reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Snizeni kapicity hdd po preinstalovani Linuxu Windowsem.

split (6)|8.8.2012 13:12
Ahoj, asi pred dvema lety jsem kupoval notebook DELL, typ ntb neni podstatnou informaci. Jde o to, ze jsem se rozhodl z osobnich duvodu nejaky cas pouzivat Linux, vyzkousel jsem nekolik distribuci. Po tomto experimentovani jsem znovu naistaloval Win 7. NTB ma fyzicky k dispozici 250 GB HDD, ale Linuxove distribuce si "sezraly" k zalohovani (RECOVERED) 30 GB. Proto se mi ted disk rozdeklil na dva a ve Windows , i pri instalaci za kazdou cenu nemohu zvolit moznost pouzit cely disk, jak je to mu u Linux instalace. Jak smazat ten Linux Part 30GB? A mit ve Win k dispozici celou kapacitu? Diky moc.

- - - - doplněno - - - -

Jinak, samozrejme tech 30GB jpe ro Win (i pri instalaci ) "neviditelnych"
split (6)|8.8.2012 13:16
A logicky je ten part naformatovany podle Linuxaxkych standardu (NE FAT ani NTSF)
zsdx (2098)|8.8.2012 13:37
Muzes sem hodit vypis z linuxoveho fdisku?
Jinak klidne muzes tu linuxovou cast (nejspis typ ext4) smazat pri instalaci W7, pri vyberu disku das Upresnit.

//Na dispart - select dis 0 - clean je i linux kratky :)
Taky muzes ten oddil odstranit i z Live CD libovolne distribuce, ne?
split (6)|8.8.2012 16:04
[QUOTE=zsdx;511306]Muzes sem hodit vypis z linuxoveho fdisku?
Jinak klidne muzes tu linuxovou cast (nejspis typ ext4) smazat pri instalaci W7, pri vyberu disku das Upresnit.[/QUOTE]

Tam mi to prave smazat nejde, protoze si to Linux nejak "chrani" i kdyz uz vlastne neni nainstalovan, envim co s tim. Ano, je to ext4. Ale pri instalaci Win se proste disk neukaze, ukaze se jen 220GB, ten zbytek proste nerozpozna. Kompletni disk jde pouzit opravdu jen kdyz tam vlozim instalacni CD od jakehokoliv Linuxu.

Ted jsem v praci, takze vypis hodit nemuzu...
Jds (106)|8.8.2012 21:20
Zdravím při problémech s diskovýmy oddíly používám disketu nebo spouštěcí cd z Win98/Me je tam FDISK a tím jsem zatím vyřešil všechny problémy s oddíly.Moc jsem nepomoh co.Nebo použij nějaký diskový manažer.Zdar a sílu.
robky (3195)|8.8.2012 21:43
HirensBootCD môžeš hodiť na CD alebo na USB ... GParted a je vymaľované ... okrem toho obsahuje aj kopec iných nástrojov, ktoré sa môžu hodiť :thumb
honzee (187)|9.8.2012 07:54
A ja jeste prihodim dalsi moznost - aplikace Partition Manager ti podobne moznosti jako GParted nabidne primo ve windows ;)
split (6)|10.8.2012 11:44
Díky za rady