Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: umřel harddisk - jak postupovat při náhradě jiným,kde jsou ale data?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

dle indicie - can't read disk error to vypadá, že mi umřel harddisk. než jej vezmu ke známému na proklepnutí a pokus o záchranu dat, potřeboval bych zprovoznit PC.

Mám doma jeden jiný pevný disk, ale jsou na něm pouze data, systém ne. Chtěl bych ten disk dát do starého počítače, ale nerad bych, aby se mi při instalaci systému něco přemazalo nebo tak. Poradil by mi někdo, jak mám postupovat?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Vytvoř na pevném disku partišnu z volného prostoru a na něj instaluj nový operační systém.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Pripadne stahni live distribuci nejakej linuxu (napr. Ubuntu ci Mint) a bootuj z flashky ci CD

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

tomu asi moc nerozumím. tím pádem bych tam tedy ale měl LINUX? nebo by se jen Linux použil na rozdělení toho disku a pak by se tam vrazil windows? s linuxem neumim :-(

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Vytvoř na pevném disku partišnu z volného prostoru a na něj instaluj nový operační systém.
    jasně. ale to budu muset udělat v jiném pc kde je systém, rozumím dobře? Na to rozdělení je lepší nějaký program, nebo to umějí i windows? díky

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

pokud instaluješ win7 tak se dá partišna vytvořit přímo při instalaci,pokud nezformátuješ disk tak veškerá stará data budou ve složce C\WindowsOld

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

jasně díky, ale já tam budu asi muset dát zas xp, pže to není nejnovější stroj. U xp ta partišna takhle vytvořit nejde? i když...možná bych ty 7 mohl zkusit. musím prozkoumat, jesi by to ten PC utáh.

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Pokud máš na starém disku pouze data(fotky,videa,hry,soubory.....) a né systém,tak při instalaci Xp zvoliš "ponechat disk beze změn".Tvá data budou na Céčku vedle složek windows,document a setings a program files

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Z live distribuce linuxu by to melo jit snad i "zakladnim" disk managerem. Nebo to udelej z jineho PC s Win napr. pomoci AESEUS Partition Manager. Umi menit velikost diskovych oddilu az do te doby, dokud neni nektera zmensovana cast zcela zaplnena. Soubory behem tohohle procesu taky premistuje, tzn. muze to trvat docela dlouho.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

paráda, to jsem potřeboval vědět :-)

Podobná témata

1. Jak postupovat při odvirování pc ?
    Od noegoncz v sekci Antiviry a bezpečnost
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 02-08-2015, 09:54
  2. HP Probook4515s umřel:(