reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Formátování: Chyba při volání funkce ioctl

leviathan (46)|13.8.2012 08:43
Hoj.
Známej mi dal flashku, abych mu něco na ní nahrál. Připojil jsem jí, koukám že je FAT32, tak že jí zformátuju na NTFS. Na Windowsácký formátu mi to po 5 minutách napíše že flashku nelze sformátovat. Protože nevim proč, zkoušim to přes CMD (je výřečnější) format i: /FS:ntfs
Po chvíly mi to hodí chybu "Chyba při volání funkce IOCTL" ("Error in IOCTL call" v originále). Normálně bych mu flashku vrátil s tím, že jí může vyhodit ale jemu prej funguje v pohodě.
Vzhledem že je to od něj už druhá flashka, začínám si rvát vlasy co se zase děje.
Dokážu snadno analizovat problémy co se týče PC, ale tohle mi prostě do hlavy nejde. Tipoval jsem USB slot, ale v tom ve kterým to zkouším jsem měl připojenou myš a klávesnici - v pohodě. Až se probudim, zkusim ještě flashku píchnout do jinýho slotu, ale tušim že na 90% to bude to samé.

Nápady?
kevin00 (10238)|13.8.2012 09:58
IOCTL = zařízení vstupní a výstupní kontroly; jedná se o rozhraní, jehož prostřednictvím může aplikace komunikovat rovnou s ovladači zařízení.

Jiné USB flash disky či extrení USB disk funguje ? O jaké Win se jedná ?
leviathan (46)|13.8.2012 13:14
[QUOTE=kevin00;511628]IOCTL = zařízení vstupní a výstupní kontroly; jedná se o rozhraní, jehož prostřednictvím může aplikace komunikovat rovnou s ovladači zařízení.

Jiné USB flash disky či extrení USB disk funguje ? O jaké Win se jedná ?[/QUOTE]


Bohužel, jiné USB tu na vyzkoušení nemám ale už jednou mi půjčoval USB flashku (stejnej typ, ale jiná) a to samé. Win 7 64bit.
kevin00 (10238)|13.8.2012 13:56
Zkusil bych odinstalovat ovladače chipsetu základní desky a nainstalovat novou verzi ze stránek výrobce.
leviathan (46)|13.8.2012 15:01
[QUOTE=kevin00;511646]Zkusil bych odinstalovat ovladače chipsetu základní desky a nainstalovat novou verzi ze stránek výrobce.[/QUOTE]

A jak si představuješ že bych to měl udělat? Tu deinstalaci...
kevin00 (10238)|13.8.2012 15:35
Přes Správce zařízení .. předtím ovšem zkontroluj, zda-li nemáš instalovaný ovladač, který lze odinstalovat z Přidat/Odebrat programy.
leviathan (46)|13.8.2012 15:44
[QUOTE=kevin00;511652]Přes Správce zařízení .. předtím ovšem zkontroluj, zda-li nemáš instalovaný ovladač, který lze odinstalovat z Přidat/Odebrat programy.[/QUOTE]

Jedná se o AMD chipset (ve zkratce) a jediný co v přidat/odebrat programy je, je AMD Catalyst, což je grafickej driver a v tom balíku s driverem na chipset nic není.
A ve správci zařízení si nejsem dost jistej co tam odinstalovat. Dříve na jiných deskách tam bylo něco jako Northbridge chipset, takže to bych věděl ale tu...
kevin00 (10238)|13.8.2012 15:50
K AMD chipsetu se instalují drivery a myslím, že je to zrovna schováno pod AMD Catalyst ...
leviathan (46)|13.8.2012 15:56
[QUOTE=kevin00;511656]K AMD chipsetu se instalují drivery a myslím, že je to zrovna schováno pod AMD Catalyst ...[/QUOTE]

Dřív jsem to tam viděl, teď je tu jen tohle:
http://i.imgur.com/6ggKw.png
kevin00 (10238)|13.8.2012 15:58
Nevím o jakou základní desku se jedná, stáhni ovladače chipsetu a instaluj.
leviathan (46)|13.8.2012 16:11
K9A2 Platinum V2. Drivery jsou stáhnutý, čekal jsem jen jestli dojdem řešení :)
Až doinstaluju dám vědět jak to dopadlo.
hugostieglitz (907)|13.8.2012 18:01
stáhni a nainstaluj Driver sweeper třeba zde http://www.slunecnice.cz/sw/driver-sweeper/

spust pc v nouzovém režimu-(restart a při nabíhání systému drž F8-standard je F8 ale u některých desek může být i jiná-prostuduj manuál)
nyní vlevo změň jazyk na češtinu
klik na "analyzovat"
zafajfkuj vše od amd+co je ještě na desce (realtek,renesas usb atd-vše co máš nainstalováno )
klik na "vyčistit+potvrdit
restart
nyní nainstaluj nejnovější verze ovladačů(chipset+catalyst+co tam ještě máš realtek atd)
hotovo
pokud odinstaluješ pouze pomocí CCC tak fyzicky tam ty staré(odinstalované)ovladače pořád zůstaly
leviathan (46)|13.8.2012 19:47
Tak jsem nainstaloval drivery, restart a po restartu formát. Běželo to (dřív se to nezačalo ani formátovat), dodělalo to 100% ale pak to hodilo chybu:
http://i.imgur.com/LlNBK.png
kevin00 (10238)|13.8.2012 20:05
Stahni si GParted a odstraň na USB flash disku oddíl a následně vytvoř nový a ten formátuj.
leviathan (46)|13.8.2012 20:14
[QUOTE=kevin00;511669]Stahni si GParted a odstraň na USB flash disku oddíl a následně vytvoř nový a ten formátuj.[/QUOTE]

