reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jek zrealizovat sitove prvky?

Georginek (2957)|24.8.2012 20:53
Jelikoz site nejsou moje silna stranka, prosim nekoho o odbornou konzultaci.

Strasne me rozciluje pomale kopirovani bezdratove mezi ntbk a PC, posleze TV a PC.

PC: Asus p5QDeluxe, NTBk: TimelineX 5830TG, TV Panasonic GT50

Vsechny tyto prvky dle me splnuji prenos az 300MB/s, coz Podporuje standardy IEEE 802.11b/g/n. ( to N je tech 300, ne?)

Jenze, jako AP je pouzit http://www.alza.cz/bezdratovy-wifi-router-d-link-dap-1160-d75206.htm a ten to dle me zdrzuje jelikoz podporuje maximalne 54Mb/s.

Jaky pouzit AP aby byla rychlost vysoka?

LZE pouzit toto ? http://www.alza.cz/tp-link-tl-wa901nd-d165051.htm + nejakou silnejsi antenu?

Nutno dodat, ze ten router je pouzity jako Bridge with AP ( ke kteremu je pripojen 1GB switch ( do ktereho vedou kabely od vsech PC ) a prenasi signal prez ulici (smerovou venkovni antenou - ktera nasledne slouzi i jako rozvod signalu AP v jejim okoli do dalsi smerove anteny ) k dalsimu D-link 1160 a nasledne na server.

1. Takze bude stacit, kdyz nahradim D-link 1160 na jedne strane u switche nejakym rychlejsim?
2. Nebo tam ten D-link necham a soucasne koupim rychlejsi AP treba http://www.alza.cz/tp-link-tl-wa901nd-d165051.htm s vsesmerovou antenou ( coz tenhle asi ma - ty 3 proutky ), nebo dokoupim silnejsi ( jakou)? Protoze nynejsi reseni ma dle me vadu v tom, ze se D-link 1160 stara o Bridge a jeste o AP a to jen s jednou SMEROVOU antenou............ ( a proto je asi rozvod signalu po baraku tak bidnej )
Dekuji.
Georginek (2957)|25.8.2012 22:55
No, tak sem to tak nejak predelal. AP se smerovou antenou pred switchem jsem prenastavil z Bridge with AP na Bridge a z dalsiho AP, ktere je bezdratove spojeno s AP u anteny jsem zapnul Bridge with AP. Takze sila signalu i dosah se rapidne zvysil, jelikoz smerova antena se stara pouze o prenos a tedy nerozvadi jeste Wifi po baraku.
Takze nyni mi wifi doma rozvadi D-link 1160 s pripojenou antenou TP-LINK TL-ANT2405C ( 5dbi ). Jenze je tu velky problem v tom, ze BRIDGE mezi temito AP neni uplne stabilni ( jelikoz smerova antena je nasmerovana prave na uplne opacnou stranu a vsesmerova u druheho AP to proste nechyta, tak jak by mela )

Nicmene, muj plan je takovy, ze pripojim router se smerovou antenou kabelem k druhemu routeru ( nikoliv bezdratove, jak je to ted ) a z nej pak pripojim napevno 1 pc kabelem a zbytek zarizeni se bude pripojovat bezdratove. Poradte mi teda nejaky slusny router + antenu ( pokud ji bude mit router slabou ). A aby byla rychlost vetsi nez 54Mb/s


Switch u Routeru se smerovou antenou je Zyxek GS-108B 10/100/1000
Georginek (2957)|27.8.2012 19:29
No tak uz sem to preskupil. Pripojil jsem si jiny AP k sobe do PC tedy do druhe sitovky a nastavil ho jako Bridge with AP. Puvodni u smerove anteny je jen Bridge. Takze signal je ted cisty. pouzil jsem 7dbi antenu a je to v pohode. Hodila by se ale jeste silnejsi. Nicmene Router je stale pomaly jen 54MB/s, takze potrebuju nejaky rychlejsi, to tu opravdu neni nikdo, kdo mi poradi nejaky slusny router????? Predpokladam, ze drazsi routery maji i slusne anteny, takze asi neni treba dokupovat externi ne?
durib (1141)|27.8.2012 20:44
Já se v tom trochu ztrácím, abych pravdu řekl :D
Pochopil jsem to takto: do sítě se připojuješ přes wifi (takže client). Z toho routeru pak rozvádíš síť přes svou wifi a switch do koncových zařízení. DHCP server je mimo, takže je všude bridge.

