Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 97

Téma: Víkendová diskuze: Boomerangové technologie

 1. #16
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  a Mayové neznali kolo
  No oni podle toho dokumentu by měli teoreticky znát laser (). V Peru archeologové našli staré kameny (více jak 2 tisíce let před. n. l.), které byly přesně opracovány, vyhlazeny a o jejich hrany se dalo říznout, jak byly ostré. Dnešní odborníci na práci s kamenem se shodli, že takové opracování kamene je problém i dnes (ne nemožný, ale málo firem to umí - má technologii - laser). .... takových věcí tam bylo mnohem více. Např. soška letadélka (v té době letadlo? ). Opět, nález starší jak 2 tisíce let př. n. l.). Technici podle té sošky postavili maketu - a ono to létalo, a jak hezky !? Jak říkám, to by jsi musel celý ten serial vidět, tam takových věcí je spoustu a spoustu. Kdo to neviděl, tak se s ním o tom těžko mohu bavit. byl bych aspirantem na blázinec
  Odpovídat lze po přihlášení

 2. #17
  KRKoun

  Žádný strach, za blázna vás považovat nebudu.

  Zmiňovaných nálezů je hodně, vezmeme-li v úvahu možnost padělku (vzpomeňte na rukopisy), jisté mezery v radiokarbonové analýze atd. atd.

  Ano, létající stroj byl podle mně v té době (cca 2000 l. př. K.) znám, stejně jako mnoho jiných věcí... Jen si vemte "jak dlouhou cestu jsme museli ujít" po rozpadu říše Římské abychom znovu objevili akvadukt, silnice a kanalizaci...

  Mimochodem tímto narážíme na velmi současné téma - krize morálně/etická/ekonomická - vedoucí k rozpadu a "období temna", většinou to byla právě morálněprávní relativizace, která stála za kolapsem těchto vysoce rozvinutých civilizací.
  Odpovídat lze po přihlášení 3. #18
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  1,815

  Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
  O té první části pochybuju, protože dnes už existují na světě tisíce staveb, které jsou mnohem komplikovanější než pyramidy (což je v zásadě jen kupa hranatých šutrů naskládaných na sebe s nějakými dutinkami uvnitř).
  ...což je v zásadě enormní množství hranatých šutrů, přičemž jejich rozměry, hmotnost (často převyšující 2 tuny na jeden takový šutr, někdy i násobně více - nejsem si vědom toho, že bychom se ve škole učili, že egypťané používali pro stavbu pyramid jeřáby) a způsob opracování (kdy např. několikatunové kameny ve zdech přihlehlých komplexů mají nerovnoměrné tvary, jež na sebe navazují po všech stranách s takovou přesností, že mezi ně nelze vložit ani list papíru, přičemž jde převážně o velmi tvrdé materiály a navíc - nepravidelné tvary nebyly vždy unikátní, ale některé se opakovaly) je také něco, co neumíme vysvětlit s přihlédnutím k tomu, co jsme si dosud o tehdejší době mysleli - napodobit mnoho tehdejších komplexů by bylo i s dnešní technikou mimořádně obtížné a v některých případech i nemožné (viz Velká pyramida v Gize). Nemluvě o tom, že shodná technika používaná ke stavění zdí z kamenů nepravidelných tvarů bez spojovacího materiálu a s takovou přesností jejich doléhání se vyskytuje na více místech napříč celým světem, včetně mořem naprosto izolovaného Velikonočního ostrova. V uplynulých desítkách let proběhlo i pár experimentů ohledně přepravy a skládání těchto šutrů za pomocí technik a materiálů, o nichž jsme si mysleli, že tehdejší lidé měli jako jediné k dispozici - skončily fiaskem, resp. závěr byl, že netušíme, jak to mohli skutečně udělat. Pro přepravu, sestavování a obrábění materiálů vzhledem k dané době zatím žádné racionální vysvětlení nemáme.

