reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Černý pruh na pravé straně obrazovky

Sal1z (16)|14.8.2012 19:17
Dobrý den, mám černý pruh na pravé straně obrazovky a nevím co s tím. Nepomohla ani reinstalace win 7 (koupil jsem hned po tom nový procesor). Zkoušel jsem měnit rozlišení, ale jenom na 800x600 třeba ten pruh zmizí, používám 1280x1024. Někdy, když monitor zčerná kvůli nečinnosti, pohnu myší a ten pruh je najednou pryč, ale někdy ne! Zvláštní je, když spustím hru Counter-Strike 1.6, tak ten pruh tam není a mám to přes celý monitor, to samý u hry Lineage 2 apod. Ten černý pruh mám, i když se pouští PC na začátku, když se to ptá na vstup do biosu a u načítání.

Neví náhodou někdo co s tím?

Výbava:
Monitor - Acer AL1751 17"
Operační systém - Windows 7 Home 64bit
Procesor - Intel Pentium Dual-Core E5700
Základní deska - ASUS P5QL
Grafická karta - GeForce GTS 250 1Gb
RAMky - 3gb
Zdroj - 550W
honzee (187)|14.8.2012 20:00
Reinstalace win je v tomto pripade naprosto k nicemu. Zacni vyzkousenim monitoru (+ kabelu) na jinem PC. Kdyz to bude ok, vyndej grafickou kartu, ocisti konektory a vrat ji zpatky. Idealne ji taky vyzkousej v jinem PC, pokud muzes. Pak dej vedet
Matherdet (955)|14.8.2012 20:02
Řekl bych ,že je to kabelem... nejdřív zkus jiný kabel ve stejným zapojení jako máš teď
Sal1z (16)|14.8.2012 20:45
Ještě jsem zapomněl dodat, že před týdnama se mi stávalo, že se mi z ničeho nic vypnul monitor a musel jsem vyndat a nandat kabel vzadu. Tak to bude asi tím kabelem teda. Jediné řešení je teda koupit nový monitor, co? :)
honzee (187)|14.8.2012 20:54
To jsou temer apokalipticky zavery! :) Kdyz by to bylo kabelem, nebudes asi muset menit monitor, nemyslis? Kazdopadne ho ozkousej s jinym PC, a kdyz bude blbnout uplne stejne, vymen ten kabel...