Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 64

Téma: Důkaz, že Apollo mise na Měsíc jsou podvod

 1. #46
  Starousedlík SHW
  Registrace
  Feb 2008
  Příspěvků
  1,144

  Výživné čtení ke snídani Mám otázky:
  1. Rusové mohli lhát taky. Neúspěch byl přeci nepřípustný (Lajka nebyl prvním psem, výbuch rakety na hydrazin).
  2. Kdo na Měsíc dopravil vozítko a ty koutové odražeče?
  3. Co když radiační pásy proletím na odvrácené straně od Slunce?

 2. #47
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  Trodasi, ohledně té 2. války, co tam blábolíš., tak to jsou lží, jak prase, propaganda jak z Moskvy vyšitá, demagogie a popření skutečných historických fakt.
  Ty jseš LHÁŘ, sedmilhář a propagandista nejhrubšího zrna !!!!!!!!!!!!!!
  Tyhle lidi nesnáším, protože mystifikují a oblbují mladší generaci, blbnou jim hlavy. Ty jseš horší, jak komunista. 3. #48
  Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
  Registrace
  Oct 2007
  Příspěvků
  1,773

  durib - 1) Rusové samozřejmně lhali také a v mnohém. Přinejmenším v datu prvního letu kosmonauta, neb v ten den nic neletělo. Záběry Gagarina z kabiny jsou neautentické, jsou s 2 světly a z trenažáru - v kabině nebylo dost místa. Atd, atd, atd. Výbuch rakety na hydrazin nebyl ale fatální problém, Rusové měli dvě želízka v ohni - tým Koroljova a tým šílenců s hydrazinem, co opravovali natankovanou raketu, aby byli první... nu a vypařili se

  2) kdo říká, že na Měsíci je nějaké vozítko? (pravděpodobně tam je Lunochod 1, ale už ne "zázračně dlouho fungující" Lunochod 2) A kde jsi k čertu přišel na to, že na Měsíci je něco jiného, než vyzkoušená místa, která lépe odrážejí laser než jiná (např. kráter zesklovatělý teplotou)? Laser od Měsice odráželi a zpět detekovali dávno před Apolly i Lunochodem amíci i rusáci. Máš na to kupu článků (např. National Geographic, článek od Thomas Meloy: The Laser's Bright Magic article, december 1966 anebo New York Times, november 5, 1963 a "laser CCCP Moon bouncing (Crimean Astraphysical Observatory)"). Navíc v LRO sondě je laserový měřič odrazu, který mapuje celý Měsíc. Přirozeně bez retroreflektorů... Navíc tyto věci lze na místo dopravit sondou. Viz.:


  3) Radiace uvězněná v pásech obklopuje celou Zemi (jako magnetické pole), je v zásadě fuk, kudy se vydáš. Je to totiž otáčivé, stejně jako Země, a směrem dál od Slunce je to minimálně slabší. To proto, že magnetické pole se nezeslabuje na odvrácené straně od Slunce a je to to magnetické pole, které tyto pásy zesílené radiace tvoří.
  Na druhou stranu za pásy je ještě hůř, neb tam jsi už úplně bez ochrany (Shields are down, Scotty!). Ohledně podceňování kosmického záření je třeba si uvědomit, že:
  1) ECC paměti byly vyvinuty pro servery když se ukázalo, že v 0,5MB ram se objeví díky kosmickým paprskům 1 chyba měsíčně. Tedy radiace z kosmu proniká i magnetickým polem, pásy, atmosférou a i celu Zemí! A bombarduje nás ze všech stran.
  Paradoxně když je Sluneční aktivita vyšší, tak je méně bombardování kosmickým zářením, neboť silnější magnetické projevy Slunce nás více ochraňují...
  2) Energie kosmického záření je tak velká, že například stínění pomocí cirka 1mm hliníku (Apollo) vyvolává naprosto opačné následky. Alfa paprsky zastavíš papírem (ty produkují atomové reaktory, to nízká úroveň radiace neb nechceme, aby nám to vybuchlo - a také neumíme udržet 15M°C v nádobě... či předat takové teplo jinam - tubíně), Beta paprsky ti proniknou kůží do kostí a Gama a silnější proniknou tebou kompletně...
  Ale s materiály to dělá tohle - při zásahu paprskem Gama a silnějšího záření dochází k vyražení doslova spršky (100 a více) tzv. sekundárních částic z hmoty. Tedy za hliníkovým stíněním dostaneš 10 - 100x vyšší radioaktivitu, než venku!
  To bylo změřeno a proto ty fotky vypadají z Hubbla při SAA průletu tak, jak vypadají. Zavřením záklopky se problém jen zhoršil...