  Dutinky uvnitř těchto šutrů - máte na mysli ty dutinky, jejichž půdorys je kruhovitý (nikoli oválný) napříč třeba i metrovým šutrem z tvrdého materiálu, aniž by vnitřek jevil nějaké známky tříštění materiálu?

  Ivo Mašek zmiňuje sérii dokumentů, jež znám a znám také další dokumenty o této tématice. Kolem pyramid a dávných civilizací je už známo více než před pár roky a je jisté, že některé dřívější teorie už nedávají smysl a postupně se přehodnocují - bohužel změna dogmatu podobného významu už z principu chvíli trvá (nikoli měsíce, ale roky, desítky let...), i přestože je čím dál tím více důkazů, že dřívější dogma nedává smysl.

  Čím více se o to člověk zajímá a asimiluje souvislosti, tím více je jasné, že to, co nás učili ve škole a co si naše společnost díky tomu myslela (jako že Velkou pyramidu v Gize postavilo enormní množství otroků pomocí jednoduchých ramp, provazů a oválných klád, a to jen proto, aby postavili hrobku tehdejšímu panovníkovi), neodpovídá nejnovějším poznatkům. Máme tu i neuvěřelně přesné matematické a astronomické shody, přičemž ani tak základní aspekty jako obrábění a sestavování materiálů použitých pro tehdejší monumenty nejsme schopni na takové úrovni a v takovém rozsahu vysvětlit ani dnes. Nemluvě o vnitřním uspořádání Velké pyramidy v Gize, které podle nejnovějších zjištění může mít mnohem větší význam, než jen... bezvýznamné cestičky do komory pro uložení panovníka (podotýkám, že v prostorách této pyramidy nebyly nalezeny žádné lidské ostatky nebo výzdoba, která byla pro tehdejší hrobky typická).

  Vzhledem k jistým astronomickým shodám je navíc možné, že velká pyramida v Gize vznikla mnohem dříve, a to zhruba v době 10 500 let př. n. l. A to už je dlouhá doba na to, aby mohlo být mnohé zapomenuto nebo překrouceno vzhledem k dřívějším způsobům záznamu informací. První námi nalezené písemné záznamy jsou sumerské texty, jež jsou o několik tisíc let mladší (mimochodem, v jistých nalezených záznamech jsou o stavbě pyramidy zmínky - ale to už zde rozvádět nebudu, předem je nutné vstřebat souvislosti). Že se tu něco dělo už v období 10 500 let př. n. l., ukazuje vícero různých zjištění, které spolu na první pohled přímo nesouvisí.

  Doporučuji se o to zajímat, jelikož v televizi o tom nic neuslyšíte a v masových médiích také ne (jako o řadě jiných technologických objevů - a když už, tak to kolikrát ani nedává smysl, protože reportér/redaktor dané problematice nerozumí).
  Odpovídat lze po přihlášení

 4. #19
  Nováček Avatar uživatele geronimoh
  Registrace
  Nov 2009
  Příspěvků
  18

  Ivo Mašek : Jestli myslíš dok.seriál Ancient Aliens, tak ten mám na HDD a postupně se na něj dívám. Ovšem tam vystupuje i Erich von Daniken. Cením si na tomto seriálu, že v něm poprvé ukázali i pyramidy na Marsu, postavené podle souhvězdí Orion, stejně jako pyramidy v Gíze.

  Karel Polívka : nenapsal bych to lépe
  Naposledy upraveno uživatelem geronimoh: 02-09-2012 v 17:28
  Odpovídat lze po přihlášení

 5. #20
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  No je to serial věnovaný otázce možnosti návštěvy jiné civilizace před mnoha tisíci lety (tak jak píše KaPo). Daniken tam vystupuje, ale málo a v některých dílech jen sporadicky. Co se týče celého toho serialu, tak já se bojím o tom psát tzv. nahlas. Naše společnost není absolutně připravena na vstřebání toho, že zde kdysi hodně a hodně dávno někdo byl od jinud. No chce to opravdu ten serial vidět. Jen tak mimochodem, on v té době byl znám údajně atom. No a ono je to tam i dokázaný. Těžko se o tom píše. Opravdu, dnešní společnost to prostě ještě nevstřebá.
  Odpovídat lze po přihlášení