Pokud ano, pak by mohlo stačit koupit router 1043ND, nahrát na něj OpenWRT a nastavit to. Umí to client i AP dokupy. Jinak kabel bych nenahrazoval bezdrátem. Čím více metalického spojení, tím méně problémů. A větší zisk u antény neznamená lepší signál.
Georginek (2957)|28.8.2012 19:12
Je to jednoduchy.

Je modem (kabel+switch+kabel)DHCP server(kabel)router(bezdrat prez ulici+smerova antena)------(router+smerova antena a switch) :D a ze switche jsou pak pripojene ostatni PC kabelem a bezdratove v okoli smerove anteny je wifi.

Jenze ta smerova antena ma proste blbej rozvod signalu a sit kolisa ( taky kvuli tomu ze je smerova a ja potrebuju 360°, dle me, ze se router a smerova antena stara jak o bridge mezi ulici a tedy druhym routrem a posleze servrem, tak o rozvadeni signalu po baraku.

Muj plan je pridat do meho PC router ( pirpojen do druhe sitovky ) a vypnout WIFI AP na routru u smerove anteny a nechat pouze Bridge.
A o rozvadeni signalu WIFI se bude starat novy router pripojen k memu PC. Tot vse.
Ted jde jen o to, jaky vybrat. Chci nejaky poradny, treba jak sem postoval ty linky nahore a slusnou vsesmerovou antenu na rozvod Wifi v okoli. Ale predpokladam, ze drahe routery budou mit antenu slusnou.

Rad bych hlavne neco rychleho, asi nejlepe na pasmo 5Ghz, HD video stream a podobne.
durib (1141)|28.8.2012 22:21
Už jsem to pochopil.

[QUOTE=Georginek;513086]
Muj plan je pridat do meho PC router ( pirpojen do druhe sitovky ) a vypnout WIFI AP na routru u smerove anteny a nechat pouze Bridge.
A o rozvadeni signalu WIFI se bude starat novy router pripojen k memu PC. Tot vse.

ze drahe routery budou mit antenu slusnou.[/QUOTE]
Není třeba router dávat do síťovky. Stačí ho zapojit jako switch (kabel do LAN a z LAN do PC; vypnout DHCP). Pokud dosavadní client zařízení stačí na signál přes ulici, je další zařízení dobré řešení. Kabely wifinou nenahrazuj.

Drahé routery mají větší možnosti nastavení v originálním firmware a jsou obvykle výkonnější- tzn. uroutují toho více WAN-LAN; LAN-LAN; WLAN-atd. (není to však pravidlo, je třeba vybírat). Síla a kvalita signálu je podmíněna vyzařovací energií a použitou anténou (a dalšími věcmi...). Mám zkušenost, že 3x 3dbi antény s 7 mW výstupním výkonem pokryjí cihlový 5+1 bez problému.

Router už doporučte někdo jiný, já vývoj zaspal a jsem na 1043ND :)
Georginek (2957)|29.8.2012 19:42
Me se holt libi neco takoveho http://www.alza.cz/netgear-wndr3800-n600-d266233.htm#recenze a kdyz uz novy router tak asi 5Ghz a aby to neco umelo.....
durib (1141)|29.8.2012 20:16
Vybíral bych něco s odnímatelnými anténami. pokud někdo zkušenější neporadí, zkus prolézt nějaké recenze.
5 GHz pásmo nezvládá vetšina prodávaného zařízení. Obvykle je nutno dokoupit adaptér. Pro přenos objemných dat dopadne kabel lépe.
Georginek (2957)|29.8.2012 21:44
No, kabelem to resit nemuzu. POtrebuju neco, co by hrave zvladlo prenos HD videa a radpidne zrychlilo prenos dosavadni 54MBs site.
Na recenze jsem sice koukal, ale stejne se nemuzu rozhodnout. D-link, WD, TP-link, Netgear a Linkys...... Volil bych maximalni cenovou hranici 3 litru, mene je lepe, ale myslim ze pozadavky se neslucuji s lacinym routrem, takze bych to videl tak jako tak na 2-3 litry.

BTW: Jak se pozna, jestli zarizeni podporuje 5 Ghz pasmo? :) Nicmene je to fuk, ponevadz tyhle routry umeji 2.4 i 5Ghz a muze byt spustene dohromady.

Treba zrovna tyhle drazsi kousky maji 3-4 anteny na kazde pasmo. Pokryti by melo byt slusne.
Georginek (2957)|1.9.2012 20:51
No panove, to mi pravdu nikdo neporadi nejakz slusny router? :rolleyes::rolleyes::rolleyes::D