reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: chvilkové výpadky připojení k internetu a síti

Neregistrovaný (0)|27.8.2012 19:37
Tazatel: Jiří Michele

Znění dotazu: Dobrý den, počítač již od letošních vánoc trpí stejným neduhem - při prohlížení webových stránek se při načítání další stránky, např po kliku na odkaz, objeví hláška o chybě při načítání stránky - chyba spojení. Po několikerém obnovení, popřípadě po 1-3 vteřinách lze stránku běžně načíst. Tyto výpadky se projevují v mozilla firefox jenž používám, ale i v ostatních prohlížečích. Oznamovací lišta připojení k síti občas i na okamžik zahlásí odpojení od sítě. Obdobně dochází sporadicky k přerušení stahování souboru nebo zrušení načítání videa. nepodařilo se mi vypozorovat žádné pravidlo, stává se to náhodně v kterou koliv dobu na každém webu, nekolikráte do minuty, jindy je hodinku klid. Žádný jiný počítač v síti tento problém nemá, predchozí počítač (Linux) také problémy neměl, nic se neměnilo kromě počítače. Pro připojení na router používám pevnou IP adresu a nastavení totožné s předchozím PC, připojeno přes kabel, také se neměnil. Pokud jsem na něco zapoměl tak rád detaily dopíši. Prosím tedy o radu, zda někdo neví jak tento nepříjemný stav napravit, dosti to ztěžuje práci i zábavu. Děkuji.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: W7 64bit SP1, i5 2400, 8GB RAM, chipset z68, sitovka intel 82579V (integrovana na MB)
r34ktor (7477)|27.8.2012 19:46
Za tím může být řada věcí - zastaralý ovladač síťové karty, antivir/firewall, rozhašené nastavení TCP/IP ad.
Jiří Michele (0)|27.8.2012 19:59
Ovladač síťové karty je nejnovější možný, firewall je zapnutý z W7 a antivir je také aktuální microsoft security essentials. Pokud jde o nastavení TCP/IP, tak nevím jaké konkrétně máte na mysli nebo zda by se to mohlo projevovat jen takto krátkými náhodnými výpadky, ale popravdě jsem je přímo já nenastavoval a moc se v tom nevyznám.
r34ktor (7477)|27.8.2012 20:12
Obnovení protokolu IP (TCP/IP)

Zkoušel jsi vyměnit propojovací kabel? On poškozený dokáže divy.
Jiří Michele (0)|27.8.2012 20:48
propojovací kabel jsem neměnil je tam pořád ten co fungoval i se starým PC, zítra se pokusím vyzkoušet ještě notebook na daný kabel, zda bude taky dělat problémy. Výměna kabelu v podstatě moc nepřipadá v úvahu, vhledem k tomu že je zazděn, byla by to až krajní varianta pokud by to bylo opravdu nutné.
r34ktor (7477)|27.8.2012 20:52
Mohla se jen uvolnit špatně nakrimplovaná koncovka. Tu stačí nechat vyměnit za jinou.
Jiří Michele (0)|27.8.2012 21:16
Děkuji za radu, momentálně nemám notebook doma, takže zítra se pokusím prověřit kabel. Pokud by byl ještě nějaký jiný nápad, rád vyzkouším.
Jiří Michele (0)|29.8.2012 10:58
Kabel jsem prověřil notebookem a vše bylo zcela v pořádku, připojení stabilní a bez chyby. Trochu pomohla automatická oprava TCP/IP protokolu z odkazu od r34ktor, čímž bych rád poděkoval. Problémy však přetrvali, pouze se to projevuje méně často.