  Tak jako tak, nevím jak tobě, ale mně situace, kdy Geiger měřák jde za rozsah říká - RUN FOR YOUR LIFE! To není nic, co může člověk přežít. Dopadneš jak v Černobylu. Měli měřáky v MILI remech, max. 3,6 rem/h. Po havárii ukázaly 3,6 remů za hodinu, tak volali do Moskvy, že se vlastně nic nestalo... Jenže ty měřáky neuměly ukázat víc! Také za to zaplatili - a ne jen oni.
  Stejná chyba by byla lézt někam, kde jde měřák za rozsah. Proboha živého, ani náhodou...


  PS. takto se filmovaly záběry sond kolem Měsíce - NASA si vyrobila maketu Měsíce a JAK velkou a přesnou! (ASP projekt)
  Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: apollo simulation project.jpg 
Zobrazení: 447 
Velikost: 56.7 KB 
ID: 26691

 4. #49
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  Existuje i několik maket Země (a to v mnoha odborných ústavech). nebudu ti psát, proč - nikdy by jsi to nepochopil. Ale dle tvé zmagořené logiky - kde tady bydlíš? Na Zeměkouli určitě NE !!

 5. #50
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  Nechci tě zbytečně unavovat, ale prej nějak líp víš, proč je letní a zimní čas. Tak já jenom, kdyby jsi to třeba tak nějak odborně nakous. Také celkem zajímavé téma.

 6. #51
  Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
  Registrace
  Jan 2008
  Příspěvků
  3,872

 7. #52
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  2,200

  Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
  K základnímu - copak není zjevné, že ve Slunci nejsou žárovky? Jak se tedy dále lze vůbec seriózně bavit o tom, že se Apollo mise uskutečnily? Vždyť je to absurdní.
  Prosím o důkaz, podle kterého lze říci, že v těch obrázcích, co zde postujete, je jasně viditelná žárovka. Máte svou domněnku. Nemáte však ale optickou soustavu (onu kameru), pomocí které byly ty fotky z dané mise pořizovány a nemáte stejné okolní podmínky, abyste mohl nějaké fotografie posoudit a dojít k takovému závěru, tudíž máte pouze domněnku - teorii něčeho, co se snažíte za každou cenu vykonstruovat a hledáte sebemenší detaily, které mohou vypadat zvláštně. A pokud vypadají zvláštně (a hlavně je nelze 100% potvrdit nebo vyvrátit), jsou naprosto ideální na to, aby se začlenily mezi důkazy konspirační teorie.

  Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
  K radiaci:
  http://newsblaze.com/story/200710081.../topstory.html
  "...magnetic "shield" that protects the Earth from the solar wind - the high energy particles that continuously flow out from the Sun. Without this shield, life on Earth as we know it could not exist."

  "...magnetický štít" který chrání Zemi proti solárnímu větru - to jsou vysoce energetické částice, které neustále proudí ze Slunce. Bez tohoto štítu by život na Zemi, jak ho známe, nemohl existovat."

