil potenciál, jaké vodní chlazení má...

Dalo by se to řešit atypickým 200mm radiátorem nahoře (toto http://www.alphacool.cz/produkt/Phobya_Xtreme_200_-_200mm_Radiator.html ), ale potřeboval bych vědět, kolik je tam místa - tuhle informaci jsem bohužel nikde na internetu nenašel. Ten radiátor má 35mm šířku a podle fotek vypadá, že by tam od desky nahoru mělo na něj být dost místa, ale na 100% opravdu nevím.

Co máte za paměti, že tak hřejí ?