reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tiché pracovní PC okolo 20.000+

hanessh4 (20)|31.8.2012 22:48
Zdravím,

Takovýchto témat je tady koukám habaděj, přemýšlel jsem jestli psát někomu do již založeného tématu, ale pro někoho kdo bude hledat něco podobného to bude možná jednodušší takto.

Přemýšlím o stavbě nového desktopu.

Aktuálně pracuji na:

5 let starý dell inspiron 1501 15,4''
AMD turion 64 X2 1,6 GHz
ATI xpress 1150 (sdilena 256 tušim)
2gb RAM 330 MHz
5400ot. disk

Tento prehistorický stroj používám na:

- konstruktérskou a designérskou činnost v 3D CAD - především Autodesk Inventor (modelování především malých sestav max 100. komponent a render obrázků a animací)
- photoshop
- úprava fotek (ne raw zatím)
- samozřejmě office a internet, filmy apod.

Notebook už je opravdu na hranici použitelnosti samotného modelování (ve starých verzich sw), bolestivé dlouhé renderování pouhého statického obrázku atd.

Na toto by měl být tedy nový stroj cílen především. Podotýkám, že nejsem heavy-gamer (přestal jsem hrát někdy před 7 lety téměř úplně protože jsem už nic skoro nerozjel... posledně jsem hrál snad NFS:MW a GTA:SA)

Nicméně, pokud už budu investovat nějakou částku kolem 20k do nového stroje tak očekávám, že nějakou tu hru zkusím - není nutnost abych měl Battlefield3 na max rozlišení i detaily, ale aby se dalo sem tam i něco novějšího rozjet (např. gta IV).

Kdybych nad tím moc nechtěl přemýšlet, tak si otevřu doporučené sestavy na srpen a jednu ze dvou sestav za tech cca 20k koupím.
Ale kdo někdy dělal konstruktérskou nebo designérskou činnost, tak mi dá za pravdu, že na práci je potřeba spousta času stráveného před pc a to v denních i nočních hodinách. Právě proto nechci jen tak plácnout penězma a koupit první co mi přijde pod ruku a mít doma sice výkonem nabušené, ale zato řvoucí topící monstrum, z toho už jsem vyrostl. (obvzvlášť v noci jsem rád že dělám jen na notebooku s relativně tichými větráky, když nedostává moc zabrat)

Chtěl bych vás poprosit o pomoc při sestavení konfigurace PC:

- kvalitní odhlučněná skříň s dobře umístitelným chlazením
- dobře vyřešené chlazení - zaměřené na tichost stroje - nemusí to být nejtišší mašina na světě, ale jak jen to půjde za rozumné peníze
- na vzhledu v podstatě nezáleží jde o jiné věci
- bez monitoru (mám IPS235P) a periférií

Zaměřený na:

- 3D modelování a render obrázků (malé sestavy, malé díly-žádné jeřáby apod.)
- photoshop
- klasika - internet, filmy, hudba, fotky,
- opravdu víkendové hraní -> chtěl bych zkusit battlefield3 i gta IV, nové nfs, grid atd.

Cena - zatím jsem navrhl cenu okolo 20tis protože tady si myslim, že teprve stojí normální stroje, může být víc, může být míň - nechávám otevřené.

Nároky nejsou až tak vysoké (už dle aktuálně užívané mašiny). Přemýšlím i nad mac mini mid2011 - 2,5 Ghz core i5 + dedikovany radeon HD 6630m (256mb) + 8Gb 1300Mhz RAM + asi nejake ssd, sice za 20tis co se prodává to moc parády nepředvede, hry bych si asi odpustil, kdyby to mělo dostatečný výkon i na rendery v inventoru, cena je daň za malé přenositelné provedení, tichost a spotřebu. (Mac os bych taktéž využil - ibooks author - stejně budu asi muset rozjet jinak ve virtualboxu...)

V podstatě pokud by se potvrdilo, že core i5 a radeon 6630 by vystačil na práci, tak by mě zajímala pc alternativa a na hry se nebráním například ani xboxu... otazka co se tedy da vyrobit za pc v ceně 20tis mac mini + 7tis xbox (zhruba)

Prakticky jakýkoliv moderní počítač bude o dost výkonnější než mám teď, otázka jestli jde poskládat tiché pracovní a občas herní pc za rozumné peníze (vím že za 50tis a víc to jde, ale vodníka opravdu nepotřebuji).

Předem díky všem a ještě dodám, že pokud mi opravdu pomůžete nebráním se i finanční odměně za ochotu.
emba5 (30)|1.9.2012 17:56
Je třeba se poradit, zda je pro vás přínosem ve vašich programech grafika AMD nebo Nvidia dal jsem tam osvědčenou GF 560.Pokud AMD tak bych volil podle náročnosti na hry z těcto dvou http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1P4K011OJF01 . Prodražilo se to o SSD disk, ale ten k pracovní mašině patří. http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1M2K011MW101192T011FPW010TUP02188U011OOJ0116JA011489011L4001 Varianta se slabší grafikou a je tam o pár set levnější skřín. http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP02188U011L40011MW1011M2K011FPW011DPQ011OJF01192T01148801 , http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP02188U011L40011MW1011M2K011FPW011DPQ01192T011488011P4K01
hanessh4 (20)|3.9.2012 08:10
Diky za odpoved,

Jak rikam ty hry jsou spis takova okrajova zalezitost, jinak pro 3d modelovani stejne jako fem vypocty se hodi vice nvidia (cuda).