  Pokud Geiger počítač (měří radioaktivitu) šel již v Exploreru 1 v spodku prvního VanAllenova pásu za rozsah tak, že mu rozsah museli nastavovat stíněním olovem, pak je zbytečné se ptát, jaká radioaktivita tam je. Máte to zdokumentované v objevu oněch pásu v roce 1959, najděte si jak doktor Van Allen mluví o pásech jako o "moři smrtelné radiace." Linkovat to nebudu, pokud někdo nechce rozumět, tak nerozumí nečte nevidí a neslyší.
  Nikdo nepochybuje o tom, že tyto pásy s radioaktivním zářením existují. Ale znovu - kdo říká a na základě jakých měření, že nebylo možné jimi proletět v místech, kudy jimi měli při daných misích proletět, aniž by astrounauti neměli dlouhodobě poškozené zdraví? Případně můžete doložit své vzdělání v této oblasti, abychom mohli Vaše domněnky brát aspoň trochu vážně? Protože zatím jde pouze o další znak slepování na první pohled podivných střípků za účelem diskreditace celého projektu a vůbec i USA, což je z tohoto tématu z Vaší strany naprosto zřejmé a osobně neznám nikoho, kdo by měl vůči USA tak zjevnou zášť a plival na ně takovouto měrou.

  Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
  K "Rusáci by to rozmázli" - a kde by vzali důkaz? Když ti váleční zločinci z USA tady chtěli instalovat nejnovější radar, tak v specifikacích bylo, že detekuje raketu na 7 000 km. Jak by bylo lze detekovat něco, v roce 1969 navíc, na vzdálenost 400 000km?! Žertujete, že?
  Předně a opět - proč nazýváte američany a hlavně v tomto kontextu válečnými zločinci, ale o jiných nenapíšete jediného křivého slova? Co se týče schopnosti detekování letu na Měsíc - můžete poskytnout důkaz toho, že rusové nemohli mít technologii potřebnou k tomu, aby mohli detekovat, že modul na povrchu Měsíce nepřistál, resp. že se k němu ani nepřiblížil? Opět máte teorii, ke které Vás žene neuvěřitelná míra záště vůči USA (bůh ví proč; možná proto, že být v rozporu s něčím obecně rozšířeným/uznávaným je jednodušší cesta, jak se zviditelnit, aniž by daný jedinec sám něco dokázal, co by jej zviditelnilo - a čím je takovýto jedinec starší, tím roste i jeho potřeba být vidět/slyšet).

  Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
  Ostatne - kdyby se dalo letet uz pred padesati lety na Mesic, proc NASA rika ze to bude trvat alespon 20 let, nez dostanou cloveka znovu na Mesic...? Vzdyt preci staci oprasit stare plany, postavit ten Saturn IV znovu a jedeeeem, ne? Za rok neni co delat, ne? Ale co to! NASA tvrdi, ze Apollo plany byly skartovany?!?
  Ne, nejedem. Je třeba o tom uvažovat v kontextu a ne pouze vyjmout to, co se hodí pro vytvoření/podpoření konsiprační teorie. Ve stručnosti - dosažení povrchu Měsíce byl jasně definovaný cíl, který byl splněný. Nákladnost posílání lidské posádky na povrch Měsíce je tak vysoká, že aby se to stále opakovalo, musí se to něčím vyvážit, aby to mělo smysl. Nevím jak ostatní, ale já ten smysl v posílání dalších lidských posádek pro průzkum Měsíce (jako v misi Apollo) v uplynulých letech (nebo i teď) prostě nevidím, závod ve zbrojení/dobývání Měsíce mezi rusy a američany už dávno skončil. Předně musí být důvod - vysoká šance na zisk něčeho nového, když se jedná o tak nákladný projekt. A za takový další důvod považuji počátek budování stanice na Měsíci, což mimochodem patří mezi dlouhodobé plány NASA.

  Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
  NASA chce posilat na Mesic soundu aby tam zmerila radiaci?!? Dyt tam preci byli lidi, tak to snad museli vedet, ne...?
  Ano, měli tam lidi s velmi omezenou výbavou a po velmi krátkou dobu. A přijde mi logické, že pokud mezi dlouhodobé cíle NASA patří vybudování stanice na Měsíci, potřebují mít s velkým předstihem, než se do něčeho takového reálně pustí, k dispozici co nejvíce přesné údaje z pokud možno co nejdelšího časového období o tamějších podmínkách.