 6. #21
  Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
  Registrace
  Dec 2007
  Příspěvků
  806

  Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
  ...což je v zásadě enormní množství hranatých šutrů ...
  A já si stojím za tím, že postavit libovolný mrakodrap je z konstrukčního pohledu MNOHEM složitější než postavit pyramidu - což je v principu nejjednodušší a nejstabilnější typ stavby, kterou dokáže postavit každé dvouleté dítě, když mu dáš do ruky kostky a to ani nikdy o Egyptě neslyšelo. To není zrovna výsledek nějakého bryskního myšlenkového postupu.

  Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
  Dutinky uvnitř těchto šutrů - máte na mysli ty dutinky, jejichž půdorys je kruhovitý ...
  Ne, mám na mysli "pohřební komory", které jsou svým zanedbatelným objemem vůči objemu pyramidy opravdu jen "dutinkami".


  A když už zmiňujete dokumenty, existuje kniha s názvem "Zasáhli mimozemšťané a katastrofy do vývoje lidstva?", kde je naopak popsáno, že vše, co starověké civilizace dokázaly je zcele ve shodě s jejich schopnostmi a možnostmi, aniž bych chtěl tyto nějak snižovat.

  Ale přijde mi hloupé, že za 500 let přijde někdo s tím, že polovodič je neuvěřitelně pokročilá technologie, kterou lidé ve 20. století ještě přeci nemohli znát, takže je jasné, že ji měli od mimozemšťanů, nebo něco podobného.
  Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 02-09-2012 v 18:51
  Odpovídat lze po přihlášení

 7. #22
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  1,815

  Souhlas s Ivem. Aby se obecné povědomí o tomto v naší ryze konzumní společnosti nějak výraznější změnilo, bude se muset stát něco významného a zcela nečekaného, nebo bude muset být objeven zcela nezvratný důkaz, nad kterým už nikdo nebude moci mávnout rukou.

  A takový den může přijít v podstatě kdykoli - zítra, za rok, za 10 let, za 100 let. Osobně si myslím, že k takovému zlomu dojde v nadcházejících pár letech, jelikož naše schopnosti porozumět dříve nemyslitelným jevům postupně rostou a vzhledem k informační globalizaci a v důsledku toho ke zrychlenému toku informací tato schopnost v posledních pár posledních letech akcelerovala. Nemluvě o pokračujícím výzkumu a vykopávkách, díky nimž stále objevujeme více a více střípků celé mozaiky. Věřím tomu, že mnoho odpovědí na naše otázky ohledně dávných civilizací se nachází přímo na Zemi, ale pouze nejsou dostupné (je to až deprimující, kolik toho může být stále ukryto pod prostým pískem) - pokud v oblasti Egypta byla skutečně civilizace v době 10 500 let př. n. l., tak v té době tamější oblast vypadala úplně jinak než dnes (a nejen tato oblast) - došlo k výrazným klimatickým změnám.

  Někteří věří tomu, že taková událost nastane už brzy, a to 21.12.2012 :-). A pokud by skutečně k něčemu takovému došlo, byl by to vážně konec světa tak, jak ho známe a bylo by v zásadě jedno, zda by ten zlom způsobilo jasné potvrzení přítomnosti inteligentního života mimo Zemi, nebo nějaký zásadní objev v laboratořích na naší vlastní planetě, nebo objevení něčeho úžasného v nějaké vykopávce, nebo nějaký objev na Marsu díky mobilní laboratoři Curiosity, která tam před pár dny úspěšně přistála. Tzn. pokud se někdo obává brzkého konce světa, o kterém se mluví ve spojitosti s blížícím se datumem (zejména s přihlédnutím k faktu, že na Slunci by mělo dojít k završení pravidelného cyklu, v jehož důsledku by mohly být nějakou měrou ovlivněny naše elektronické systémy), tak ať si uvědomí, že by nemuselo jít nutně o apokalypsu, může jít o něco zcela jiného... :-)
  Odpovídat lze po přihlášení 8. #23
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  1,815

  Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
  A já si stojím za tím, že postavit libovolný mrakodrap je z konstrukčního pohledu MNOHEM složitější než postavit pyramidu - což je v principu nejjednodušší a nejstabilnější typ stavby, kterou dokáže postavit každé dvouleté dítě, když mu dáš do ruky kostky a to ani nikdy o Egyptě neslyšelo. To není zrovna výsledek nějakého bryskního myšlenkového postupu.
  Tento příspěvek není ničím jiným než zveličováním a ignorováním dosud nevysvětlených faktů.

  Tady je zásadní, že nikdo dnes není schopen vysvětlit, jak v té době mohli lidé s takovou přesností zpracovávat několikatunové kameny, jak je mohli přepravovat přes takové vzdálenosti a pak je sestavovat do odpovídajících formací.

  Nebo tomu mám rozumět tak, že pokud dnes máme robustní jeřáby (obecně těžkou techniku užívanou ve stavitelství), pokročilé techniky měření díky přesným nástrojům a pokročilé postupy pro tříbení/zpracovávání materiálů a slitin (aspoň z historického pohledu a dosavdního vývoje), tak tím se vlastně vysvětlují stavby, jejichž postavení odhadujeme na dobu cca 2000 let př. n. l.? :-D
  Odpovídat lze po přihlášení

 9. #24
  Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
  Registrace
  Dec 2007
  Příspěvků
  806

  Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
  Nebo tomu mám rozumět tak ...
  Ne, máš tomu rozumět tak, že MY jsme pokročilejší civilizací, než byli starověcí egypťané, a ani domnělé "zázraky", kterých dosáhli na tom nic nezmění.
  Umíme postavit vše, co uměli oni, a postavili jsme i to, co by oni nikdy nedokázali.

  Přesto nikdo netvrdí, že vynález parního stroje, polovodiče, objev elektřiny, radiace nebo čehokoliv, byl nějakým "zázrakem", který nám přinesli mimozemšťané nebo nadpřirozené jevy, a mělo to souvislost s časem významných astronomických jevů. Vše, čeho jsme dosáhli je jen výsledkem inteligence, trpělivosti, síly a vytrvalosti jedinců nebo celých společností a národů, a není důvod si myslet, že to někdy bylo jinak.

  Nebo myslíš, že třeba Transibiřská magistrála, v podstatě dokončená roku 1903 bez dnešní těžké a pokročilé stavební techniky - větší, delší a složitější stavba než pyramidy nebo Velká čínská zeď, je nutně nějakým nevysvětlitelným jevem? Rusové ji prostě potřebovali, tak ji postavili.
  Podle toho, co píšeš nás dělí pouze pár tisíc let od jejího zidealizování a "zbožštění".
  Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 02-09-2012 v 19:15
  Odpovídat lze po přihlášení

 10. #25
  Nováček Avatar uživatele geronimoh
  Registrace
  Nov 2009
  Příspěvků
  18

  Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
  Ne, máš tomu rozumět tak, že MY jsme pokročilejší civilizací, než byli starověcí egypťané, a ani domnělé "zázraky", kterých dosáhli na tom nic nezmění.
  Umíme postavit vše, co uměli oni, a postavili jsme i to, co by oni nikdy nedokázali.
  Tak mi řekni, jak by jsme dnes postavili pyramidy na Marsu ?

  http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/2...-na-Marsu.html
  Odpovídat lze po přihlášení

