reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: Vyndání baterie při nabíjení notebooku

Neregistrovaný (0)|3.9.2012 15:19
Tazatel: Teruš

Znění dotazu: Slyšela jsem, že když se notebook vybije, tak se má při nabíjení ze zásuvky vyndat baterie aby vydržela déle. Když chci prý nabít baterii, tak notebook musím vypnout a nechat nabít a když chci s notebookem pracovat, tak si mám vyndat baterii a nabíjet bez ní. Co je na tom pravdy? Děkuji
VencaX (3686)|3.9.2012 16:18
Nabíjení - vytažení baterie:
Jen tak logiky. Když máš vybitou baterii a vyjmeš ji z notebooku a ten připojíš do zásuvky - jak myslíš, že se baterie nabije? Nenabije. Pokud cheš baterii nabít, musíš ji v notebooku mít, když je připojený k do zásuvky. Není pravda, že notebook musí být vypnutý. Ve vypnutém stavu se pouze může nabít rychleji.

Prostě a jednoduše baterii neodpojuj, nabíjej s připojenou baterií a klidně měj notebook zapnutý, když se baterie nabíjí. Jediné doporučení, tak je dobré, když se baterie nevybíjí pod nějakých cca 40%.

P.S. Je možné, že jsem tvůj dotaz v určitém kroku pochopil špatně ;).
Deee-aN (3834)|3.9.2012 16:30
Co vím, tak s ohledem na životnost baterie je lepší ji vyndat, když je NB připojený do sítě. Ale pak se samozřejmě baterie zase nenabíjí. Takže - kabel do zástrčky, dobít do 100% a pak baterii vyndat.
Neregistrovaný (0)|3.9.2012 17:31
Děkuji moc za odpověď :)) Vy to také tak používáte? A má baterie delší životnost?
VencaX (3686)|3.9.2012 17:45
Celkově záleží na tom, jak je udělaný notebook a samotný batterypack. Pokud má notebook dobře řešené nabíjejí a batterypack se umí dobře řídit, tak se nemusí dělat nic. Pokud je jedno (nebo obě) výše uvedené zařízení řešeno špatně, tak se taky nemusí dělat nic, protože baterii nabíjením tak jako tak ničíš.
Baterka tak jako tak vydrží plus mínus rok, dva a pak většina notebooků stejně skončí někde v koutě díky rozpadnutí nebo zestárnutí, takže pak to řešit dokoupením baterky za cca 1500,-.