Strana 3 z 7 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 97

Téma: Víkendová diskuze: Boomerangové technologie

 1. #31
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  1,815

  Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
  Největší pyramida byla nalezena tuším v Číně
  Podle dosavadních průzkumů by měla být nejvíce objemná pyramida Cholula v Mexiku.
  Odpovídat lze po přihlášení

 2. #32
  KRKoun

  K tomu cestování časem, je to už poměrně stará informace...
  http://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Mallett
  Odpovídat lze po přihlášení 3. #33
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  1,815

  Ano, jsou teorie, nicméně mé schopnosti chápání těchto záležitostí jsou asi jako u 99,99 % lidí nedostačující, abych si o tom mohl udělat vlastní úsudek. Osobně považuji Hawkingovo stanovisko za něco, k čemu se lze přiklonit, jelikož patří v tomto oboru mezi přední kapacity.
  Odpovídat lze po přihlášení

 4. #34
  KRKoun

  Doplním,
  má teorie není o nic kontroverznější, než pyramidy na marsu. A je to jen teorie - proto nemusí, ale taky může, být v budoucnu realitou.

  Mám-li se vyjádřit k pyramidám, obvzláště ke Gíze. Podle mně byly postaveny coby pokus o kontakt/kritiku. Podle Zamarovského byl na všech pyramidách vystaven účet (účet svrchovanému vládci). Je tam taky obsaženo pravidlo 3x a dost (3x mě naštveš a lámu nad tebou hůl). Pyramidu chápu coby "primitivní" náhražku právě stroje času (panovník byl oklamán) a také coby symbol černé díry (aneb představ si, kdyby se k takové technologii dostal mameluk jako byl faraón - nezhroutili bychom se do sebe?). Pyramidy v Gíze považuji za vzkaz, říká nám, že osud lidstva je víceméně zpečetěn (koukni jak jsme prve použili atomovou energii)...
  Odpovídat lze po přihlášení

 5. #35
  KRKoun

  Mimochodem, Sfinga...

  Spousta lidí spekuluje nad tím, co může tento monument znamenat, přikládají mu vybájené významy, někteří ji dávají do souvislosti s Atlantidou atp.

  Myslím, že význam je prostý - člověk je zvíře - neví, kdy má dost. Žere a žere až je mu špatně (což už může být pozdě), když dojde na pocit moci - neváhá ji využívat například právem první noci... atp. atp.
  Odpovídat lze po přihlášení

 6. #36
  Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  1,815

  Citace Původně odesláno od KRKoun Zobrazit příspěvek
  Mám-li se vyjádřit k pyramidám, obvzláště ke Gíze. Podle mně byly postaveny coby pokus o kontakt/kritiku. Podle Zamarovského byl na všech pyramidách vystaven účet (účet svrchovanému vládci). Je tam taky obsaženo pravidlo 3x a dost (3x mě naštveš a lámu nad tebou hůl). Pyramidu chápu coby "primitivní" náhražku právě stroje času (panovník byl oklamán) a také coby symbol černé díry (aneb představ si, kdyby se k takové technologii dostal mameluk jako byl faraón - nezhroutili bychom se do sebe?).
  Tomuto nerozumím, je mi líto. Marně hledám nějakou reálnou souvislost. Jsem otevřený různým názorům a teoriím bez ohledu na to, co si myslí třeba i 99 % ostatních, ale daná teorie musí mít nějaký smysl a doložitelné souvislosti, jinak jde pouze o výplod fantazie.

  Citace Původně odesláno od KRKoun Zobrazit příspěvek
  Mimochodem, Sfinga...

  Spousta lidí spekuluje nad tím, co může tento monument znamenat, přikládají mu vybájené významy, někteří ji dávají do souvislosti s Atlantidou atp.

  Myslím, že význam je prostý - člověk je zvíře - neví, kdy má dost. Žere a žere až je mu špatně (což už může být pozdě), když dojde na pocit moci - neváhá ji využívat například právem první noci... atp. atp.
  Podobně jako u předchozího odstavce jde jen o výplod fantazie, aneb jak nevysvětlený úkaz vnímá konkrétní pozorovatel na základě jeho emocí a dosavadních životních zkušeností. Fantazie vytvoří představu o nějakém významu, avšak bez důkazu nebo souvislostí. Tohle není přístup, kterým bychom měli na tyto (nebo jakékoli jiné) jevy pohlížet, jelikož pak bychom se nikam nepohnuli - spokojili bychom se s představou a nehledali otázky o skutečném významu.
  Odpovídat lze po přihlášení

 7. #37
  KRKoun

  No, vidíš to, pro tebe je přední kapacitou fyzik, který ovšem díky své specializaci nebere v potaz jiné faktory při rozklíčování významu pyramidového pole v Gíze. Pro mně je to jednoznačně Jung a Freud - obojí je zde přítomno.