Ta prvni sestava se mi libi asi nejvic. Moc se v tom nevyznam, ale takto jsem si to nejak predstavoval, poradna skrin, zdroj, vetraky a nejaka karta s tichym chodem.

Jeste se zeptam, je to schopen laik slozit dohromady, nebo to radsi prenechat profikum?

Napr. Procik ani jeho chladic jsem nikdy neosazoval, zbytek si myslim ze je v pohode...
VencaX (3686)|3.9.2012 11:58
Zdravím,

vezmu to po pořadě tak, jak je to v košíku.
Zdroj - navržený je dost slušný. Já bych ale zapřemýšlel i nad o 200 dražším Seasonicem M12II s modulární kabeláží - může se to hodit.
SSD - pořád nevěřím SandForce řadičům. Já osobně bych volil buď Crucial M4 nebo OCZ Vertex 4.
RAM - nemám rád Kingston - Crucial Ballistix. Navíc Kingstony mají vyšší napětí, než je doporučované pro Intel procesory.
HDD - zvážil bych i 1.5 TB verzi, je jen o 300 Kč dražší.

Celkově takhle.
hanessh4 (20)|3.9.2012 13:10
zdroj - připlatit není problém, výkon mají dobrej oba, ale zdá se mi, že enermax bude o něco tišší podle toho co sem četl...nevím
ssd - souhlasím s M4kou
RAM - věc názoru, někdo na kingston nadává, někdo nedá dopustit.
HDD - je fakt že 300 a 500gb+ je dobrá investice.

Ještě bych se chtěl zeptat, ty dva 120tky arcticy jsou na výměnu za původní 140tky ve skříni? (předek, zadek) Nebudou nakonec ty 140tky original od fractal tišší?
VencaX (3686)|3.9.2012 13:55
RAM - Pro Intely jsou doporučené RAM s napětím 1.5V, Kingstony mají 1.65V. Raději bych vzal nějaké s doporučeným napětím (jako např. ty Crucialy).

Na ty jsem zapomněl. Z levných ventilátorů bych doporučil asi spíš Aireny. Jsou dost slušné, levnější a tišší. I když je pravda, že na 140mm Fractaly nemají.
Další ventilátory sí můžeš dát např. na vršek case.
hanessh4 (20)|10.9.2012 10:16
Dekuji za rady, prehodnotim ted situaci a moznosti a pak uvidime jestli do toho pujdu.
Hanes
stavitel75 (43)|10.9.2012 12:55
Já bych to viděl takto.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0U8201188U011DPQ011FPW011LIS011PIQ011L5R0113ID01192T011ISQ01

Jen nevím, kde se mi tam vzala za kačku ta zvukovka.
41430 ASUS Xonar DG
VencaX (3686)|10.9.2012 13:01
[QUOTE=stavitel75;514122]Já bych to viděl takto.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0U8201188U011DPQ011FPW011LIS011PIQ011L5R0113ID01192T011ISQ01[/QUOTE]

Horší zdroj, RAM, SSD se Sandforce řadičem, GTX560 Ti už se dnes také nevyplatí, to už radějí AMD HD 7850, dál tam máš zvukovku, která se neprodává...

EDIT: A co se i5-3570K týká, tak k mnou navrhované sestavě se cenově vejde do stejné kategorie, pokud vezme R3ku case. Podle mě je to lepší řešení.
Petroman (131)|10.9.2012 13:26
Radíte tomu člověku absolutní kraviny. Už jen to, že ten Seasonic zdroj má krátké kabely a nejde třeba bez prodlužky do R3 zapojit. Paměti na 1600 MHz jsou taky dobrej joke. Požadavek byl na tiché PC pro CAD a občasné zahrání si. Osobně bych zauvažoval o profi grafické kartě. Záleží, co doporučuje výrobce softwaru.

A určitě si to nechat sestavit! Čas jsou peníze a sestavování PC se může sakra prodražit.

BTW nechybí tady někomu OS? Silně pochybuju, že k tomu Dellu nebyl OEM OS. A ono pracovat na ilegálním softwaru chce dneska docela gule.
stavitel75 (43)|10.9.2012 13:30
Tu zvukovku mi tam dala Alfa. Nemám s tím nic společného, bohužel nejde smazat z košíku.
GTX 560 Ti dávám z důvodu velké spokojenosti, je to zlatá karta a v tom provedení i velmi tichá. Je možné, že na tom bude HD 7850 lépe poměr výkon, ale zase já bych těch pár stovek neřešil. To stejné platí i o zbytku, s Kingstonem a Seasonickem mám dobré zkušenosti, proto se ho nebojím doporučit.

