reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook "na míru"

Paullik74 (149)|18.8.2012 17:09
Zdravím,
lidičky nevěděl by někdo o notebooku s následujícími parametry??

matný displej
rozlišení 1920x1080
Core i7 (Ivy Bridge) - 4 jádro
nVidia GeForce GT650M 2GB GDDR5
numerická klávesnice
podsvícená klávesnice
wifi intel centrino
BT v4.0 (oželím)
čtečka otisků prstů (oželím)
2 místa na HDD (né místo mechaniky)
min. 500GB HDD 7200RPM (5400 přežiju)

Všechny uvedené parametry podmínkou. Drobné "detaily" (třeba paměť grafiky GDDR3 místo požadované GDDR5) by se snad taky dali vydržet.

Jedním z kandidátů je Dell Inspiro 7720, ale na českých obchodech (czc, bohemia) nikde neuvádí, že by měl podsvícenou klávesnici. Na webu dell.cz ale uvádí, že podsvícená klávesnice je možná (je u ní uvedeno volitelně). I když se mi designově moc nelíbí, přežil bych to. I přesto, že nabízejí, mám dojem, grafiku s pamětí GDDR3.

Dále bych se chtěl zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s objednáváním a nakupováním na goldmax.cz. Chtějí tam platit předem, což se mi moc nelíbí. Mohl bych se na to popřípadě spolehnout??

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli nevíte, jak je to s upgradem hardwaru například u ASUSu. Jde si třeba přímo s ASUSem dojednat výměnu hardwaru, když bych měl model notebooku s, uvedu příklad, procesorem Core i7 (Ivy Bridge) 3610QM a chtěl bych jej vyměnit za model 3720QM??

A vůbec s celkový upgradem notebooků. Dá se to popřípadě nějak řešit přímo s výrobcem??
VencaX (3686)|18.8.2012 17:43
Máš docela specifické požadavky. U takových bych hleděl na všechno ostatní, jen ne na design (pouze k poznámce o designu). Dost to tam komplikuje ta podsvícená klávesnice, protože tu má opravdu málo notebooků. Pokud by ta nebyla povinnosti, tak se dá sehnat ještě nějaký Acer a MSI, i když tam bych se už dost bál o kvalitu.

Třeba tenhle konkrétní model má podle popisků podsvícenou klávesníci, ale zase má údajně lesklý displej. Každopádně bych se zeptal u výrobce s přímo konkrétním modelovým číslem, jestli to je opravdu tak.

Objednávání z Goldmax.cz - ani na Heurece nemají dostatečné údaje. Nevím, jestli jim věřit nebo ne, každopádně je lepší, když máš po ruce pobočku, kam si můžeš jít vyřídit reklamace atd.

Na výměnu HW se zeptej přímo u nich. Každopádně vím, že přes Lenovo jsem si mohl sehnat další komponenty, stačilo znát jejich part number (z Hardware Maintrance Manualu k příslušnému modelu) a oni mi nabídli jejich cenu, ale jak je to s výměnou, to nevím. Notebooky se z určitého důvodu prodávají v daných konfiguracích, takže asi záleží na výrobci/servisu, jak se k případnému "problému" postaví. Pro konkrétní info bych se asi obrátil právě na výrobce, popř. jeho servisní pracoviště. Navíc je pak otázka, zda BIOS bude daný procesor podporovat.

EDIT: Podle tohohle webu má prý ten Dell Anti-glare, tak nevím. Asi bych napsal přímo výrobcí...

EDIT2: Popřípadě se můžeš rovnou u výrobce zeptat, jestli jde podsvícená klávesnice dokoupit, koupit model bez ní a dokoupit ji zvlášť.
dablik123 (14)|18.8.2012 17:53
Na CZC jsem nenašel žádný ntb, který by splňoval všechny požadavky. Většinu vyřadila podsvícená klávesnice. Jediné notebooky které splňovaly vše (až na to že mají lepší grafické karty) jsou výkonné notebooky od MSI, z nichž nejlevnější je tento. Bohužel všechny z nich mají ENG klávesnice.

