Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Modrá smrt někdy při pokusu přehrávání videa-total kaput Win XP

maarkii (292)|18.8.2012 09:23
Velmi mě zajímá jakým způsobem může vůbec dojít k nevratnému poškození instalace Win XP při pokusu o přehrátí videa.
Někdy za cca 2 měsíce se mě vždy stane, že při pokusu o přehrátí videa z DVD, naskočí nekonečné přesýpací hodiny a PC se kousne a za minuty naskočí modrá smrt a PC se resetuje, ale již není možné jakýmkoliv způsobem PC spustit, neustále se resetuje, Win XP se poukoučí najet, ale nenajede a naskočí modrá obrazovka a reset.Přes F8 také nic nepomůže.
Takže je nutná nová instalace Win XP.
Může mě někdo vysvětlit jak trvale zapsaný Win XP na HDD se může poškodit při pokusu o přehrátí videa???
HDD je dva roky stary a chlazený.Ale tím to nebude, neb dochází k poškození instalace Win XP při stále stejném úkonu-pokusu o přehrátí DVD.
Děkuji.
zsdx (2098)|18.8.2012 14:51
Za to muzou skritci, viz minula vikendova diskuze ;)
r34ktor (7477)|18.8.2012 15:19
Není poškozený datový kabel? V jakém stavu jsou kondenzátory na desce a ve zdroji?
maarkii (292)|18.8.2012 16:10
Kondíky jsou měněné a zdroj cca 4 roky starý jen. Zajímá mě jen jak je vůbec možné že zapsaný a nainstalovaný OS Win XP se vůbec může poškodit na HDD??? Nějak to nechápu...bud tam ty data jsou a má to Win zabezpečené proti poškození nebo stojí Win XP za houno.Za těžký tisíce neumí ani zajistit aby se jejich OS nepoškodil při pokusu o přehrátí DVD.
r34ktor (7477)|18.8.2012 16:49
[QUOTE=maarkii;512149]Kondíky jsou měněné[/QUOTE]
Pokud se použily nějaké "obyčejné" bez odpovídajících parametrů, mohou být klidně na odchodu zbovu.

[QUOTE=maarkii;512149]a zdroj cca 4 roky starý jen.[/QUOTE]
Značka a typ?

[QUOTE=maarkii;512149]Zajímá mě jen jak je vůbec možné že zapsaný a nainstalovaný OS Win XP se vůbec může poškodit na HDD???[/QUOTE]
Jednoduše - stačí, když se zapíše nějaká haluz do registrů (ať už díky chybě HW, či SW), nebo se poškodí kritické systémové soubory, a je vymalováno.
maarkii (292)|18.8.2012 16:54
ATX 400W, kondíky jsem se snažil použít s nízkým vnitřním odporem, už nevím ted hned jaká je zkratka toho že jsou odolnější a z nízkým odporem.
r34ktor (7477)|18.8.2012 18:22
[QUOTE=maarkii;512155]ATX 400W[/QUOTE]
Značka?

[QUOTE=maarkii;512155]kondíky jsem se snažil použít s nízkým vnitřním odporem, už nevím ted hned jaká je zkratka toho že jsou odolnější a z nízkým odporem.[/QUOTE]
Problém je spíše teplota. S tou jde životnost logaritmicky dolu.
maarkii (292)|18.8.2012 21:41
ATX a to je vše- nic jiného tam není, tudíž je to šmejd.
Kondíky jsou samozřejmě 105C.