Jinak ještě jedna důležité věc. Pokud budeš chtít hrát BF3 a rozhodneš se pro GTX 560 Ti, dej si pozor kterou kartu vemeš.
https://help.ea.com/article/bf3-issues-with-overclocked-video-cards

GIGABYTKa ve výběru jede bez problému.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Petroman;514126]Radíte tomu člověku absolutní kraviny. Už jen to, že ten Seasonic zdroj má krátké kabely a nejde třeba bez prodlužky do R3 zapojit. Paměti za 1600 MHz jsou taky dobrej joke. Požadavek byl na tiché PC pro CAD a občasné zahrání si. Osobně bych zauvažoval o profi grafické kartě. Záleží, co doporučuje výrobce softwaru.

A určitě si to nechat sestavit! Čas jsou peníze a sestavování PC se může sakra prodražit.[/QUOTE]

Sestavit klidně, ale s tím R3 a kabelama nemáš tak docela pravdu. Zdroj je uložený dole. Napájení cpu vyjde pod deskou a dvd mechaniku ve výběru nemám. Čiže tam žádný problém s kabelama není.
Petroman (131)|10.9.2012 13:35
Jsem si to ještě mírně opravil. Chybí OS! A ten přídavnej konektor pro CPU se nezapojí bez dalšího kabelu ani náhodou. Mám, odzkoušeno. Kablík pár korun, ale zdržuje to.
VencaX (3686)|10.9.2012 13:45
[QUOTE=Petroman;514126]Radíte tomu člověku absolutní kraviny. Už jen to, že ten Seasonic zdroj má krátké kabely a nejde třeba bez prodlužky do R3 zapojit. Paměti na 1600 MHz jsou taky dobrej joke. Požadavek byl na tiché PC pro CAD a občasné zahrání si. Osobně bych zauvažoval o profi grafické kartě. Záleží, co doporučuje výrobce softwaru.

A určitě si to nechat sestavit! Čas jsou peníze a sestavování PC se může sakra prodražit.

BTW nechybí tady někomu OS? Silně pochybuju, že k tomu Dellu nebyl OEM OS. A ono pracovat na ilegálním softwaru chce dneska docela gule.[/QUOTE]

A teď mi pověz, kde dneska za rozumnou cenu seženeš novou výkonově slušnou profesionální kartu? A proč by 1600 MHz paměti byly joke? Pokud nebude taktovat, tak mu stejně vyšší budou na níc, protože to nepodporuje řadič v CPU a pokud bude taktovat (což je ta možnost, kterou jsem při vytváření košíku neuvažoval), tak si může připlatit pár stovek třeba za Tacticaly 1866 MHz

[QUOTE=stavitel75;514127]Tu zvukovku mi tam dala Alfa. Nemám s tím nic společného, bohužel nejde smazat z košíku.
GTX 560 Ti dávám z důvodu velké spokojenosti, je to zlatá karta a v tom provedení i velmi tichá. Je možné, že na tom bude HD 7850 lépe poměr výkon, ale zase já bych těch pár stovek neřešil. To stejné platí i o zbytku, s Kingstonem a Seasonickem mám dobré zkušenosti, proto se ho nebojím doporučit.

Jinak ještě jedna důležité věc. Pokud budeš chtít hrát BF3 a rozhodneš se pro GTX 560 Ti, dej si pozor kterou kartu vemeš.
https://help.ea.com/article/bf3-issues-with-overclocked-video-cards

GIGABYTKa ve výběru jede bez problému.

Sestavit klidně, ale s tím R3 a kabelama nemáš tak docela pravdu. Zdroj je uložený dole. Napájení cpu vyjde pod deskou a dvd mechaniku ve výběru nemám. Čiže tam žádný problém s kabelama není.[/QUOTE]

OK, dobře, to jde mimo ta zvukovka a ano, GTX560 Ti je slušná karta, ale nevyplatí se oproti HD 7850. Obdobný výkon, vyšší spotřeba, vyšší cena... Já mám naopak s Kingstonem docela špatné zkušenosti, proto doporučuji jinak. Ze SSD mám velmi dobré zkušenosti s Crucialy M4 a Samsungy 830. A pořád nevěřím Sandforce řadičům. O Seasonicu nemluvím. Sám jsem navrhoval M12II.
Petroman (131)|10.9.2012 13:46
Celkem (s DPH) 20 102 Kč
Objednat zboží Do seznamu Vysypat košík
HP AMD FirePro V4900 1GB 1 ks 3 722 Kč
Seasonic SS-350ET F3 350W 1 ks 917 Kč
Kingston Value 4GB DDR3 1333 1 ks 450 Kč
Intel Core i5-3570K 1 ks 5 306 Kč
Microsoft Windows 7 Pro ENG 64bit OEM 1 ks 3 396 Kč
Fractal Design ARC MINI 1 ks 1 829 Kč
ASUS P8Z77-M PRO - Intel Z77 1 ks 2 714 Kč
Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB 1 ks 1 769 Kč

+ nějaké serepetičky dle přání, sestavení, pořádné otestování