 11. #26
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  V tom serialu je dokázáno, že pyramidy (a nejsou jen v Egyptě a v Peru - jsou také v Bosně !) stojí na stejných rovnoběžkách a v určitých přesných !! úhlech. Ty některé "kanálky" v pyramidách (v těch, co se zachovaly) míří k nebi a astrologové i ví kam (a ty směry jsou geometricky přesné). Má to být nějaké souhvězdí (kolega tu píše Orion, ale já si nejsem jistý, zda zrovna Orion)
  Je tam toho víc a jsou tam i důkazy. ....... no, předběhl jsem dobu (radši už k tomu nic nenapíšu)
  Odpovídat lze po přihlášení

 12. #27
  Nováček Avatar uživatele geronimoh
  Registrace
  Nov 2009
  Příspěvků
  18

  Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
  Má to být nějaké souhvězdí (kolega tu píše Orion, ale já si nejsem jistý, zda zrovna Orion)

  už si také nepamatuji kam míří chodby, ale pyramidy jsou postaveny podle souhvězdí ORION

  Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 01_12.jpg 
Zobrazení: 115 
Velikost: 80.5 KB 
ID: 26734Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 01_13.jpg 
Zobrazení: 130 
Velikost: 105.3 KB 
ID: 26735Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 01_14.jpg 
Zobrazení: 127 
Velikost: 134.8 KB 
ID: 26736
  Odpovídat lze po přihlášení 13. #28
  KRKoun

  No, v obecném měřítku se, s určitou dávkou nadhledu, shodneme. Nabízím vám ale vlastní alternativu, zahraju si na BlackDickHead a řeknu vám, že sestrojit stroj času (zohledněte strategický význam) je jednodušší, než postavit mezihvězdnou loď/bránu, a že některé jevy popsané jako U. F. O. jsou ve skutečnosti prvními pokusy o cestování časem. Jelikož je neznámo, proč se naši předkové tak masivně sjednocovali/centralizovali, mohlo být tvůrčím impulsem právě setkání s vlastním zrcadlem aĺa Alenka v říši divů.

  Podle těch žárovek v Egyptě to byl určitě Edison, v odpovědi na Teslův "Dokonalý trik".
  Odpovídat lze po přihlášení

 14. #29
  Nováček Avatar uživatele geronimoh
  Registrace
  Nov 2009
  Příspěvků
  18

  Ony ty pyramidy jsou nejen v Bosně, ale i v Itálii , na Ukrajině a vůbec všude možně po světě. Největší pyramida byla nalezena tuším v Číně

  KRKoun : tím cestováním v čase nevysvětlíš pyramidy na Marsu
  Odpovídat lze po přihlášení

 15. #30
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  1,815

  Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
  Ne, máš tomu rozumět tak, že MY jsme pokročilejší civilizací, než byli starověcí egypťané, a ani domnělé "zázraky", kterých dosáhli na tom nic nezmění.
  Předně, co je měřítkem pokročilosti civilizace? Když se na to podívám s odstupem, tak sice umíme pracovat lépe s technologiemi než egypťané, ale s tím, jak náš vlastní domov vědomě devastujeme (a nejsme schopni to konečně zastavit nebo výrazně utlumit, protože by v důsledku mohlo dojít ke kolapsu ekonomiky), jak se neustále hašteříme ve válkách kvůli moci, mamonu, nebo náboženství, přičemž drtivá většina populace si denně nechává otupovat civěním do televize, jejíž program určují nějaké specifické skupiny lidí (naštěstí to rozmach internetu začíná zlepšovat), mi jako nějak zvlášť pokročilá civilizace nepřipadáme. To zaprvé. A za druhé to o tomto není. Jádrem pudla je, že se tu odehrála řada jevů, které podle našeho chápání a znalostí neumíme s ohledem na danou dobu vysvětlit. To ale neznamená, že automaticky museli mít ve všem větší znalosti než my. To pouze znamená, že naší historii zatím plně nerozumíme. A v některých ohledech mohli být dále než my - a nemám na mysli to, že by měli počítače, technologicky pokročilejší prostředky zábavy nebo pohodlnější bydlení, nebo ekonomický systém, jaký známe my.

  Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
  Umíme postavit vše, co uměli oni, a postavili jsme i to, co by oni nikdy nedokázali.
  Tohle nemusí být zcela pravda. Je tu teorie o účelu Velké pyramidy v Gize, která by v případě své pravdivosti znamenala, že v určitém ohledu byli i technologicky dále než my, jelikož postavili něco, co my jsme zatím nedokázali (resp. rozhodně ne v takovém měřítku).

  Ještě k postavení Velké pyramidy v Gize pomocí dnešních technologií - problém je, že se o ní tvrdí (a stalo se to obecně přijatým faktem), že se začala stavět za života tehdejšího panovníka Chufua a byla postavena za 20 let coby místo jeho posledního odpočinku. A teď pár čísel - Velká pyramida v Gize obsahuje cca 2 miliony kamenů s celkovou hmotností 5 000 000 tun. Tzn. při tom nejvíce optimistickém předpokladu, že by pracovali 24 hodin denně 365 dní v roce, by na vytěžení, převezení a umístění každého kamene s průměrnou hmotností kolem 2,5 tun připadalo 5 minut. Přitom v rámci té teorie o účelu alá hrobka Chuofa se uvádí, že stavba probíhala pouze ve dvou 3měsíčních cyklech, což by znamenalo, že na vytěžení, převezení a umístění každého kvádru by spadalo 2,5 minuty. Pokud si myslíte, že takovou stavbu lze s dnešní technologií uskutečnit během 20 let, tak máte lepší představivost, než kdokoli ze stavitelství, komu byla tato otázka pro účely různých dokumentů položena.

  O dost později Aztéky postavená Měsíční pyramida v Teotihuacánu v Mexiku, jež má téměř shodné rozměry základy, ale poloviční výšku, se stavěla 150 let.

  Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
  (a nejsou jen v Egyptě a v Peru - jsou také v Bosně !)
  Tu Bosnu bych zrovna nezmiňoval, zatím jsem nezaregistroval, že by se našel důkaz, který by to potvrzoval - spíše to vypadá na přírodní formaci. Ale pokud to už bylo dokázáno (teď nemám na mysli jen teorie - mluvíme tu přece jen o hmotné stavbě), budu rád za odkaz na zdroje.

  Jinak souhlas, pyramidy jako takové jsou na naprosto odlišných částech světa na místech, o kterých jsme si mysleli, že tamější obyvatelé o okolním světě nemají sebemenší tušení.

  Citace Původně odesláno od ;513547
  Nabízím vám ale vlastní alternativu, zahraju si na BlackDickHead a řeknu vám, že sestrojit stroj času (zohledněte strategický význam) je jednodušší, než postavit mezihvězdnou loď/bránu, a že některé jevy popsané jako U. F. O. jsou ve skutečnosti prvními pokusy o cestování časem. Jelikož je neznámo, proč se naši předkové tak masivně sjednocovali/centralizovali, mohlo být tvůrčím impulsem právě setkání s vlastním zrcadlem aĺa Alenka v říši divů.
  Prosím, zůstaňme u tématu, tohle je už vážně moc :-). I sám Hawking je názoru, že cestování časem směrem nazpět je z principu nemožné (směrem kupředu to teoreticky lze s využitím velmi velmi velmi rychle se pohybujícího objektu, avšak rychlost, která by byla pro to smysluplná (blížící se rychlosti světla), naprosto překračuje naše schopnosti a znalosti - navíc by to byla pouze jednosměrná cesta). Nebo by šlo cestovat kupředu s využitím mimořádně silného gravitačního pole, např. černé díry - ale opět by se jednalo o jednosměrnou cestu. Obojí vychází ze zákonitostí, které objevil už Albert Einstein. Ale jedná se pouze o směr kupředu.
  Odpovídat lze po přihlášení

Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední