Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567
Zobrazené výsledky: 91 až 97 z 97

Téma: Víkendová diskuze: Boomerangové technologie

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Znovu má toto téma renesanci u pana Verna (1870),
    Ale jo, to já vím. Ale byla to pohádka, v té době. Já mám na mysli technickou představitelnost, v té době.
    Odpovídat lze po přihlášení

KRKoun

Ivo Mašek:

Ano, proč ne. Vy věříte v kočovné učitele cestující vesmírem - já neříkám, že to je absolutně nemožné, jen krajně nepravděpodobné. A do "mých škatulek" mi spíše zapadá ta "sebemanipulace", pro člověka typická.

Další možností, nad kterou jsem se v minulosti zamýšlel, je naše Slunce - to je konstrukce našeho časoprostoru, vlnění obsahuje informaci měnící struktury látek - možná s námi už někdo dávno komunikuje (nebo si myslíte, že ke komunikaci ve vesmíru by se používalo něco jiného než světlo?). Myslím si prostě, že kontakt s cizí inteligencí bude vypadat naprosto jinak, než jako "přílet dvounohých bytostí ve skafandrech" (to je pro mně s ohledem na známé věci téměř vyloučené).

Registrace
    Feb 2007

v kočovné učitele cestující vesmírem
    jenže ono nejde o učitele (údajně ti Mayové byli pouhou manuelní pracovní silou, která se na nic neptala a půjčenými nástroji udělala to, co bylo pro jiné potřeba). Víš, tady je potřeba to, co jsem psal už na úplném začátku. Opravdu a poctivě shlédnout těch 12 (nebo kolik) dílů toho serialu. A proč jsem psal, že se mi moc nechce tady o tom psát, protože bez shlédnutí serialu to prostě nemá smysl. A já těch 12 dílů tady vypsat nedovedu, to se dost dobře nedá, nehledě na to, že by mi asi i upadla ruka

KRKoun

Hele, existuje obrovské množství přírodních fenoménů, které stojí mimo rámec našeho současného chápání světa.
    Vem si třeba volnou energii - technologie stavějící na permanentních magnetech (nejj.-motor) - ty tvé "implikované technologie" jsou obrácenou stranou mince naší současné cesty a opět zcela potvrzují, že lidstvo nejde vždy "racionální" cestou.

Registrace
    Feb 2007

Ale to klidně může jít iracionálně. Ale je tu žulový šutr, který je přesně na setinu milimetru opracovaný, hrany jsou ostré tak, že se řízneš, a navíc jsou v něm složité ornamenty. A takových věcí je mnohem více, co archeologové našly a přesně datovaly, protože to datování už umíme. Tady nejde o racionalitu, či iracionalitu. Jestli ten šutr dělali z nudy, nebo kratochvíle, apod. Tady jde o něco jiného. Čím ten šutr opracovali?? Jakou technologii použili?? Když my to dnes s tou naší vychvalovanou vyspělou technikou prostě NEUMÍME.

KRKoun

My nejsme nijak zvláště vyspělí, jsme primitivní dogmatářské opice, nejsebestřednější, naprosto přesvědčeni o své svrchovanosti (nehledě na děravou paměť). Ten, kdo tvrdí, že existoval kámen mudrců, nemusí být blázen a možná i na vlastní oči viděl transmutaci hmoty.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od KRKoun Zobrazit příspěvek
    My nejsme nijak zvláště vyspělí, jsme primitivní dogmatářské opice
    A tvé slovní sebemrskačství je znakem čeho? Hraješ si na uvědomělejšího, než jsou ostatní? Předstíráš moudrost a nadhled?

Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Technologie Star Treku
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 53
    Poslední příspěvek: 12-05-2013, 09:50
  2. Víkendová diskuze: Nejočekávanější technologie
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 24-01-2013, 00:38
  3. Víkendová diskuze: Čekáte na nové technologie?
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 10-04-2012, 22:26
  4. Víkendová diskuze: Využíváte bezdrátové technologie?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 03-03-2010, 21:19
  5. Diskuze k anketě na SHW (Jaký máte monitor z hlediska technologie?)
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 07-06-2007, 21:01