Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Pár otázek...

Nováček
    Registrace
    Aug 2012

Ahoj,

predem se omlouvam za svou technickou negramotnost, ale zajimaji me nektere otazky. Snad nebudou urazet

1. Zajima me proc jeden textovy soubor (*.txt) ve Win s informaci "1" Ma size: 1 bytes (1 bytes) a zaroven size on disk: 4,00 KB (4 096 bytes) ? Souvisi to nejak s informaci, kde na disku se soubor nachazi? Nebo info o souboru etc (datum vytvoreni, info o kapacite...) ? A jestli jo, kam se tato data ukladaji? A jak?

2.Je samotne "odposlouchavani" dat a nasledne ukladani na soukromy disk pres Wireshark (Ethereal) na verejne pristupne wifi siti nezakonne?

Další otázky, které mě budu zajímat budu pokládat časem zde, díky moc za spolupráci
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Feb 2011

Místo kladení podobných otázek to doporučuji nastudovat.
    1. Minimum co může soubor zabrat je 1 cluster a to je právě ty 4 kila. Soubor etc? Snad adresář etc v Linuxu případně složka etc ve Windows? I když složka = adresář.
    2. Odposlech patrně bude legální (právník by možná nesouhlasil), pokud nebude prolomeno žádné heslo nebo šifrování. Každopádně je to neetické.

Nováček
    Registrace
    Aug 2012

Citace Původně odesláno od j.albi Zobrazit příspěvek
    Místo kladení podobných otázek to doporučuji nastudovat.
    1. Minimum co může soubor zabrat je 1 cluster a to je právě ty 4 kila. Soubor etc? Snad adresář etc v Linuxu případně složka etc ve Windows? I když složka = adresář.
    2. Odposlech patrně bude legální (právník by možná nesouhlasil), pokud nebude prolomeno žádné heslo nebo šifrování. Každopádně je to neetické.
    Diky moc, asi mrknu na nejakou literaturu no. Soubor etc jsem nemyslel. Myslel jsem info o souboru, etc. (ve smyslu atd.) Když jsem se ptal, jestli ten zbytek dat k textaku obsahuje prave info o souboru, datum a cas vytvoreni, kde se soubor nachazi, ETC.

A ten 1 cluster ma ty 4 kila?

JINDE MI BYLO ODPOVEZENO LEPE:

1 byte je velikost samotnyho souboru, ale abys jej ulozil disk, potrebujes vice mista, ten soubor musi mit nejakou hlavicku a info o souboru - jak je velkej, kde je ulozen, jaky ma priznaky (jen pro cteni, skryty), cas, kdy byl vytvoren, zmenen...
    Cast tech info je primo v tom souboru (v hlavicce toho souoru) a cast je ve FAT tabulce

Obyvatel SHW
    Registrace
    Feb 2011

Jednoduché vysvětlení clusteru je na Wikipedii a tady je souborový systém. Veškeré informace o souboru jsou uloženy v tabulce. Tyto informace se nezapočítávají do celkové velikosti souboru. Na jeden cluster nejde uložit více souborů než jeden, i kdyby se tam velikostně vešly. To znamená, že soubor o velikost 1B zabere 1 cluster (4 kB), stejně jako soubor o velikosti 1kB, 2kB, 3kB a nebo 4kB.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od split Zobrazit příspěvek
    JINDE MI BYLO ODPOVEZENO LEPE:
    Sice více větama, ale špatně. Velikost toho bloku si volíš při formátování. Standartně je to 4 kB, můžeš tam dát i jiné (zkus naformátovat třeba flash disk přes tu windows utilitu a uvidíš).
    Pro ověření napiš 1 znak do *.txt a ulož to na různě naformátované média. Prostor, který se vyhradí tomu souboru bude vždy celočíselným násobkem alokační jednotky. U jednoho znaku pak nejmenší možný.

Podobná témata

1. Pár otázek jestli máte čas.
    Od mariaki v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 26-10-2014, 12:13
  2. Externi HDD 2TB a par otazek k USB
    Od .Den v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 27-02-2011, 22:23
  3. Nové PC, pár otázek
    Od Dah4k v sekci PC - archiv