S tím Dellem se to řešilo v jedné diskuzi na CZC. Podsvícená klávesnice se dá dovést za zhruba 2000 Kč. viz zde a zde
VencaX (3686)|18.8.2012 18:02
Pak je tu ještě tahle 4,5 kilová bomba, která splňuje zase asi všechno kromě matného displeje. Jak říkám, moc specifické požadavky, do kterých se opravdu vejde asi jen ten Dell.
Paullik74 (149)|18.8.2012 18:07
Značce ACER se chci hodně velkým obloukem vyhnout. MSI je zajímavé, hlavně modely G*60 a G*70 ale o jejich kvalitě jsem také slyšel své.

Momentálně mám ASUS U50Vg s lesklým displejem. Je to v pohodě, i když bych chtěl opravdu asi matnej.

S tím goldmaxem vážně nevím. Zase na supportu jsou velice vstřícní a odpoví na vše i o víkendech. Ovšem je nutno říct, že když se jim naznačí zájem o kup, zásobují potom maily, zda poptávka platí. Což ovšem chápu, zájemce o jejich modely se asi neukazuje každej den. Zase se mi u nich líbí právě ta možnost výměny hardwaru. Teda, aspoň jí nabízejí a byl jsem o tom informován i mailem, že to možné je.

Ještě jsem viděl modely ASUS N56VZ a N76VZ, které mají GT650M, GDDR3. Ale ty nejsou dostupné v ČR. Musel bych pokuknout po zahraničních obchodech. Neměl by někdo nějaké typy na dobré zahraniční obchody??
Paullik74 (149)|18.8.2012 18:15
Ano na G75 jsem také koukal. Právě jeho mohutnost mě odrazuje :(. Eurocom FOX 4.0 by byl asi vůbec nejideálnější, splňuje skoro všechno, ale nesplňuje pro mě dost důležitou podsvícenou klávesnici. Ptal jsem se na support a ani není možné k tomu modelu podsvícenou mít.

Je mi jasné, že musím vždy aspoň něco oželit. Ale věc jako je podsvícená klávesnice, to by byla moc silná rána. Pač na tu nedám dopustit na svém nynějším notebooku.

[QUOTE=dablik123;512163]Na CZC jsem nenašel žádný ntb, který by splňoval všechny požadavky. Většinu vyřadila podsvícená klávesnice. Jediné notebooky které splňovaly vše (až na to že mají lepší grafické karty) jsou výkonné notebooky od MSI, z nichž nejlevnější je tento. Bohužel všechny z nich mají ENG klávesnice.

S tím Dellem se to řešilo v jedné diskuzi na CZC. Podsvícená klávesnice se dá dovést za zhruba 2000 Kč. viz zde a zde[/QUOTE]

Děkuji za poskytnuté diskuze, zapoměl jsem se tam podívat do diskuzí, jestli se tam něco takového neřeší.
VencaX (3686)|18.8.2012 18:27
Ten Dell má jednu slušnou nevýhodu a to teploty. V loadu se teploty na povrchu notebooku dostávají k 50°C, což už může být velmi horké - viz. recenze zde.

=n56vz/#c231"]N56Vz, =n76vz/#c231"]N76Vz -> nedají se sehnat u nás? :)

EDIT:
Asus N56Vz recenze
Asus N76Vm recenze - verze s GT630M, takže bych čekal ještě trošku vyšší teploty.
Paullik74 (149)|18.8.2012 18:36
Je to celkem vtipný, na tom K24.cz. Prodávají tam polské verze těchto notebooků :D.

EDIT: Děkuji za odkazy :).
Paullik74 (149)|18.8.2012 20:17
Kdybych proti sobě postavil Dell Inspiron 7720 a ASUS N76Vm, který by u Vás vyhrál??

EDIT: U GT630M mám trochu strach, jak si poradí s novějšíma hrama. Notebook nebude primárně na hraní ale když hraju tak mám rád kvalitu. Plynulé a vyšší FPS. Chci zkusit hlavně Alan Waka a také Prototype 2 si chci užít na plný pecky (řezby tohohle typu mám nejraději! :P). Do notebooku mám v plánu kupovat Kingston HyperX 3K 120GB (proto ty dvě místa na disk) a 8GB Kingston HyperX (T1 mám pocit) 1866 MHz (vím, nejspíš bude taková frekvence zbytečná, CPU stejně propustí jen 1600 - mám dojem).
VencaX (3686)|18.8.2012 20:27
Spíš N76Vz - Vm má jen GT630M!