  Mimochodem, čteš-li Hawkinga, zkus si také přečíst Bibli...
  Odpovídat lze po přihlášení 8. #38
  KRKoun

  Mi se nezdá, že bych pomíjel nějaké hledisko... Vezmu-li to z fyzikálního hlediska, fakta jsou takováto:

  Pyramidou neproniká vlnění, povšimni si znovu důkladně jejího tvaru.
  Kolikrát těžší, než naše slunce, musí být hvězda, aby se z ní vyvinula černá díra?

  Když zahrnu socilogocká hlediska, vrátím se zpět ke Sfinze, k relativizaci morálky/práva - co je největší problém lidstva od počátku věků, za jakých podmínek došlo k rozpadu největších známých říší???

  Nakonec si dovolím otázku:
  Pokud by se s námi chtěly domluvit nějaké extraterrestriální bytosti s vysokou inteligencí, co by si asi pomyslely při pohledu na Gízu???
  Odpovídat lze po přihlášení

 9. #39
  KRKoun

  Když už jsem to nakousnul...

  Vesmír je kruté nesmlouvavé prostředí - chyby se tu neodpouštějí a mohou mít hrozivé následky. Pro kontakt s mimozemskou inteligencí obecně by bylo třeba nejvyšší možné opatrnosti (s tím souvisí právě nakousnutá morálka a etika).

  Jinak Egypt, nejen co se týče pyramid, je z "boomerangověpsychologického" hlediska nesmírně zajímavou destinací - vem například v potaz intriky a aspekty dualismu a připočti k tomu možnou nákazu Toxoplasmózou v souvislosti s domestikací koček...

  Doporučuji něco o tom vyhledat a přečíst...
  Odpovídat lze po přihlášení

 10. #40
  Občasný diskutér
  Registrace
  Nov 2007
  Příspěvků
  54

  Ahojte,

  Ako nechcem nejak moc rypat a asi ma niekto ukamenuje ale...nehovorim ze vsetky sosky, obrazky, a veci podobne,ale nezda sa vam ze sa proste len niekto "zhulil" a vypotil volaco a mi si teraz myslime ze bohvieako bol inteligentny?Zvazte aj tuto moznost, vtedajsie civilizacie boli vo velkej miere spete s prirodou, a hlavne juzna amerika s ich samanmi a co ja viem cim este. ako ja verim na mimozemstanov a tak, dokonca verim aj projektu Philadelphia a inym spojenym s tymto. ale musite uznat ze ta moznost tu je. A ohladom tych piramid, ze su postavene podla suhvezdia oriona, nezda sa vam ze rovnako dobre vysvetlenie je ze oni sa proste rozhodli postavit pyramidu, zistili ze tam je dobra poda alebo ja neviem co, tak vedla postavili dalsiu a dalsiu, a dojde si nejaky typek v 20.storoci a silou mocou hlada nejaku senzaciu a natrafi na nieco taketo? skuste sa nad tym zamysliet aj z tejto stranky. mozno o 600-700 rokov si nasi potmkovia budu mysliet ze Empire state building a brana na zapad v St.Louis boli postavene podla suhvezdia, ktore teraz, s nasimi technologiami nevidime, ale oni vtedy uz budu?

  tot vsjo z mojej strany...a skuste sa nad tym aj z tohto pohladu zamysliet.seriozne a vazne.
  Odpovídat lze po přihlášení

 11. #41
  Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
  Registrace
  Dec 2007
  Příspěvků
  806

  Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
  Předně, co je měřítkem pokročilosti civilizace? Když se na to podívám s odstupem, tak sice umíme pracovat lépe s technologiemi než egypťané, ale s tím, jak náš vlastní domov vědomě devastujeme (a nejsme schopni to konečně zastavit nebo výrazně utlumit, protože by v důsledku mohlo dojít ke kolapsu ekonomiky), jak se neustále hašteříme ve válkách kvůli moci, mamonu, nebo náboženství
  No, Egypťané taky zdevastovali obrovská území (my tomu dnes říkáme "zúrodnili", ale ve skutečnosti šlo o velmi brutální zásah do biotopu povodí Nilu) a jestli byli mírumilovní a citliví k náboženstvím, na to se zeptej Židů, myslím, že by k tomu měli co říct.
  Ne, Egyptská civilizace skutečně nebyla výrazně pokročilejší než my, a to ani po stránce morálně-společenské.

  Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
  problém je, že se o ní tvrdí (a stalo se to obecně přijatým faktem), že se začala stavět za života tehdejšího panovníka Chufua a byla postavena za 20 let coby místo jeho posledního odpočinku. A teď pár čísel - Velká pyramida v Gize obsahuje cca 2 miliony kamenů ... což by znamenalo, že na vytěžení, převezení a umístění každého kvádru by spadalo 2,5 minuty.
  Ty máš takový velmi zajímavě ambivalentní názor na inteligenci Egypťanů. Na jedné straně tvrdíš, kdovíjak museli být inteligentní, aby pyramidu postavili, ve svém výpočtu času stavby naopak uvažuješ tak, že byli hrozně hloupí.
  Pyramida jde stavět z několika stran současně, dokonce jde stavět i v několika patrech současně, ve skutečnosti by tedy potřebný čas na jeden kámen byl určitě víc než desetinásobný.

