Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: Víkendová diskuze: Skřítci v počítači

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Skřítci v počítači

Stalo se vám s počítačem něco nevysvětlitelného? Systém se začal chovat podivně a počítač zkrátka kolaboval? Za těmito jevy jsou obvykle skřítci, kteří působí jako partyzáni a čas od času zaseknou svou kudličku do nějaké komponenty. Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Kdysi, když jsem měl Semprona 3000+, tak mi zničeho nic přestala fungovat síťová karta na základní desce. Zdroj (ač Eurocase) byl v pořádku, všechny elektrolyty na zdroji a desce OK... Prostě jen odešla ta síťovka. Tak už vím, na koho to svést

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Tak zdroje EC mají takové zvlnění výstupního napětí, že bych se ani nedivil, kdyby základní desku odpravil i "zdravý"

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Tak zdroje EC mají takové zvlnění výstupního napětí, že bych se ani nedivil, kdyby základní desku odpravil i "zdravý"
    Třeba nejsou ve zdrojí EC skřítci, ale "vlňavky". :-)

Mě se dost často stává to, že skřítci utečou jakmile se k počítači přiblížím. Vždy když jsem šel něco opravit, tak utekli. A to i přestože se v PC drželi i několik dní co na něm dotyčný pracoval. Máte také takovou zkušenost?

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek

Mě se dost často stává to, že skřítci utečou jakmile se k počítači přiblížím. Vždy když jsem šel něco opravit, tak utekli. A to i přestože se v PC drželi i několik dní co na něm dotyčný pracoval. Máte také takovou zkušenost?
    Třeba mi v tom zdroji nějaký vlňavky pobíhaly a chtěly mi odpravit internet... Ale na mojí PCI kartu se už nezmohli . Holt Eurocase, co čekat .

Kamarádka mi tak jednou do měsíce zavolá, že má nějakej problém s PC a většinou i má, ale jakmile se u toho objevím, tak problém ne a ne najít. Prostě jakmile k tomu přijdu, tak se skřítci schovaj. I když 2x už odpravila grafickou kartu, ale to bude taky tím, že její otec dělá na úřadě a když se něco odpraví, tak přinese z úřadu ještě něco staršího . Nejradší bych jí to postavil celý znovu, protože to je PC poskládaný z toho nejobyčejnějšího, co se na úřadech objeví, ale oni do toho prostě nechtěj dát těch 5 tisíc, aby jim to 5 let fungovalo bez problémů. To si radši počkaj, až jim to skřítci zničej úplně .

Nejvíc mě štvou skřítci, co se snažej vytahávat karty a konektory ze slotů .

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Jediný skřítky, který nemám rád, jsou nebootoující s nejasnou příčinou důvodu ... 15x najede, 5x nenajede a tak dokola ... všechno se jeví v pořádku, ale přesto to není 100 %tní ... tyhle "laborace" se skřítky nejsou mí kamarádi

Registrace
    Jun 2008

Jo, což to je pravda, bootovací skřítci jsou taky pěkný *****

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Jednou se mi stalo,že mi najel systém ale oba oddíly v počítačy chtěly před použitím naformátovat...vyřešilo to několik restartů

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek

jj, takmer pravidelne, keď niekto príde ku mne na servis zrazu všetko funguje ... mám asi na škriatkov zlý vplyv

Noxikk

Jednou mi mesic po zaruce "odesel" zdroj tim zpusobem, ze fungoval ve svech pocitacich krome toho meho, kde predtim 2 roky bezchybne pracoval. Dale mi kdysi na desce MSI K7T Turbo vytekali kondenzatory se zvukem, ktery bych smele prirovnal k vystrelu. Proste si ze me skritci strileli.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Skřítci a podobná zákeřná nebo alespoň jiná, nějak škodolibá havěť, je moje hlavní pracovní náplň. Bohužel, jak tu již psali nademnou, většinou když se na ně přijdu podívat, raději se poschovávají. Občas mám dojem, že pro jejich odehnání bude stačit i fotka na stěně místo pana prezidenta

