reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo y580 grafika

Explosion (27)|29.8.2012 17:36
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, od včerejška mám nový notebook Lenovo ideapad y580 a když jsem nainstaloval hru Diablo 3, hrozně se mi sekala a po chvilce vždy zamrzla. Prvně jsem si myslel, že je to staršími ovladači nebo něčím podobným, ale po aktualizaci nvidia ovladačů na verzi 306.02 pro grafickou kartu Ge Force GTX660M to dělá pořád. Přes tu chvíli, kdy hra jde mi občas problikne některá část monitoru atd. Když snížím rozlišení, hra se sice neseká vůbec (ne že by to na plném rozlišení nějak hrozně lagovalo), ale zamrzne po pár minutách stejně. To stejné, když všechny možnosti změním na low (Physx atp.). Directx mám 11, win7 64-bit HE a ovladače 306.02.
Zatím jsem zkoušel jen Diablo jako jednu z náročnějších her, ale když jede bratrovi, který má lenovo ideapad y550, čekal jsem, že na tomto notebooku pojede bezproblémově.
Když jsem zkoušel grafiku zatížit FurMarkem, na 70ti stupních mi naskočil error (viz. http://imageshack.us/photo/my-images/17/benchmarkh.png/ ).
Potřeboval bych tedy poradit, jestli vzít notebook na reklamaci nebo jestli se to dá opravit nějak doma.
Děkuji
VencaX (3686)|29.8.2012 17:51
Obrázky se dají vkládat přímo sem na forum, není potřeba je dávat na imageněco.

Máš zapnutý profil napájení Rovnováha nebo Vysoký výkon? Stáhni si HWInfo, spusť třeba ten Furmark, ať vidíš vytížení procesoru, jestli není problém tam. Takhle bych to ale mohl být i problém s grafickou kartou. Zkusil bych ještě kompletní odinstalaci ovladačů a instalaci nových.

Zrovna Diablo 3 bych jako jednu z náročnějších her nepovažoval. Jako doporučená konfigurace je staré dvoujádro a silnější 4 generace stará grafika.
Btw. máš verzi Y580 s i5-3210M nebo i7-3610QM?

EDIT: 70°C by tý grafice nic dělat nemělo. V zátěži by měla fungovat i okolo 80ky.
btw. co tak koukám, další expert, co místo sekání používá lagování. Lag vzniká v důsledku špatného spojení se serverem, hra jede plynule, ale hráči "skáčou".
Explosion (27)|29.8.2012 18:02
Verze je s i5, profily jsem zkoušel prvně vysoký výkon, potom i rovnováha, vytížení procesoru nejde nad 50%, RAM nejde nad 3,5GB z 8mi , reinstal ovladačů jsem již zkoušel, bezvýsledně. Jinak Diablo jsem nepovažoval za obecně náročnou hru, jen zatím nejnáročnější, co jsem zkoušel.

/Edit: ještě přidám, s integrovanou intel HD 4000 graphics mi to jede v pohodě takže asi vážně bude chyba v grafice.
honzee (187)|28.10.2012 10:55
Odpovidam pozde, ale treba se ti to jeste hodi - tyto notebooky obcas maji (snad jiz z vyroby) vadnou GTX 660m. Primo v Alze to pry testuji na Heaven DX11 Benchmarku. Pust si ho, nesmi se ti tam objevovat artefakty, trosku trhnout se obcas muze. Teplota v zatezi kolem 70 stupnu jen normal... Kamaraduv notebook byl vadny z vyroby, muj je zatim ok. Snad se zavada projevi bud hned nebo nikdy, nerad bych sel za dva mesice reklamovat taky:)