Asusy mi sice k srdci nepřirostly, ale já osobně bych vzal spíš ten Asus. Ten Dell trpí sáláním tepla na povrch notebooku. U Asusu to je taky (jako u každého takhle výkonného multimediálu), ale ne tolik. Výkonově na tom jsou oba stejně, u Asusu nebudeš muset řešit případné dokoupení podsvětlené klávesnice. Výhoda Dellu je v NBD záruce (otázka jestli ji využiješ, pokud s ním nebude problém) a rovnoměrnějším podsvětlení displeje.

EDIT: Nekupoval bych žádné SSD se SandForce řadičem. Doporučuju Crucial M4 (řadič Marvell), Samsung 830 (řadič Samsung) a OCZ Vertex 4 (řadič Indilinx Everest 2). Nad ničím jiným bych ani nepřemýšlel, popřípadě něčím jiným založeným na Intel, Marvell, Samsung nebo Indilinx Everest 2 řadiči.
Navíc SSD lze řešit u jednodiskového notebooku dokoupením modulu mSATA (pokud jej notebook má).

Co pořád všichni mají s tím Kingstonem? Pořád nějakej Kingston, přitom nikdo nechápe, že je to průměrná značka. Corsair Vengeance jsou levnější a mají lepší časování (i verze s taktem 1866 MHz), pokud tedy myslíš ty stejné HyperX PnP...
Paullik74 (149)|18.8.2012 20:42
Ano, vím že Vm má GT630M. Byla to moje úplně první volba (vlastně to nebyla N76Vm ale N56Vm) než jsem se rozhodl pevně pro grafiku GT650M. Jak sem ale psal, u té GT630M se bojím toho výkonu, zda by mi postačil. Taky bych raději šel do ASUSu, u mě je to právě naopak, ASUS mi velice přirostl k srdci. Po třech letech toho má můj notebook už plný zuby ale na kvalitu zpracování si opravdu stěžovat nemohu. Ještě k tomu jsem trefil jeden z těch přelomových designů který si mě doslova získal. Původně měl být můj úplně první notebook ASUS M60Vp. Byl ale stále vyprodaný, nedočkal jsem se ho, tak jsem zvolil alternativu U50Vg. Ta bohužel měla o dost slabší grafiku takže po celé 3 roky si na ní stěžuju :/ :D. Zbytek je ale naprosto skvělej. Achjo, řeším tenhle výběr už poměrně dlóóóuhou dobu. Vážně nevím co s tím. Jó, kdybych měl na útratu 60k tak jdu do NEPTUNE 2.0. :D Ten má vše, co chci. Ale k dispozici budu mít pouze o 5k víc a všechno to opravdu nechci narvat do notebooku, to bych sám sebe nazýval po zbytek života bláznem :D. I když, u AjŤáka by se ani nebylo moc čemu divit :D.

EDIT: Kingstony volím podle recenzí. V hodně testech HyperX 3K byl jeden z těch hodně dobrých a celkově je v recenzích jen chválen.

Ano, myslím ty stejné PnP. O Corsair Vengeance vím, ale tu značku nemám ověřenou, kdežto Kingstony ano.

O OCZ Vertex jsem taky opravdu hodně uvažoval. Ještě v době jeho třetí verze. Já nevím, mě už teď vážně ty SandForce řadiče přijdou hodně dobře poladěný. Nemyslím si, že je potřeba se toho nějak bát.

mSaty jsem si vědom, ale z nějakého důvodu mi to není moc sympatické, asi kvůli menším přenosovým rychlostem.

EDIT 2: http://www.czc.cz/crucial-m4-64gb/110755/produkt?q-category-id=dg2hccc5p8j5l97476cua6enb3&q-c-0-f_2025079=smSATA+6Gb%2Fs
Těch 95 MB/s zápisu mě opravdu mate. Chtěl bych garantovaných aspoň 300 MB/s zápis.
VencaX (3686)|18.8.2012 21:01
No tak N76Vz má GT650M, takže ta by měla být OK ne? Je teda pravda, že se cenově převalí přes 30K, což je jeho nevýhoda... možná bych chvíli počkal, než se dostanou do skladů našich největších prodejců a možná by cena mohla jít trochu dolů.