  Co se týče toho dalšího ohledně vývoje USA a válečných konfliktů, tak na to už nemá smysl reagovat, protože taková fantasmagorie se vidí málokdy (zejména ta zmínka o Vietnamu je výživná vzhledem i k nedávným válečným konfliktům s daleko pokročilejší technikou na jedné straně, než jakou disponovali američani před půl stoletím). Z obvrovského množství souvislostí a jasně doložených historických informací pečlivě vybíráte pouze to, co se Vám hodí pro podpoření celé své konsiprační teorie. Ono je to pochopitelné, proč tohle děláte - protože to lze a protože pokud někdo nezná historické souvislosti, tak skutečně může celé té konsiprační teorii uvěřit. Bohužel pro konstruktéry konspiračních teorií je stále větší procento lidí, kteří si nejdříve zjistí souvislosti (ne názory někoho, kdo má evidentně vůči jedné zainteresované straně zášť) a teprve potom si udělají o dané problematice nějaký úsudek. Pokud člověk X něco nezná a přijde k němu kdosi Y, kdo o dané problematice začne chrlit jeden názor za druhým a předkládá své názory jako fakta, přičemž tyto teorie má vykonstruované tak, aby se jednotlivé detaily navzájem podporovaly, je více než pravděpodobné, že osoba X začne o celé té teorii přemýšlet jako o něčem jasném a pokud nezačne hledat jiné zdroje informací, začne tomu věřit. Na tom není nic divného. A čím vyšší má osoba Y úroveň inteligence a vyjadřovacích schopností, tím větší je šance, že osoba X bude celé té teorii věřit, a to i přesto, že jiné zdroje informací budou říkat něco jiného. Nemluvě o dalších aspektech, jako že mnoho lidí rádo věří v to, že jisté věci jsou jinak, než jak na první pohled vypadají - a to zejména pokud bylo v naší lokální nedávné historii něco jako komunismus a blbnutí lidí na denním pořádku.

  Tímto způsobem postupné konstrukce protiargumentů na základě různých detailů by šla napadnout celá řada věcí a události, které považujeme za jisté. To ale neznamená, že změníme historii. Jediné, čeho docílíme, je to, že zblbneme několik málo lidí a naše ego díky tomu vzroste. To je ale všechno. Stojí to za to? Pokud konstruktér konspirační teorie nemá nic jiného na práci a nemá jak uplatnit svou inteligenci, tak potom ano, pro něj to smysl má, protože jednoduše je to jeho jediná šance, jak být vidět/slyšet v souvislosti s nějakým náznakem intelektu. Myslím, že Vy tomu všemu sám věříte, a proto není možné, abyste pochopil věcné argumenty nebo požadavky o jasné důkazy (ne o domněnky/názory). Diskuze s Vámi tak je motáním se v kruhu.

  Např. Hitler (a jemu podobní) rozhodně nebyl hloupý člověk. A kolik lidí dokázal zblbnout, a to pomocí jakých argumentů na samotném počátku? Měl vykonstruovanou teorii, které skálopevně věřil a kterou prezentoval tak silně a věrohodně díky svým vyjadřovacím schopnostem, že se není co divit, že to v tehdejší době vzhledem k souvislostem dopadlo tak, jak to dopadlo - ta teorie se totiž příliš shodovala s tím, co tehdejší obyvatelé Německa chtěli slyšet. Že to dopadlo, jak to dopadlo, je už jen důsledek toho, že se k moci dostal někdo, z koho chrlila zášť proti jiným lidem, která neměla obdoby a nic na světě ji nemohlo změnit. 8. #53
  Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
  Registrace
  Jun 2008
  Příspěvků
  3,706

  Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
  K "Rusáci by to rozmázli" - a kde by vzali důkaz? Když ti váleční zločinci z USA tady chtěli instalovat nejnovější radar, tak v specifikacích bylo, že detekuje raketu na 7 000 km. Jak by bylo lze detekovat něco, v roce 1969 navíc, na vzdálenost 400 000km?! Žertujete, že?
  Nechci se do toho moc zaplétat, každopádně tohle mi přijde jako totální blbost (redakci se omlouvám).

  Kde by vzali důkaz? Ze země ne. Na co by potřebovali radar? Byla studená válka a obě strany už měly ve vesmíru své satelity, takže by nebyl takový problém jeden satelit nasměrovat k měsíci a vidět, jak k němu letí raketa. Myslím, že v té době už měli dostatečnou technologii na to, aby něco takového detekovat mohli.

