reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

připojení repro k PC

uberouno (6)|31.8.2012 12:04
Dobrý den potřeboval bych připojit 5.1 reprosoustavu k PC. Můj problém je v tom že od Sw vede 6 cinch kabelů k PC a já to k PC mohu připojit jen přes jeden Jack 3,5mm. Koupil jsem si redukci, takže 1/3 hraje ale zbytek nevím jak připojit. Existuje nějaká speiální redukce nebo kabel?
NHKG (1136)|31.8.2012 12:09
Jaký máš počítač? Jakou zvukovou kartu? Ale pokud nemá počítač 5.1 výstup, tak ti je 5.1 reprosoustava bez nové zvukovky nanic :p
uberouno (6)|31.8.2012 12:26
aha aha no právě v tomhle se moc nevyznám počítač je Acer Aspire a zvuková karta to opravdu nevím. Ale v nastavení PC zvuky tam to de normálně přehodit na 5.1. Teď mám prostě zapojenej jeden kabel do Pc a hraje to v pohodě ale prostě ty další 2 ještě no. Myslel sem si totiž že bude stačit nějak ty 3 kabely sloučit do jednoho jacka ale co sem koukal na internet nemohl sem takovou redukci najít a příde mi dost zbytečné stavět piramidu z toho protože tak ze 4 různých redukcí by to šlo :D dyžtak děkuju za čas no .)
NHKG (1136)|31.8.2012 12:30
Ono když ty jacky sloučíš, hrát to sice bude, ale ze všech to samé nebo přinejlepším stereo-> nebude nic 3D. Acer Aspire je notebook, takže zespodu by měla být nálepka s modelovým číslem.
uberouno (6)|31.8.2012 12:32
hele notebook to určitě není to poznám :D a je tady Aspire M3641
uberouno (6)|31.8.2012 12:37
Ještě teda mohu zaslat fotky zdířek jestli to teda pomůže?
NHKG (1136)|31.8.2012 12:57
Pokud to je stolní PC, tak musí mít zezadu minimálně 3 jack vstupy. Vždy 2 cinche náležicí páru beden musíš spojit do 1 stereo jacku a zapojit viz níže. Obrázky můžeš nahrát přímo na fórum a používej edit místo psaní 2 postů hned po sobě.

Jestli umíš trošku anglicky:
http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-connect-51-speakers-to-your-computer/

EDIT:
Příklad redukce 2×Cinch -> stereo jack. Pokud jsem tě správně pochopil, tuto potřebuješ 3×.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507O0BM0CO0L0
uberouno (6)|31.8.2012 13:11
Ano je to stolní PC a je tam dokonce 5 vstupů ale hraje jenom jeden což je divné jestli se to dá nějak nastavit v PC to opravdu nevím a právě to jsem si myslel ty redukce 3 mám už dávno koupené ale když to tam připojím všechny 3 tak bohužel nehrajou a nevím jak zprovoznit ty ostatní vstupy. A děkuju za ten anglický článek ten mi hodně pomohl jenom nevím kde mám najít to nastavení to jak je zobrazeno v sekci Software Configuration.
První obrázek je PC a druhý SW problém je v tom že hraje jen ten zelený.
2012-08-31 12.07.40.jpg 2509308018_2.jpg
NHKG (1136)|31.8.2012 13:23
Musíš v nastavení zvukovky zapnout ty ostatní potřebné jacky. Do nastavení zvukovky by jsi se měl dostat přes tray - ikonku vpravo dole na spodní liště (bude mezi ikonkami vlevo dole od hodin, jak je nastavení hlasitosti). Pravděpodobně má podobu hnědého repráčku a je pojmenovaná správce zvuku realtek. Nejdřív zapoj všechny kabely a pak v tom nastavení nastav 5.1 a přiřaď jednotlivým výstupům správné bedničky (přední, zadní a subwoofer).
uberouno (6)|31.8.2012 13:34
Jo děkuji už jsem na to přišel. Akorát je problém že musím sehnat kabelovou redukci ty pevné se tam nevejdou ale to už je OK. Moc děkuji za váš čas moc ste mi pomohl.