Já jsem si kdysi koupil Asus K50AB. Levnej, poměrně výkonnej, ale celkově mi připadal dost nedodělanej. Ovladače polofunkční, šasi vrzalo apod. Navíc výdrž na baterku cca 2 hodiny. 2x jsem ho musel poslat na reklamaci, pak jsem ho radši prodal a koupil si Lenovo V370. Není to nic extrovního, ale vyhovuje mi.
Dál jsem podobných Asusů měl na firmě několik na opravu, většinou podobné problémy a často mezi nimi bylo přehřívání atd. Navíc se Asus nepoučil a i nová Kčka jsou pořád nedodělaná, chlazení nedostačující a pak se jim ty notebooky vrací s tím, že CPU throttluje apod.



Ano, možná je HyperX 3K celkově chválen, ale jak dlouho byl ten disk na recenzi? Pár hodin, možná dní, ne 2 roky, aby se ukázalo, že je SandForce opravdu funkční. Jestli chceš riskovat, tak klidně, ale já bych vsadil na to, co mám ověřené - Intel, Marvell, Samsung a Indilinx Everest 2 (přejmenovaný Marvell s Indilinxím FW). Vertex 4 je na tom s rychlostma hodně dobře, ale Kingstony... pořád SandForce, pořád ta samá písnička. Já nebudu riskovat, když nemusím, ale je to tvá volba.

Já mám taky ověřené Kingstony... asi v polovině případů, kdy jsem je někomu dával do sestavy mi ať už hned nebo po nějaké době nastal problém. Začal jsem dávat jiné paměti a už si nikdo nestěžuje. Corsairy jsou mezi těmi, co fungují bez problému ;).
Paullik74 (149)|18.8.2012 21:13
[QUOTE=VencaX;512182]Ano, možná je HyperX 3K celkově chválen, ale jak dlouho byl ten disk na recenzi? Pár hodin, možná dní, ne 2 roky, aby se ukázalo, že je SandForce opravdu funkční. Jestli chceš riskovat, tak klidně, ale já bych vsadil na to, co mám ověřené - Intel, Marvell, Samsung a Indilinx Everest 2 (přejmenovaný Marvell s Indilinxím FW). Vertex 4 je na tom s rychlostma hodně dobře, ale Kingstony... pořád SandForce, pořád ta samá písnička. Já nebudu riskovat, když nemusím, ale je to tvá volba.[/QUOTE]

Musím souhlasit, tohle bylo napsáno v těch recenzích taky :D. S tou dobou testování.

[QUOTE=VencaX;512182]Já jsem si kdysi koupil Asus K50AB. Levnej, poměrně výkonnej, ale celkově mi připadal dost nedodělanej. Ovladače polofunkční, šasi vrzalo apod. Navíc výdrž na baterku cca 2 hodiny. 2x jsem ho musel poslat na reklamaci, pak jsem ho radši prodal a koupil si Lenovo V370. Není to nic extrovního, ale vyhovuje mi.
Dál jsem podobných Asusů měl na firmě několik na opravu, většinou podobné problémy a často mezi nimi bylo přehřívání atd. Navíc se Asus nepoučil a i nová Kčka jsou pořád nedodělaná, chlazení nedostačující a pak se jim ty notebooky vrací s tím, že CPU throttluje apod. [/QUOTE]

Proti Kčkům mám také výhrady, spolužáci je mají a žádná sláva.

[QUOTE=VencaX;512182]Já mám zase ověřené Kingstony... asi v polovině případů, kdy jsem je někomu dával do sestavy mi ať už hned nebo po nějaké době nastal problém. Začal jsem dávat jiné paměti a už si nikdo nestěžuje. Corsairy jsou mezi těmi, co fungují bez problému .[/QUOTE]

Mě v sestavě fungují asi 4 roky nebo víc právě HyperX 2GB DDR2 800MHz. Stále tam jsou, počítač už je u bratrance. Ale asi se nechám ukecat! :D To časování, říkal jsem si, že tu hodnotu 1 CL oželím a půjdu do mnou ověřených kingstonů. Když ale říkáte, že by měli být bezproblémů, asi nakonec zvolím je :).