Prostě případy typu: Jeee mě se vypíná PC a nechce naběhnout. A když za 2 minutky přifrčím a řeknu ukaž, tak to najednou jde. Parkrát to ještě zkusíme a jelikož je to OK a ani logy žádné nenormálnosti neukazují, odejdu. No a za pár minut zase telefonát, že to nejde (problém byl nakonec v tom, že PC nebyl zastrčený v UPS a ten den byl problém v síti, ale ta zásuvka se přepojila sama)

Většinou se ale velmi rychle najde příčina nefunkčnosti čehokoliv. Uživatel ale vždy říká, já to nebyl, já v nastavení nic neměnil, na tohle jsem taky neklikal. Ale na dotaz, "co se psalo na té hlášce před tou chybou?", většina uživatelů odpoví, no jo, něco se tam ukázalo, ale já to nečetl a pokračoval dál.

Jinak zrovna před chvíli jeden řádil u nás v servisu. Dělali kontrolu odvedené práce kvůli mzdám. Jedna činnost ale byla na zakázce, který má lednový datum založení. Systém ale kvůli rychlosti zobrazuje pouze posledních 90 dnů dat. No a šotci potvory tenhle doklad asi smazali, protože nebyl vidět v soupise

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Většinou když se něco takového stane, tak obvykle stačí reset počítače. Ale kdysi dávno mi něco přestalo fungovat a po čase se to znovu zprovoznilo, tak to byli určitě ti skřítci. A pak ještě mikrofon, kdy všude jinde funguje (PC u kamarádů, zapojení do hi-fi věže) jen na mém PC ne, asi problém mezi konektorem a zvukovkou, jiné vysvětlení po sérii slepých uliček není.
    Naposledy upraveno uživatelem Luk Skywalker: 10-08-2012 v 13:39

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Čím je elektronika složitější, tím je to horší. Pokazit se toho může tak moc... První, co vždy zkusím je dát komponentu do jiného PC. Možná skřítka setřepu cestou.
    Skřítkové jsou pro mne neviditelní a častokrát mění své působiště i aktivitu. Cizí skřítkové se mne bojí. Ale ti, co chovám nedobrovolně u sebe, jsou pěkně ofrklí. Častokrát tak pomůže akorát jiná osoba na fóru SHW.

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Kolem roku 2000 jsem se dostal k zajímavému úkazu: Známý si objednal komponenty na stavbu počítače. Aby ušetřil, nenechal si počítač postavit. Komponenty dorazily a on se snažil počítač poskládat, ale ouha: počítač nejevil po sestavení známky života. Přišel tedy za mnou. Prověřili jsme zapojení i samotnou kabeláž, znovu jsem počítač rozebral a znovu vše pečlivě sestavil. NIC. Komponentu po komponentě jsme vyzkoušeli v mém počítači (znáte to: deska + procesor + paměti + grafika -> OK, zdroj -> OK, všechno ostatní -> taky OK). Známý se mi vysmál, když jsem prohlásil, že je to samotnou skříní (ne skříní se zdrojem, ale samotnou skříní), že je nejspíš začarovaná... Na řadu přišel experiment B: moje komponenty (deska + procesor + paměti + grafika + zdroj) do jeho skříně, žádné další komponenty... Divil jsem se sám, ale opravdu můj počítač v jeho skříni NENABĚHL!

Skříň samotná bez zdroje tedy putovala na reklamaci, za několik dní přišla skříň nová, stejný typ, jiný kus a od té doby byl klid... Skřítek naštěstí nestihnul přeskočit při reklamaci ze staré skříně do nové.

Neregistrovaný

Na skřítky netrpím. Akorát nějaký okolojdoucí mi ve SMART zvyšuje nepravidelně hodnotu UDMA CRC error bez jakýchkoliv projevů na činnosti PC.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Práce v IT?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 02-08-2013, 22:27
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  4. Víkendová diskuze: Televize v počítači?
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 17-10-2011, 00:14
  5. Víkendová diskuze: Jste na svém počítači závislý?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 70
    Poslední příspěvek: 05-11-2008, 19:55