Zrovna nemám cd/dvd po ruce. Raději bych něco ve smyslu aplikace než live :)
zsdx (2098)|13.8.2012 21:04
Kdyz radeji aplikace, tak diskpart - konkretne clean pro vymazani a pri vytvareni pouzij align.
Ale spise me zarazilo, ze se puvodni filesystem tvari jako RAW (posledni obrazek). Co tomu rika chkdsk?
A opravdu nemas doma zadnou jinou flesku na vyzkouseni nebo jsem to jen blbe pochopil?

P.S. Proc vlastne mas potrebu cizi flesku formatovat? Treba ji ma ve FAT32 schvalne...
leviathan (46)|13.8.2012 22:15
Zkusím, ale až zítra. Chkdsk: Svazek nelze otevřít pro přímý přístup. Nene, flashky jsem nikdy moc nevedl, většinou jsem měl po ruce smartphone kterej sloužil i jako mp3 přehrávač/flashka, takže nebyla třeba...

FAT32 je obstarožní a k ničemu FS, nevejde se na něj soubor větší 2Gb, což je zrovna v rozporu s tím co mu mám na to nahrát.
StD (1963)|13.8.2012 22:37
[QUOTE=leviathan;511690]...[HL]FAT32 je obstarožní a k ničemu FS, nevejde se na něj soubor větší 2Gb[/HL], což je zrovna v rozporu s tím co mu mám na to nahrát.[/QUOTE]

To je sice (částečně) pravda, ale je volně k použití výrobci různých zařízení bez nutnosti platit licenční výpalné Mrkvo$oftu, což u NTFS neplatí. A na FAT32 v pohodě nahraješ díly o velikosti 4 Giga... Takže se raději nauč dělit velké soubory na 4Gigové kusy třeba v TotalCommanderu a nebudeš mít potřebu mocí mermo formátovat cizí flešky. Ona totiž může být poté pro majitele po takovém zákroku nepoužitelná... To jen na okraj.
leviathan (46)|14.8.2012 00:19
[QUOTE=StD;511701]To je sice (částečně) pravda, ale je volně k použití výrobci různých zařízení bez nutnosti platit licenční výpalné Mrkvo$oftu, což u NTFS neplatí. A na FAT32 v pohodě nahraješ díly o velikosti 4 Giga... Takže se raději nauč dělit velké soubory na 4Gigové kusy třeba v TotalCommanderu a nebudeš mít potřebu mocí mermo formátovat cizí flešky. Ona totiž může být poté pro majitele po takovém zákroku nepoužitelná... To jen na okraj.[/QUOTE]


To že je volně k použití z toho FS nedělá nic lepšího. Alespoň né pro valnou většinu lidí co si nehoní ego u PC.
Ano, soubor si můžu rozdělit (nejen v TC) ale i v WinRaru pomocí archivování (s nuluvou komprimací) a v dalších desítkách nástrojů.
Úložné zařízení s NTFS může být nepoužitelná jen pro okrajové zařízení, které nemají implementováno jeho používání, což v tomhle případě neplatí.
S tím co mi flashku půjčil jsem dohodnutej že mu jí přeformátuju na NTFS, takže když už si tu chceš mermomocí hrát na fotra, nech se to odehrává jen v tvé hlavě.
A i kdyby, co je ti vůbec do toho, co s tou flashkou udělám?
Založil jsem topic s dotazem, někteří se tu snaží poradit a pak přijde drzej chytrák jako ty, nijak k tématu nepřispěje a jen bude obviňovat druhého z nedostatku znalostí a drze mu radit co má dělat, a takhle průhledně tu propagovat svůj názor na Microsoft (kterej ostatně nikoho nezajímá)?
Chlape, srovnej si to v hlavě a pro příště vůbec sem už nepiš. Pokuď vím tak flame a OT je tu zakázané.
Čiao.
StD (1963)|14.8.2012 07:16
[QUOTE=leviathan;511690]...[HL]nevejde se na něj soubor větší 2Gb[/HL], což je zrovna v rozporu s tím co mu mám na to nahrát.[/QUOTE]

http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc779002%28v=ws.10%29.aspx

NO COMMENT k chování tazatele.
leviathan (46)|14.8.2012 07:36
[QUOTE=StD;511719]http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc779002%28v=ws.10%29.aspx

NO COMMENT k chování tazatele.[/QUOTE]

Wau, ty jseš prostě jak malé dítě. Nejen že stále vytváříš ot/flame kde nemáš ale pořád mi budeš připomínat jak jsem se jednou přepsal (z 4 na 2). Fakt, jak malej Jarda.
Když no comment tak to nekomentuj, stejně je to proti pravidlům. Do topicu jsi nijak nepřispěl, jen tu drze urážíš.
hugostieglitz (907)|14.8.2012 14:22
udělej to co jsem ti psal výše a mělo by to jít