[QUOTE=VencaX;512182]No tak N76Vz má GT650M, takže ta by měla být OK ne? Je teda pravda, že se cenově převalí přes 30K, což je jeho nevýhoda... možná bych chvíli počkal, než se dostanou do skladů našich největších prodejců a možná by cena mohla jít trochu dolů.[/QUOTE]

Ano ještě je poměrně čas. Byl jsem informován, že v Září by měli přijít nové modely. Koupě se stejně vlastně ještě dost potáhne, nejspíš až do vánoc. Jsem ale takovej aktivní, chci mít ve všem jistotu, tak se už raději poptávám dost dopředu a vybírám možné kandidáty a pak se jen těším z toho, že příšel nějakej novej, lepší model O:-).

EDIT: Ještě bych mohl uvést mou jistou "úchylku" v tom mít komponenty "jednotné". V mém případě to znamená mít pokud možno co nejvíce komponentů od jednoho výrobce. V rámci pamětí jsou Kingston podle mě dobrá značka. Mám Ultimate G2 flashku a je výborná. Ovšem sem si vědom toho, že né každej produkt se může jedné firmě vydařit lépe než všem ostatním výrobcům. Jen prostě když to jde v rámci kvality udělat pod jedním výrobcem, je to pro mě dobré.
VencaX (3686)|18.8.2012 22:03
[QUOTE=Paullik74;512183]Proti Kčkům mám také výhrady, spolužáci je mají a žádná sláva.[/QUOTE]
Mka taky nebyly nic moc. Každopádně značku nemůžu hodnotit podle jednoho nebo dvou modelů, ale prostě dobrej dojem na mě Asus neudělal, tak se to s ním táhne. Pořád má ale daleko do Aceru a MSI.

[QUOTE=Paullik74;512183]Mě v sestavě fungují asi 4 roky nebo víc právě HyperX 2GB DDR2 800MHz. Stále tam jsou, počítač už je u bratrance. Ale asi se nechám ukecat! :D To časování, říkal jsem si, že tu hodnotu 1 CL oželím a půjdu do mnou ověřených kingstonů. Když ale říkáte, že by měli být bezproblémů, asi nakonec zvolím je :).[/QUOTE]
Pokud fungují, je to jen dobře, ale já jsem s nima neměl vůbec dobré zkušenosti. Možná se teď trochu zlepšíli, od té doby, co je do sestav necpu úplně nevím, ale nerad riskuju. Radši půjdu do toho, co mi funguje pořád a všude.

[QUOTE=Paullik74;512183]Ano ještě je poměrně čas. Byl jsem informován, že v Září by měli přijít nové modely. Koupě se stejně vlastně ještě dost potáhne, nejspíš až do vánoc. Jsem ale takovej aktivní, chci mít ve všem jistotu, tak se už raději poptávám dost dopředu a vybírám možné kandidáty a pak se jen těším z toho, že příšel nějakej novej, lepší model O:-).[/QUOTE]
Tak to už vyhlížíš docela do daleké budoucnosti... v tom případě bych to tolik neřešíl ;).
Paullik74 (149)|22.10.2012 00:05
Den D už se pomalu blíží! Mám se bát nakupování ze zahraničí? :/ Modely, které jsem si vybral nejsou dostupné na českém trhu a asi ani nebudou.

ASUS N76Vz DS71 (http://www.excaliberpc.com/615927/asus-n76vz-ds71-17.3-laptop.html#TabSpecification)
Samsung Series 7 (http://www.samsung.com/us/computer/laptops/NP700Z7C-S01US-specs)

Jediný favorit, který je dostupný na českém trhu je stále Dell Inspiron 7720

Dell Inspiron 17R Special Edition (7720) (http://www.czc.cz/dell-inspiron-7720-stribrna_4/110636/produkt)

Mezi jinýma se už asi nemá cenu rozhodovat. ASUS N76Vm je ze hry kvůli své opravdu slabé GT630M, která jej prostě potápí.

A teď, "Babo raď" :/.

