reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BSOD modrá smrt ve WINDOWS 7 32bit

geronimoh (18)|26.8.2012 21:56
Zdravím
prosím o pomoc najít důvod, proč se mi občas objeví na nedávno nainstalovaných Windows 7 32bit modrá smrt.
Přikládám soubor minidump, snad to půjde podle něj
Georginek (2957)|28.8.2012 19:05
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-hardware/blue-screen-and-audio-issues-hdaudbussys/16405a32-0167-4d14-b37e-ed9972aadc3a

http://www.techsupportforum.com/forums/f299/blue-screen-shutdown-300801.html

Jedna se o
MODULE_NAME: HDAudBus

IMAGE_NAME: HDAudBus.sys

PROCESS_NAME: audiodg.exe

Napis, co mas za desku a jakou mas zvukovku. Mas aktualni driver?
geronimoh (18)|28.8.2012 19:22
Díky za odpověď. Nedávno jsem musel omladit pevné disky v PC a sáhl jsem po SSD disku pro systém. Přešel jsem z Win XP na Win 7 a užívám si BSOD. Základní desku mám GIGABYTE GA-EX38-DS4 a zánovní zvukovou kartu ASUS XONAR HDAV 1.3 ( driver aktuální ze stránek ASUS ).
Georginek (2957)|28.8.2012 20:27
No, bejt tebou zkusil bych starsi ovladac Asus Xonar. CO je to za SSD? Mas aktualni firmware? Instaloval si znova Windows? Proc si instaloval 32bit verzi? Jsou disky v rezimu AHCI?
geronimoh (18)|28.8.2012 20:45
SSD je A-DATA S510 (2,5" SATA 6Gb/s), firmware jsem neměnil. Jedná se o čistou instalaci Windows 7 32bit. Disky jsou v režimu AHCI. Proč 32bit ? Po přečtení pro a proti mi vyšlo, že jsou pro mě vhodnější. Hry nehraju, používám PC jako multimediální. Zkusím starší driver pro zvukovou kartu a uvidím. Díky.
VencaX (3686)|28.8.2012 21:06
Aha, když se šetří na SSD. Témat o SSD tu bylo několik, řešilo se tu, které jsou dobré. A také se různě mluví o tom, že SSD se SandForce řadičem (A-Data nevyjímaje) mají problémy, často způsobují BSOD, někdy už disk ani nenaskočí, problémů je hodně. První co, tak zkusil bych sehnat aktuální firmware, nahrál ho do disku a zkusil, jestli to zabere (před updatem si pro jistotu zazálohuj celý disk). Je to první, kde bych hledal problém.
geronimoh (18)|28.8.2012 21:32
VencaX : no jo, tiskárnu na peníze zatím nemám, ale díky za radu, vyzkouším v klidu o víkendu
VencaX (3686)|28.8.2012 21:44
Tak pokud nejsi tak bohatej, tak proč až tak moc šetříš? Šetřit se nevyplatí vždy. A občas za bezproblémovej provoz zaplatíš třeba jen o dvě, tři stovky navíc, což je podle mě dobrá cena.
geronimoh (18)|28.8.2012 21:50
[QUOTE=VencaX;513104]Tak pokud nejsi tak bohatej, tak proč až tak moc šetříš? Šetřit se nevyplatí vždy. A občas za bezproblémovej provoz zaplatíš třeba jen o dvě, tři stovky navíc, což je podle mě dobrá cena.[/QUOTE]

Šetří skoro všichni. Kdybych měl ten SSD disk za problémový, tak bych ho nekoupil. Možná jsem měl před nákupem víc číst, možná jsem nečetl ty správné texty, možná za ty BSOD ten SSD disk nemůže. Vyzkouším změnu firmware u SSD disku a starší driver pro SC.
VencaX (3686)|28.8.2012 22:00
S tím souhlasím, ale jsou části, kde se šetřit vyplatí a jsou části, kde bych to nedoporučoval. SSD je zrovna ta komponenta, kde se to moc nevyplatí, teda pokud s tím záměrně nechceš mít problémy. Schválně se podívej, o kolik dražší je Crucial M4 nebo OCZ Vertex 4 ve 128 GB verzích.
geronimoh (18)|28.8.2012 22:11
Na další SSD disk zatím nemám našetřeno, takže ať stojí co stojí mi momentálně není nic platné. A-DATA jsem vybral protože mám A-DATA FLASH-ku už přes 5 let stále O.K. Crucial a OCZ Vertex jsou pro mě neznámé značky. Osvědčenou mám ještě FLASH-ku Corsair, ale ten už má tuším SSD disky cenově znatelně dražší, než A-DATA, a navíc jsem se tuším dočetl i vadných sériích atd.