 9. #54
  Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
  Registrace
  Oct 2007
  Příspěvků
  1,773

  Karel Polívka -
  Prosím o důkaz, podle kterého lze říci, že v těch obrázcích, co zde postujete, je jasně viditelná žárovka.
  Tím důkazem jsou Vaše oči. Hi-res scan je linkován, stačí si ho nahrát do Photoshopu. Chybí-li oči, pak je další debata problematická. Není-li zcela zjevné, že je jedno, jakým fotoaparátem pořídíte fota Slunce - nikdy nebudou fotky Slunce mít uprostřed "horký bod", nepůjde-li o reflektor. Tento pokus bys učiněn tisíckrát s stejnými Hasselblad 500 kamerami, stejně jako s modernějšími fotoaparáty a to včetně těch na klasický film a opticky shodných s těmito Hasselblady.
  A stále je to to samé - všechny Slunce vypadají jinak než ty z Apollo misí (včetně fotek z vesmíru, tedy identického prostředí jako Apollo fotky) a žádná v sobě neskrývá žárovku. Není na tom mnoho co řešit

  A čekám také na odpověď na SZ


  VencaX - nesmysl Ani s nejlepším radioteleskopem v Jordell Banku se nedařilo ani přijímat často signály na známých frekvencích od Ruských sond (a to Rusové předávali údaje a podporu chtěli - resp. často se bez ní neobešli), natož něco hledat či sledovat. Satelity nemají radary - a většinou jsou k studiu / snímání Země, ne vesmíru.
  Někdy v 1996 nebo kdy nad Austrálií shořelo něco obrovského a Australany do dost vyděsilo. Nikdo se k tomu neznal. Po nějaké době Rusáci přiznali, že to shořela jejich vývojová měsíční kabina!
  Malý problém - tvrdili nám také, že N1 rakety pro Měsíc všechny selhaly... tak co ten krám na oběžnou dráhu vyneslo?
  Pointa - ani na oběžné dráze Země nikdo přesně nevěděl ještě před pár lety, co je. A to se bavíme o 200km nad povrchem, ne o 400 000km.

 10. #55
  Starousedlík SHW
  Registrace
  Feb 2008
  Příspěvků
  1,144

  Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
  tisíckrát s stejnými Hasselblad 500 kamerami; (včetně fotek z vesmíru, tedy identického prostředí jako Apollo fotky)

  ani na oběžné dráze Země nikdo přesně nevěděl ještě před pár lety, co je. A to se bavíme o 200km nad povrchem, ne o 400 000km.
  Je možno někde ty fotky vidět? Samozřejmě ne z nějakého blogu. díky

  S tím se dá souhlasit. Detekce těles v kosmu je problematická i dnes. V té době mohli tak zaznamenat akorát start rakety. Vlajka USA je tedy zapíchlá do povrchu Měsíce, nebo ne?

 11. #56
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  Argumety pochybovačů v. fakta:

  1. Tvrzení: Na Měsíci chybí atmosféra, takže by měly být vidět hvězdy. Proč nejsou? To je jasné. Každý astronom by z jejich postavení poznal, že procházky kosmonautů po povrchu se pořizovaly v exteriéru na Zemi.

  Protiargument: Je to otázka kontrastu. Už první kosmonauti ke svému překvapení zjistili, že když letí nad denní stranou, nemohou pouhým okem pozorovat na jinak černém nebi hvězdy. Stejně tak na měsíčním povrchu odražené světlo od půdy znemožňuje pozorovat nebo fotografovat hvězdy.

  2. Tvrzení: Kosmonauti na snímcích vrhají stíny, které nejsou stejně velké. To se stává, když jsou osoby nasvíceny blízkým bodovým reflektorem. Měsíc však osvětluje vzdálené Slunce, proto by měly být stejné.

  Protiargument: Povrch Měsíce není dokonale plochý, naopak velmi zbrázděný. Proto mají stíny různou délku.

  3. Tvrzení: Motor přistávacího modulu měl silný tah. Měl by proto vytvořit na povrchu Měsíce hluboký kráter. Místo toho nezanechal prakticky žádné stopy. Ani známky tavení hornin pod motorem nebyly vidět, přitom teplota jeho tryskajících plynů přesahovala 2 800 stupňů.