ASUS N76Vz dominuje blu-ray vypalovačkou a zaručenou spolehlivostí, sráží jej POUZE DDR3 paměť u grafiky.
Samsung má GDDR5 paměť grafiky, výbornou konfiguraci ale nevím, jestli má matný displej a 2 místa na disk. Taky mu ubírá dost na tom, že je to Samsung, v noteboocích jim moc nevěřím. Nadruhou stranu se mi poměrně dost líbí po stránce designové, působí dost kompaktně, i když je to 17,3".
Dellu bych si asi vedle těchhle dvou modelů ani nevšiml. Musel bych řešit s DELLem přímo tu podsvícenou klávesnici, blu-ray vypalovačka by tam taky možná šla hodit, ale mám dojem, že by tím šla cena poměrně nahoru. Nevím, prostě tomu Dellu nějak nevěřím :/. Po designové stránce je daleko za předešlýma dvěma. Taky mě na něm dost mrzí síťová karta, nepodporuje GLAN, který mám v plánu využívat. Jediná výhoda je, že je dostupný na českém trhu.

Nějaké návrhy, postřehy, rady??
hugostieglitz (907)|22.10.2012 01:04
a co ještě počkat na modely s hd 7970M ?
Paullik74 (149)|22.10.2012 06:43
Jsem anti-radeonista :D. A mám pocit, že by to bylo jako modely s GTX660M, masivní herní mašiny, to nechci. Navíc je to jedna z TOP radeonek, myslím, že by tomu odpovídala i cena. U Goldmaxu se za ní připlácí 6 000 Kč bez DPH.
Paullik74 (149)|22.10.2012 08:15
Vypadá to, že mám vítěze. Po zvážení všech pro a proti se rozhodnu pro ASUS N76Vz z Amazonu.
http://www.amazon.com/gp/product/B007Z9EB0O/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&smid=A17MC6HOH9AVE6
Koukal jsem do přepravních podmínek té firmy, která jej tam nabízí. V cenové relaci 1000 - 1250$ je poplatek za dovoz 93$. To už by byla konečná cena nebo k tomu musím ještě něco připočítat?? Jak to na AMAZONu funguje, nevíte??
hugostieglitz (907)|22.10.2012 13:28
jestli to projde celnicí tak pravděpodobně +20% dph-clo nevím ale asi tam taky nějaké bude pokud je to zboží mimo eu
jinak na amazonu je to jednoduché -zaplatíš(nejlépe paypal) vyplníš adresu atd. a čekáš-neboj se zaplatit dopředu,amazon si prodejce dost hlídá a na západ od nás si podvod už z morálního hlediska dovolí zanedbatelné procento prodejců
dále se přesvědč že prodejce není z asie(na amazonu je jich spousta např z hong-kongu) né že by tě okradli ale pošlou méně kvalitní zboží(nebo rovnou kopii)a čekají jestli jim to projde,pokud ne tak na své náklady zboží vymění(někdy dvakrát nebo třikrát)
takže jediná škoda je ztráta času-koupil jsem z h-k 100 kusů casio hodinek a funkčních bylo 23-poslal jsem zpět a obratem přišlo 67 nových z nichž fungovalo 47 -zbytek opět poslán zpět a přišlo mi jich 50 a z toho funkčních 38 takže dva měsíce a ještě jsem na tom vydělal
Paullik74 (149)|22.10.2012 15:06
http://www.amazon.com/gp/aag/details/ref=aag_m_as?ie=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=&isCBA=&isPopup=&marketplaceID=ATVPDKIKX0DER&seller=A17MC6HOH9AVE6
vypadá to na Ameriku.
Takže konečnou cenu vypočítám cena zboží + uvedená cena u prodejce + 20% DPH + CLO (pro jistotu)??
hugostieglitz (907)|22.10.2012 19:29
asi takhle-jenom u objednávky zadej "poslat jako dárek-gift-50 na 50 že to projde bez povšimnutí celníků a tudíž bez dph+cla
Paullik74 (149)|22.10.2012 19:48
Mmm :) :D. To by bylo výborné :D.

Na czc.cz jsem dnes objevil http://www.czc.cz/ultrabook-asus-zenbook-ux51vz-cm042p/116939/produkt. Celkem sem čuměl.
Paullik74 (149)|25.11.2012 22:20
Tak kterej...? ://

http://www.dell.com/cz/p/inspiron-17r-se-7720/pd?~ck=anav

http://zenbook.asus.com/zenbook/ - U500Vz (nejspíš v česku bude verze TOUCH, viděl jsem, že CM042P by měla být dotyková na jednom fóru - tenhle model bude dostupný v ČR)

Rozhoduju se mezi těmato dvěma. Cenového rozdílu jsem si vědom.