reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus A6KM-Q052H

mr-alien (22)|27.7.2006 10:29
Tak ked uz ho mam kupeny tak sa svami podelim o pocity.

Pokial ide o vizualnu stranku tak tam nie je co vytknut, vsetky hrany pekne ciste oble, ziadne hrany na ktorych sa clovek moze poskrabat :) z predu je CD player s kontrolkami, co je v celku fajn pretoze aby ste si vypoculi hudbu tak nemusite vobec PC zapinat staci potlacit jeden gombicek. na jednej bocnej strane je DVD-RW na druhej siet,infra,zvuk... ma zadnej strane 4 usb porty dva konektory a nie prilis mudro vyriesene vetranie. po otvoreni na vas pozera webkamera s mic. vkusne a mudro umiestnena nad obrazovkou. Obrazovka 15,4" lestena, co mne osobne sa trochu nepozdava ze sa to tam setko tak leskne ale na druhej strane pekny obraz. Klavesnica a touchpad to je klasika.
Co sa tyka vykonu zatial som nerobil ziadne graf. testy, ale ubersoldier ide v pohode. Mozno ked budem mat cas spravim aj nejaky test :) Kancelarske aplikacie idu bez problemov, ziadne presipacie hodinky, ziadne cakanie, este sa mi nestalo aby zamrzol, restartol alebo podobne. Filmy sa na nom tiez dobre pozeraju aj ked pozorovacie uhly su dost male (teda aspon podla mna) Vydrz baterky je vsak na tom dost slabo take 2 - 2,5 hodinky potom uz zas brble ze chce stavu. Este sme nespomenuli teplotu, nemeral som, ale pece celkom solidne, nechajte ho par hodin pusteny na stole a ten bude zospodu vyhrievany, co ma iste vyhody hlavne v zime :) Sice pece ale vetraky nepocut, nepustaju sa prilis casto, a ked sa pustia da sa to pocuvat. A ked sme pri pocuvani este som nespomenul repro aj malickost potesi, no radsej si dokupte nejake 2.1 alebo aspon 2 lebo hudba je plechova, a filmy este ako tak, ale ak chcete mat nejaky normalny posluch tak urcite nezostanete pri tychto vstavanych plechacoch.

Tak a zaver?
Je to dobry stroj, za tu cenu velmy dobry pomer cena/vykon na trhu su aj lepsie a vykonejsie notebooky ale za ovela vysiu cenu. Do domacnosti, kancelarie, na multimedia ako stvoreny, pokial ide o hry, tak starsie veci si zadrtite ale tie nove.ot. Ale kto kupuje nas na hry,ze? No ale to uz je zas o inom.

Ps: Ja viem ze su tam nejake nedostatky ale som sa dost ponahlal tak kedby nieco tak nic.
Swarm (0)|30.7.2006 18:50
Myslíš, že je možné tento notebook používat, že bych si ho položil třeba na nohy? Já jen, jestli nehřeje fakt hodně moc. Objednal jsem si ho (jinou verzi teda) a kdyby to bylo fakt vážné, tak ho zase vrátím, protože to beru jako konstrukční chybu omezující používání.
mr-alien (22)|31.7.2006 12:46
Ked si das na nohy nejaku podlozku napr. knihu alebo zozist s tvrdymi doskami tak je to v pohode. Hmm.. to stou vadou ti urcite neprejde, preco? Staci ked si precitas navod, je v nom uvedene ze notebook ma byt iba na tvrdom povrchu, z dovodu lepsieho vetrania... takze keby som bol ja ten obchodnik tak ti urcite tvoju reklamaciu neprimimem.
wizaard (913)|31.7.2006 13:13
[QUOTE=mr-alien]Ked si das na nohy nejaku podlozku napr. knihu alebo zozist s tvrdymi doskami tak je to v pohode. Hmm.. to stou vadou ti urcite neprejde, preco? Staci ked si precitas navod, je v nom uvedene ze notebook ma byt iba na tvrdom povrchu, z dovodu lepsieho vetrania... takze keby som bol ja ten obchodnik tak ti urcite tvoju reklamaciu neprimimem.[/QUOTE]
Do dvou týdnů má zákazník právo vrátit zboží bez udání důvodu... :)
Swarm (0)|31.7.2006 16:30
[QUOTE=mr-alien]Ked si das na nohy nejaku podlozku napr. knihu alebo zozist s tvrdymi doskami tak je to v pohode. Hmm.. to stou vadou ti urcite neprejde, preco? Staci ked si precitas navod, je v nom uvedene ze notebook ma byt iba na tvrdom povrchu, z dovodu lepsieho vetrania... takze keby som bol ja ten obchodnik tak ti urcite tvoju reklamaciu neprimimem.[/QUOTE]
Sorry, ale za posledních 10 let jsem vystřídal notebooků víc než dost a s většinou jsem byl nucen pracovat v prostředí, kde si to na stůl prostě neopřeš. Přece si s sebou nebudu tahat nějakou desku, to je kravina. Nestotožňuju se s tim, že by měl notebook být jenom takovým menším a hezčím desktopem.