  Protiargument: Ano, v zemské atmosféře by mohl silný motor přesouvat i velké balvany. Nicméně tento nebyl tak mohutný, aby to při testování na Zemi dokázal. A ve vakuu, jaké panuje na Měsíci, se tryskající plyny a plameny šíří bez obtíží do okolí, takže žádný výrazný tlak na podloží nevyvine. Také k tavení nemohlo docházet, protože zmíněná vysoká teplota je pouze ve spalovací komoře, při úniku z trysek má jenom 1 550 stupňů a při kontaktu s povrchem už pouze 550 stupňů. Opět platí, že ve vakuu se rychle rozpíná a ochlazuje. Navíc k tavení by byly zapotřebí nikoli sekundy, nýbrž dlouhé minuty.

  4. Tvrzení: Americká vlajka na snímcích z několika expedic vlaje. To však není možné, vždyť na Měsíci není atmosféra.

  Protiargument: Není pravda, že by vlála, je pouze pokrčená. Během cesty byla složená. Vlajka vyrobená z jemného nylonu by ve vakuu nedržela tvar, proto ji konstruktéři vyztužili zasouvacími kovovými tyčemi. Kosmonauti z Apolla 11 nedokázali vzpřímit výztuhu úplně nadoraz, proto zůstala vlajka nejen přikrčená, ale i zprohýbaná.

  5. Tvrzení: Kosmonauti museli zemřít následkem ozáření způsobeného při průletu radiačními Van Allenovými pásy, které jsou okolo Země, anebo následkem rentgenových paprsků ze slunečních erupcí. K přežití by potřebovali loď se stěnami o síle dvou metrů z olova – ale pak by byla velmi těžká.

  Protiargument: Není pravda, že by průlet Van Allenovými pásy byl smrtelný. Tvoří je lehké částice protonů a elektronů ze slunečního větru, na jejich odstínění stačí lehčí materiál, jako je hliník anebo vysokohustotní polymer. Navíc tyto pásy obklopují Zemi jenom částečně. A pokud se týká slunečních erupcí, expedice Apollo létaly v době nízké sluneční aktivity, erupce už umí astronomové předpovědět a v době těchto letů se žádné velké nevyskytly.

  6. Tvrzení: Rentgenové záření ničí anebo výrazně poškozuje filmy. Kosmonauti tedy nemohli žádné přivézt na Zemi.

  Protiargument: Předně žádné silné rentgenové výboje nebyly zaznamenány – to zaprvé. A zadruhé firma Hasselblad dala NASA fotoaparáty se speciálně ochranným stíněním pro filmy.

  http://technet.idnes.cz/podvod-ameri...tec_vesmir_kuz

 12. #57
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  NASA provozovala program Apollo v 60. a 70. letech. Jejím cílem bylo dostat prvního člověka na Měsíc, což se 20. července 1969 podařilo, když na měsíčním povrchu stanuli Armstrong s Aldrinem ze zmíněného Apolla 11. Do roku 1972 přistálo na Měsíci ještě pět expedic, přičemž se po něm (Měsíci) prošlo celkem 12 astronautů. Každá mise Apolla umístila v místě přistání vlajku USA.
  Kdyby se i ty další mise neuskutečnily, a byly jenom jako, tak to by se prostě utajit nepodařilo !!! 13. #58
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  2,200

  Ohledně Van Alenových pásů doporučuji nahlédnout např. na tyto texty, jejichž autorem je RNDr. Vladimír WAGNER, CSc., vědecký pracovník Ústavu jaderné fyziky AV ČR:

  http://www.osel.cz/index.php?clanek=4063
  http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...dusNIW7xUTMPSA

  Nejdůležitější je tato část věnovaná intenzitě ozáření kosmonautů:

  Ve vesmírném prostoru na oběžných drahách okolo Země mohou být kosmonauti stále v ochranném vlivu magnetického pole Země. Na nízkých oběžných drahách, kde létají raketoplány a mezinárodní vesmírná stanice ISS, je dávka silně závislá na tvaru dráhy a její výšce. V případě malého sklonu dráhy, kdy se stanice nevzdaluje od rovníku, je daleko nižší než na drahách s větším sklonem, kdy se kosmická loď dostává do blízkosti pólů, kde se van Allenovy pásy přibližují k povrchu Země. Výška ISS je zhruba 400 km a dávka dosahuje zhruba 200 mSv za rok. Dávky u různých kosmonautů jsou velmi různorodé v závislosti na podmínkách letu (velmi proměnlivé sluneční činnosti, přesné dráhy lodi, počtu výstupů do volného prostoru). Posádka stanice Skylab 4 například obdržela efektivní dávku 178 mSv, tedy roční dávku zmíněnou u ISS, už během čtyřměsíčního pobytu. Zároveň můžeme poznamenat, že i ozáření dávkou, jakou dostali kosmonauti na Skylabu 4, zvyšuje riziko rakoviny řádově desetkrát méně než kouření cigaret. Připomeňme, že mluvíme o kosmonautech chráněných standardním stíněním současných kosmických stanic a lodí.
  Radiace v místech van Allenových pásů je více než stonásobně vyšší. Ovšem van Allenovým pásům se lze vyhnout nebo jimi při cestě k Měsíci či do meziplanetárního prostoru proletět velice rychle.
  V odkazovaných textech je mnohem více zajímavých informací o této problematice.

  Tímto považuji tento pokus o konspirační teorii za uzavřený.

 14. #59
  Nováček
  Registrace
  Aug 2012
  Příspěvků
  0

  Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
  Argumety pochybovačů v. fakta:

  ....

  4. Tvrzení: Americká vlajka na snímcích z několika expedic vlaje. To však není možné, vždyť na Měsíci není atmosféra.

  Protiargument: Není pravda, že by vlála, je pouze pokrčená. Během cesty byla složená. Vlajka vyrobená z jemného nylonu by ve vakuu nedržela tvar, proto ji konstruktéři vyztužili zasouvacími kovovými tyčemi. Kosmonauti z Apolla 11 nedokázali vzpřímit výztuhu úplně nadoraz, proto zůstala vlajka nejen přikrčená, ale i zprohýbaná.

  .....

  Tedy tady se dají dočíst věci. Pane Mašek vy tvrdíte že jiní jsou lháři ale mně připadá, že lhář jste vy. Existuje plno videí z údajného přistání na Měsíci, kde americká vlajka vlaje jako by stále před ventilátorem. Ostatní nebudu komentovat a přiznávám se, že dnes už tomu, že APOLLO mise doletěli dál než na oběžnou dráhu nevěřím.

 15. #60
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  2,200

  Citace Původně odesláno od kocour68 Zobrazit příspěvek
  Existuje plno videí z údajného přistání na Měsíci, kde americká vlajka vlaje jako by stále před ventilátorem. Ostatní nebudu komentovat a přiznávám se, že dnes už tomu, že APOLLO mise doletěli dál než na oběžnou dráhu nevěřím.
  Nesmysl. Jde pouze o nepochopení toho, jak se předměty mohou pohybovat. Podívejte se na toto video: http://www.ulozto.cz/xbsgnRB/borici-...-na-mesici-avi

Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední

Podobná témata

 1. Globální oteplovací podvod
  Od trodas v sekci Volná témata
  Reakcí: 6
  Poslední příspěvek: 22-05-2013, 10:31
 2. zpomalení pc měsíc po reinstalaci win xp
  Od plaskotch v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
  Reakcí: 8
  Poslední příspěvek: 02-01-2013, 09:00
 3. Víkendová diskuze: Mise na Mars
  Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
  Reakcí: 55
  Poslední příspěvek: 29-09-2012, 13:35
 4. VIA VT82C693A Apollo Pro133
  Od crgo v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
  Reakcí: 29
  Poslední příspěvek: 22-09-2009, 13:06
 5. Socket A a starší: AMD Geode NX2001? Realita nebo podvod?
  Od Jiří Margaritov v sekci AMD - procesory a základní desky
  Reakcí: 8
  Poslední příspěvek: 21-10-2006, 19:47