reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prostorová zvukovka se stereo výstupem

Jan_Svoboda (15)|1.9.2012 15:29
Zdravím,
opět přináším né zrovna banální podnět k přemýšlení.
Hledám zvukovku (USB), která se směrem do počítače bude tvářit jako 5.1 nebo 7.1, a sama bude tento signál softwarově zpracovávat a vytvářet z něj vrituální 3D na stereo výstupu pro sluchátka. Nechci právě nic typu Creative X-Fi Go!, kterou mám, a která se tváří jako stereo, bere stereo zvuk, a na něm podle nějakých algoritmů provádí "zprostornění", které musí počítat a rozhodně není přesné, protože pozici daného zvuku (třeba výstřel) může pouze odhadnout. V případě, že by sosala 7.1 zvuk (resp může brát neomezené množství kanálů), "přesně ví", kde daný zvuk je, a podle toho ho může upravit, aby ve sluchátkách byl správně slyšet.
Docela mne zaujal čip SoundCore3D na Creative Recon3D (set s headsetem Omega wireless), který umí nějaké DTS a tak. Ovšem nemám možnost si ho vyzkoušet, abych zjistil, zda se pro počítač tváří jako stereo, a lokalizaci "hádá" sám, nebo je to "kompressor" z 7.1 vstupu na 2.0 headphone výstup..

EDIT ještě bych měl zmínit účel. No, HD filmy, hry, ale i stereo poslech hudby.. Bohužel univerzálně dobrý produkt se vždy blbě hledá.

Pokud by někdo věděl o zvukovce, která se chová, jak jsem popsal, budu vděčný za tip.
shapet (29)|15.10.2012 09:05
Zvukovka pro USB je z nouze ctnost. Je cílená na notebooky, soudím, že v PC nemá co dělat, pokud nemíříme k PC jen pro poslech hudby. Tam svoje zástupce má, ať už myslíme externí zvukové převodníky nebo USB zvukovky zařízení za moc USD (Zodiac za všechny, ať píšu o tom co mám), nebo Xonar Essence One.
To všechno je čistě stereo a na hry ani omylem.
Všechno ostatní (Creative, Xonar apod.) musí signál vždycky softwarově dopočítat (DDL, DTS). A záleží na zpracování software, co z toho nakonec vyleze.
Creative Recon 3D (verze pro USB) má jedinou výhodu, a to, že je použitelná i pro Console bez nutnosti něco přenastavovat. Nese si svoje informace s sebou z počítače na Consoli a z PC na PC. Kvalita zvuku je vždycky o našich pocitech, zkušenostech, nárocích.
Tedy, pro mě to není, ale pro vás třeba bude.

Obecně o Chipu Recon 3D a kartách současného Creative portfofia najdete nejspíše ode mne na CzC. Už jsem to tam vzdal, nemá to cenu. Ale dohledáte tam ode mne skoro všechno ;).
Recon 3D konkrétně tady.
http://www.czc.cz/creative-sound-blaster-recon3d-fatal1ty-champion/102381/produkt/recenze?reviewId=7noadrdpfegq5bqv5pruu66mn5

... USB je pro hry problém, většina DDL a DTS driverů (ano, je to obyčejný software) neumí trasovat jinak, než přes zásobník. A to je už od dob Visty a teď Windows 7 (i Windows 8, tam je to prostě neskutečný děs) ... prostě problém. Řešení sice existuje, ale je to silně neortodoxní. Pokud nemá zrovna výrobce už driver patřičně blbuvzdorný. Creative jej má poměrně slušný, ale nikoliv pro USB zařízení. Něco za vás vyřesšil Daniel Kawakami (kdo nezná, viz forum Creative), ale není to všelék. Ostatní výrobci na tom nejsou o moc líp (píšu výhradně o USB).

Tak se s tím nějak poperte.

Pěkný den Honza