Neříkám, že ten notebook při tom nebývá dost horký, když s nim v létě pracuješ, když ho máš na nohách, ale nějak se to vždycky dalo. Uvidim - snad to nebude moc vážné. Už teď mě štve, že jsem skoro půl týdne bez notebooku a nerad bych řešil s obchodníkem podobném píčoviny.

Jinak nechal jsem si to poslat na dobírku, takže mám zákonem danou 14 dní lhůtu. Doufám, že ji nebudu muset použít. Jinak nemám pocit, že bych byl nějaký zákázník potížista. Jenom pro osobní potřebu jsem tam v poslední době utratil těch desítek tisíc víc než dost.
mr-alien (22)|1.8.2006 09:16
do 2 tyzdnov mozno tak v CR v SR to tak nefunguje. Inak ja by som nikdy na dobierku nieco take nezobral ani keby to bolo o 2 litre lacnejsie. Ked to kupis osobne, nemusis cakat, kym ti to poslu, donesu... a chybu zistis skor.(teda ak nejake je) tym padom sa skracuje doba necinosti. Ale toto je uz zas o niecom inom. U mna by si nepochodil s reklamaciou, pretoze to mas jasne a vyrazne napisane v navode na pouzivanie.
Swarm (0)|1.8.2006 13:26
[QUOTE=mr-alien]do 2 tyzdnov mozno tak v CR v SR to tak nefunguje. Inak ja by som nikdy na dobierku nieco take nezobral ani keby to bolo o 2 litre lacnejsie. Ked to kupis osobne, nemusis cakat, kym ti to poslu, donesu... a chybu zistis skor.(teda ak nejake je) tym padom sa skracuje doba necinosti. Ale toto je uz zas o niecom inom. U mna by si nepochodil s reklamaciou, pretoze to mas jasne a vyrazne napisane v navode na pouzivanie.[/QUOTE]
Proto jsem rád, že v SR nežiju. Já bych to samozřejmě neřešil reklamací, ale prostě "vrácením zboží bez udání důvodu".

Každopádně notebook mám doma. Horký sice je, ale neni to nic extra. Spíš moc nechápu ten neustále se točící ventilátor někde ve spodu přístroje.

Nezná někdo nějaký inteligentní software, kterým by se to dalo nějak regulovat?
wizaard (913)|1.8.2006 21:17
[QUOTE=Diagon_Swarm]Proto jsem rád, že v SR nežiju. Já bych to samozřejmě neřešil reklamací, ale prostě "vrácením zboží bez udání důvodu".

Každopádně notebook mám doma. Horký sice je, ale neni to nic extra. Spíš moc nechápu ten neustále se točící ventilátor někde ve spodu přístroje.

Nezná někdo nějaký inteligentní software, kterým by se to dalo nějak regulovat?[/QUOTE]
Jestli to umí deska, tak třeba SpeedFan.
Swarm (0)|2.8.2006 21:56
[QUOTE=wizaard]Jestli to umí deska, tak třeba SpeedFan.[/QUOTE]
Ten se bohužel nějak moc nechyta...koukam, že notebook má ty teploty na můj vkus zbytečně nízké. Dokázal bych si ho představit i s o 20° vyšší teplotou na nějaký tichý režim.

Jinak důvodem toho ventilátoru bude pravděpodobně grafická karta. Ta má totiž o víc jak 10° větší teplotu jak zbytek.