reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS GT640 - trvalé přetaktování

Paullik74 (149)|12.8.2012 22:37
Zdravím,
mám http://interlink.tsbohemia.cz/asus-nvidia-gt640-2gd3_d146583.html. Teplota se pohybuje kolem 30-35°C. Chtěl bych jí TRVALE přetaktovat na tyto hodnoty:

Core clock: 1200 MHz
Shader clock: 2000 MHz
Memory clock: 2000 MHz

Základní desku mám:
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-b75m-d3hrev_10/ - BIOS verze F6

Bedna:
Coolermaster Centurion 550 Silencio

V přetaktováním nemám vůbec zkušenosti. Študoval jsem a zkoušel různé prográmky, nic nefungovalo ideálně, něco vůbec né. I ten software od ASUSu, GPU Tweak, byl divný. Hlavně mi ale nevyhovuje to, že to je... "Softwarově".

Chci se zeptat jestli by byl někdo ochotný sepsat podrobný návod, jak na to. Četl jsem, že se musí i flashovat BIOS atd. Jde mi ale o to, že strašně moc článků o přetaktování grafických karet bylo starších dat. Roky 2005, 2007, 2009. Nějak nemám představu, jestli je to teď už úplně jinde nebo furt na tom samém.

Taky bych se chtěl zeptat, jestli je to vůbec možné, tu mojí grafiku dostat na tyto hodnoty. Jestli má někdo zkušenosti se stejnou grafikou. Popřípadě příjmu jakékoli rady :).

Rady, poučení, kritiku, příjmu všechno! :)
hugostieglitz (907)|13.8.2012 08:29
nevím jak u gtx 6xx ale zkus tohle-utilita na změnu biosu vga

http://www.softpedia.com/progDownload/NVIDIA-BIOS-Editor-Download-4977.html
Paullik74 (149)|13.8.2012 09:06
[code]Changes in this Version

Added GeForce GTX 580M
Added GeForce GTX 570M
Added GeForce GTX 560M
Added GeForce GT 550M
Updated GeForce GTX 460M[/code]

Tak nevím, jestli to riskovat... :/
hugostieglitz (907)|13.8.2012 11:51
no to já taky nevím gtx šestkové řady je vcelku čerstvá věc-otázkou je proč to chceš taktovat-vzhledem k tomu že je to low end a s ddr3 tak nárůst výkonu bude v řádech procent a za riziko že ji odpálíš(což se asi stane) to nestojí
další otázkou je chlazení-pro takový nárůst frekvence budeš muset zvednout voltáž
johny__g (6387)|13.8.2012 15:38
1) ty takty už máš ověřené a dlouhodobě stabilní? Pokud ne, další diskuze pozbývá smysl

2) trvalé přetaktování je možné pouze editací BIOSu, obecně - pomocí nějakého softwaru si stáhneš současný BIOS karty, někde si ho zazálohuješ, pak edituješ co potřebuješ (takty, napětí, otáčky větráku apod.) a flashneš ho zpět na kartu. Pokud jsi udělal vše správně, není se čeho bát. Ovšem nejsem si jistý jestli na takhle novou kartu existují potřebné nástroje. Zkus pohledat na googlu a přijď s konkrétním dotazem. "nefunguje ideálně", "takový divný" ... nevím co si pod tím představit.
Suprak (408)|13.8.2012 18:23
Pokud ta karta už nebyla v nějaké komplet sestavě nebo si ji neměl s nějakou slevou, tak gratuluji k nejhoršímu kupu co jsi mohl udělat. Na nějaké větší taktování také můžeš zapomenout, ta karta nemá ani přídavné napájení.
Paullik74 (149)|14.8.2012 09:39
Co je na ní tak špatného? :-o Že nemá přídavné napájení vím.
zsdx (2098)|14.8.2012 10:02
Treba[quote=diit]- výkon low-endu minulé generace
- rekordně špatný poměr cena / výkon
[/quote]
Paullik74 (149)|14.8.2012 12:18
Chjo, co se dá dělat... kupoval jsem jí na rychlo a chtěl jsem nějakej Kepler :/... takže sem se po ní ani nepídil pač sem očekával, že to bude dobrý kus... nicméně mám jí do domácího počítače a když sem pustil na televizi Avatara ve FullHD tak běžel v pohodě... takže mi snad postačí... to přetaktování jsem chtěl ze zvědavosti a protože se mi nelíbí ty takty, které tam jsou :D... škaredý čísla... chtěl jsem aspoň podobné takty přetaktované karty od Gigabytu (http://interlink.tsbohemia.cz/gigabyte-n640oc-2gi_d146568.html - původně jsem chtěl jí jenže nebyla na skladě v době, kdy jsem kupoval tu ASUSku)... mno nicméně teď už s tím nic nenadělám a vrátit jí také nemohu... takže můj špatný kup budu muset překousnout :/... děkuju za informace...