  Opět použiji příměr - když se v Americe stavěla transkontinetální železnice (rád si to beru jako příklady, protože jsou to také obrovské stavby s velkým počtem lidí a stavěné relativně primitivní technikou) - na začátku stavby, někdy v roce 1860, dokázali postavit jen pár desítek km za rok. Ke konci stavby (1869) už stavěli kolem 20 km tratě za den!
  Jak to dokázali? Přišel zázrak, mimozemšťané, astrologický jev?
  Nikoliv, jen přišli síly z občanské války, bývalí vojenští velitelé zavedli perfektní postupy a systémy, kde každý z tisíců dělníků znal přesně svoje místo a svůj úkol, nikde nedošlo ke zdržení nebo prostojům. A to u liniové stavby (železnice) je paralelizace úkolů ještě těžší než u pyramidy.

  A proto já tvrdím, se vší úctou ke starověkým Egypťanům, že jejich výtvory, stejně jako všechny velké stavby dějin, jsou zvládnutelné, když jsou prostředky, vůle a dobré vedení. Nic jiného za tím nevidím.
  Odpovídat lze po přihlášení

 12. #42
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  Před nedávnem jsme objevili valoun, objasňuje archeolog, podobný klobouku ala Indiana Jones. Předpokládáme, že runy, se vztahují k písmu starých Germánů. A tento kámen je dle analýzy starší, než egyptští Faraoni. Jak se mohl dostat do takové hloubky země? Nyní se podívejte nalevo, kde se nachází plochá deska. Jedna plus jedna - a máme chrámový oltář z doby kamenné na Maltě. Moji kolegové, profesoři z milánské univerzity a Triestu předpokládají, že pyramidu Slunce stavěli celkem náročně... tisíc let! Ale hlavní otázkou je: kdo byli ti stavitelé?
  51 letý Semir Osmanagič, doktor sociologie University Sarajevo, člen korespondent Ruské akademie přírodních věd, objevil v roce 2005, po sérii pozorování, u města Visoko ( 30 km od hl.města Bosny a Hercegoviny ), horu zarostlou lesem. Hora se nakonec ukázala jako pradávná pyramida, vysoká 220 metrů, postavená neznámou civilizací, před 40.000 lety.
  Za rok od nálezu započaly archeologické práce a vykopávky. V zápětí se dalo říci, že hora se skládá z enormně velkých kamenných bloků, 2 až 3 m na výšku, k jejímu vrcholu vedou schody, cesta je vydlážděná kostkami, a jsou u ní vytesané terasy.
  http://leva-net.webnode.cz/products/...mi-faraonu-1-/
  Těch názorů na ony pyramidy v Bosně je povícero. Ovšem nadále pokračuje výzkum, který určí, o co ve skutečnosti jde
  Odpovídat lze po přihlášení 13. #43
  Nováček Avatar uživatele geronimoh
  Registrace
  Nov 2009
  Příspěvků
  18

  Citace Původně odesláno od Chester Zobrazit příspěvek
  A ohladom tych piramid, ze su postavene podla suhvezdia oriona, nezda sa vam ze rovnako dobre vysvetlenie je ze oni sa proste rozhodli postavit pyramidu, zistili ze tam je dobra poda alebo ja neviem co, tak vedla postavili dalsiu a dalsiu, a dojde si nejaky typek v 20.storoci a silou mocou hlada nejaku senzaciu a natrafi na nieco taketo?
  A pak se rozhodli ty pyramidy postavit úplně stejně na Marsu a my v tom dnes hledáme senzaci, co ?
  Odpovídat lze po přihlášení

 14. #44
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  Co se týče jiných civilizací, tak já osobně věřím tomu, že existují ...... a přesto si dovolím tvrdit, že nejsem blázen. Vesmír je šílené ohromně veliký, a my nemáme probádanou ani "miliontinu" milimetru jeho objemu. A snad si už dneska nikdo nemyslí, že v ton vesmíru jsme pouze a jenom my těmi vyvolenými. Ani náhodou. Ve vesmíru můžou být jak vyspělejší civilizace, jak my., tak i civilizace na naší úrovni., tak i civilizace (dejme tomu) na úrovni neandrtálců.
  My ani nevíme, jaký vliv má rozpínání vesmíru. Existují dvě teze. jedna říká, že čas se zrychluje, druhá říká, že se zpomaluje. A obojí tvrdí vědci, nikoli amatéři

  - - - - doplněno - - - -

  Ty pyramidy, o kterých víme, (a mluvím o pyramidách jak v Africe, tak v Mexiku, tak v jižní Americe), když protneme čarami, tak tvoří pravidelnou mozaiku čtverců či obdelníků. Náhoda? Asi ne
  Odpovídat lze po přihlášení

 15. #45
  Neregistrovaný

  a odkial mas dokaz ze to su pyramidy? tu ide o to ze to je obrazok mala snimka...nepreskumana a nikto ti na 100% nepovie ze co to je...
  Odpovídat lze po přihlášení

Strana 3 z 7 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední