Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 64 z 64

Téma: Důkaz, že Apollo mise na Měsíc jsou podvod

 1. #61
  Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
  Registrace
  Oct 2007
  Příspěvků
  1,773

  Vidím, že vlající vlajky v "vakuu" nejsou problém Tady je to dobře rozebráno:  Pokud někdo napíše, že Van Allenovým pásům se dá vyhnout, tak je blázen nebo magor ale ne vědec či vůbec člověk hodný pozornosti. Pokud někdo tvrdí, že se jimi dá proletět velice rychle, pak je to jako kdyby tvrdil, že pokud deštěm proběhnete, tak budete méně mokří... Problém je, že z deště uschnete, z radiace zemřete.
  I.I.Kovalev udává změřené hodnoty v Van Allenových pásech v článku Radiation injection during spaceflight uveřejněném v Journal of aviation and space medicine (prosinec 1983) mezi 312,5 - 11 666 remy/hodinu.
  Řekl bych, že je to konec všech ubohých lhářů, ale když někde 40 let nikdo nebyl, tak je dost těžké věřit, že to před 40 lety šlo jako po másle. Je-li radioaktivita obrovský problém pro focení už na nízkém orbitu, jak je možné, že fotky z "Měsíce" nemají ani stopy po radiaci? Proč jsou informace o radiaci ve vesmíru tak silně potlačovány? Pokud vyjdu ven a vidím i pod pouličním osvětlením hvězdy a na Měsíci astroNOTi tvrdí, že je neviděli, pak tu někdo lže. Navíc nejsou na jediné fotografii. Pokud je na fotce žárovka v něčem, co na první pohled jako Slunce nevypadá a dle NASA to má být Slunce, tak jim stěží mohu věřit cokoli. Pokud je Rover na Měsíci na fotce beze stop, pak ho tam musel umístit jeřáb. A to není standardní vybavení LEMu. Pokud do "Měsíčního povrchu" otiskne 1/6 své váhy vážící astroNOT dokonale své boty a 30cm od výstupní trysky 3m vedle je povrch netknutý, byť ta výstupní tryska musela "uzvednout" celý LEM (a motor běžel ještě 5 sec po dosednutí) i s dvěmi astroNOTy, pak tam musel být posazen jeřábem. Pokud na videu je vidět zvířený prach a pak na fotce talíře nohy LEMu není ani zrnko, pak video a fotka nejsou z jedné a té samé události. Pokud je na Měsičním povrchu fotografie v igelitovém sáčku a neroztaví se ani igelit ani fotografie při 130°C, pak je zjevné, že to není na Měsíci. Pokud na Měsíci je vakuum a stíny jsou tedy absolutně černé, pak jak je možné, že když je ve stínu astroNOT, tak je hezky nasvícen? Jsou-li na Měsíci, je tak jediným zdrojem světla Slunce a stíny tedy musí být paralelní, jenže zpravidla nejsou. Událo-li se vše jak NASA tvrdí, pak proč tedy jsou na fotografiích tak zarážející anomálie, jako vlajka bez stínu od ní, vlající vlajka, kameny a detaily v povrchu jen v popředí a vydávání stejných lokalit za různé na videjích? A co si k čertu má člověk myslet o kámenu označeném písmenem C nebo záběrech scény z Apolla pořízené evidentně druhou kamerou (úhel) než originální záběr a navíc je obraz detailnější a ostřejší? A na tomto videu někdo sebere něco z studiového setu, zatím co někdo jiný ho tahá z obrazu?


  ...

  Co třeba nasvícení scény, co prozrazuje, že je to studiovým světlem, neb směrem od světla klesá jeho intenzita, což u Slunce nehrozí:
  Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: as11-40-5855.jpg 
Zobrazení: 162 
Velikost: 114.9 KB 
ID: 26715
  http://www.lpi.usra.edu/resources/ap.../?AS11-40-5855
  Extrémní verze:
  http://www.freecommonlaw.us/images/l...as11405855.png
  ...

  Retuše v NASA fotkách:
  Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: GPN-2000-001104_small.jpg 
Zobrazení: 173 
Velikost: 157.9 KB 
ID: 26717
  ...
  Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: GPN-2000-001104_small2.jpg 
Zobrazení: 178 
Velikost: 231.2 KB 
ID: 26716
  http://archive.org/download/GPN-2000...000-001104.jpg

  Více zde:

 2. #62
  Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
  Registrace
  Feb 2008
  Příspěvků
  10,150

  Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
  Pokud někdo napíše, že Van Allenovým pásům se dá vyhnout, tak je blázen nebo magor ale ne vědec či vůbec člověk hodný pozornosti.
  Prosím tedy o doložení důkazu o patřičném vzdělání, které Tě opravňuje nazývat studované vědce blázny či magory. 3. #63

  StD StD je offline
  Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  1,969

  ...a HLAVNĚ, opakovaný vtip přestává být vtipem... Škoda, že tu všichni mají tak krátkou paměť, že je to ještě baví. Na každé vsi halt vždycky musel být nějaký obecí b*b.

 4. #64
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  2,200

  Koukám, že jde o nekonečný příběh. Příhodný je tento článek: http://www.ufo.mzf.cz/?page_id=38

  Citace z jeho úvodu:
  K vzniku konspirační teorie o přistání na Měsíci nejvíce přispěla „studená válka“. Připomínám, že iamerická strana se snažila zpochybnit úspěchy ruské kosmonautiky. Dalším činitelem může být také snaha některých lidí se zviditelnit nebo neschopnost chápat, v tomto případě fyzikální zákony. Mnohdy může přispět pouze neuvěřitelnost aktu. A tím se přistání lidí na Měsíci může opravdu zdát. NASA ovšem musí do jisté míry připustit, že svým počínáním v určitých ohledech přispěla k tomu, že se teorie rozvinula. Především vynechání některých záznamů, nahrávek a fotografií. A v neposlední řadě nesmíme vynechat média. Například stanici Fox, kde se investigativní žurnalistika jistě nemůže srovnávat třeba s BBC. Víme, že u některých novinářů je honba za senzací primárnější, než objektivní informace, které vedou k faktům.
  Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
  Prosím tedy o doložení důkazu o patřičném vzdělání, které Tě opravňuje nazývat studované vědce blázny či magory.
  Asi tak. Najednou v tom nejede pouze NASA (pardon, přece ti zlí prolhaní američani), ale dokonce už všichni vědečtí pracovníci po celém světě bez ohledu na národnost, pracovní zařazení nebo vzdělání. Pokud o této problematice něco řekne např. již zmíněný RNDr. Vladimír Wagner, CSc., vědecký pracovník Ústavu jaderné fyziky Akademie věd ČR (ať nemusíme chodit moc daleko), má to poněkud větší váhu, než že si jakýsi Trodas bez odpovídajícího vzdělání a vědeckého zázemí něco myslí a prezentuje to na fóru mezi lidmi, kteří nejsou z branže, a tedy je u nich šance, že mohou snadno uvěřit teorii vykonstruované na základě některých nezvyklých (avšak nikoli jakkoli průkazných nebo nevysvětlitelných) detailů a prezentované jako jedinou pravdu s tím, že když kdokoli tvrdí něco jiného, je to magor .

  První video s pohybem vlajky - i v tom videu začíná v 6. minutě seznam několika možných vysvětlení, ten kratičký záznam zkrátka sám o sobě nic nedokazuje, působí pouze nezvykle.

  K tvrzení o tom, že na Měsíci astronauti museli dobře rozeznávat hvězdy - při představě, že stojím na měsíčním povrchu, který tak silně odráží přímé světlo od Slunce a navíc mám před očima hledí přilby skafandru, tak už ta jejich nejistá odpověď tak šokující nevypadá.

  K pořizování fotek na Měsíci a odolnosti filmu - NASA tvrdí, že film byl ve speciálních krytech, které byly pro tamější podmínky uzpůsobené. Nevidím na tomto vysvětlení něco nemožného.

  Druhé video s jakýmsi mužíčkem - sám autor videa tvrdí, že video původně záměrně upravil, aby zmátl lidi. A pokud jsou dvě verze pohybu daného mužíčka, tak to automaticky neznamená, že by verzí s pohybem mužíčka nemohlo existovat i více a hlavně že některá verze s mužíčkem je vůbec autentickým záznamem NASA. Opět nejde o důkaz, že na povrchu Měsíce nikdo nebyl.

  Nasvícení scény, kdy je povrch vlevo více světlý než vpravo - intenzita odražených světelných paprsků není dána jen intenzitou a umístěním zdrojového světla, ale také strukturou odrazného povrchu a úhlem, pod jakým se coby pozorovatel (resp. čočka fotoaparátu) na odrazný povrch dívám (a tedy od kterého se ke mě světelné paprsky odráží). Tzn. zde opět záhada a důkaz pro konspirační teorii není.

  Některé další uvedené otazníky zde už byly probírané a jednoduše vysvětlené, na další odpoví článek viz odkaz na začátku. Ne, pokud bude astronaut za lunárním modulem, rozhodně to neznamená, že by měl být tmavý (právě něco takového by neodpovídalo fyzikálním zákonům), a to z toho důvodu, že i na něj dopadá odražené světlo od měsíčního povrchu, jelikož má třetí rozměr - má svou výšku (to samé platí pro lunární modul). Skutečně tmavý by byl pouze tehdy, že by se astronaut nacházel zcela u měsíčního povrchu a měl nulovou výšku (aby na něj nemohly dopadat odražené paprsky od měsíčního povrchu, což samozřejmě nelze). Úhel dopadu = úhel odrazu, jednoduchá fyzikální zákonitost. A jak moc měsíční povrch odráží světlo, musí být snad každému jasné vzhledem k tomu, kolik odraženého světla z měsíčního povrchu se k nám dostane za jasné noci (teď si vemte, že byste stáli přímo na tomto povrchu). Něco podobného si můžete vyzkoušet sami u nás na Zemi za jasné noci, když bude Měsíc jasně svítit (pardon, bude pouze odrážet světlo) - stačí být někde v oblasti, kde bude rozlehlejší povrch ze světlého písku (např. u odpovídajícího lomu nebo staveniště apod.) a uvnitř takovéto lokality aby byl nějaký objekt odpovídající svou velikostí přibližně měsíčnímu modulu. I když budete stát ve stínu tohoto objektu, zatímco budete opodál obklopeni výrazně světlejším povrchem s větší odrazivostí, uvidíte si na ruce lépe, než kdybyste byli ve stejné situaci, ale kolem vás by byla tmavě hnědá hlína. Vážně je zarážející, jak tvůrci a zastánci konspirační teorie a hlavně tohoto rádoby argumentu tak málo přemýšlí o tom, co sami znají ze Země, což pouze podtrhuje tučně zvýrazněnou větu v citaci na začátku tohoto příspěvku. V mnohem méně viditelném měřítku si to můžete zkusit i u sebe doma, ale musíte rozumět tomu, že úhel dopadu = úhel odrazu, a tedy umístit objekty tak, aby byl viditelný "jev", který je stejný jako na fotografii astronauta za lunárním modulem.

  Retušované fotky - ano, byly retušované, což ale vůbec nic neznamená a soudit podle toho, že fotky nemohly být pořízené na povrchu Měsíce, zkrátka nelze. Koneckonců i my, když něco fotíme do našich recenzí, fotky upravujeme, odstraňujeme různé obrazové defekty či artefakty (ať už způsobené smetím, vadou objektivu nebo nevhodnými odlesky) a podání obrazu vylepšujeme, aby co nejlépe odpovídal skutečnosti (v rámci časových možností); je to naprosto běžná praxe. Trefně to komentoval už czhunter, citace:

  Hlavní vtip je v tom, že i kdyby nakrásně úplně všechno, co Trodas napsal byla pravda, tak dokáže maximálně to, že fotky byly upravovány (což je normální, všechny fotky, které se vyskytnou v tisku jsou upravené, nechápu, že to někoho překvapuje), ale v žádném případě se takto nedá dokázat, že Američané na Měsíci nebyli.
  Jak píše StD, opakovaný vtip přestává být vtipem a chci se už věnovat jiným věcem, než dále upřesňovat a vyvracet neopodstatněné argumenty nebo dokonce lži, které jsou vykonstruované pro podpoření jakési teorie (a nechávat to bez odezvy by znamenalo, že by tomu někdo neinformovaný mohl začít věřit jen proto, že už ostatní nemají náladu a čas v tomto dále pokračovat). Ten text o průběhu 2. světové války pár příspěvků nazpět je jasným důkazem neuvěřitelné záště vůči USA a že je zde snaha hledat na čemkoli byť i ty sebemenší detaily, které by šly použít ve prospěch této konsiprační teorie bez ohledu na širší souvislosti, které se naopak vůbec nezmíní a historická fakta se překroutí (buď záměrně z důvodu averze vůči USA, nebo z prosté neznalosti). A jelikož mi z principu vadí překrucování historických skutečností (viz texty o 2. světové válce, o studené válce a o misi na Měsíc), tak toto téma uzamykám.

  Pokud chcete tuto konspirační teorii nadále rozšiřovat, šířit lži o událostech 20. století a plést lidem hlavu, dělejte to prosím někde jinde než na našich serverech. Děkuji za pochopení.

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

 1. Globální oteplovací podvod
  Od trodas v sekci Volná témata
  Reakcí: 6
  Poslední příspěvek: 22-05-2013, 11:31
 2. zpomalení pc měsíc po reinstalaci win xp
  Od plaskotch v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
  Reakcí: 8
  Poslední příspěvek: 02-01-2013, 10:00
 3. Víkendová diskuze: Mise na Mars
  Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
  Reakcí: 55
  Poslední příspěvek: 29-09-2012, 14:35
 4. VIA VT82C693A Apollo Pro133
  Od crgo v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
  Reakcí: 29
  Poslední příspěvek: 22-09-2009, 14:06
 5. Socket A a starší: AMD Geode NX2001? Realita nebo podvod?
  Od Jiří Margaritov v sekci AMD - procesory a základní desky
  Reakcí: 8
  Poslední příspěvek: 21-10-2006, 20:47