reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus M2a-vm Hdmi

ozana (7)|19.6.2007 10:04
máte nějaké zkušenosti s touto deskou?
Architect (232)|19.6.2007 11:22
Tak zkušenosti přímo ne, ale když se podívám zde a porovnám to s deskou Biostar TF7050-M2 a Biostar TA690G. A vezmu v úvahu i ceny desek. Biostary jsou sice cca. o 200,- Kč dražší, ale na druhou stranu. Však si projdi recenze.
ozana (7)|19.6.2007 14:23
a tvuj závěr je nebrat 690G nebo nebrat Asus?
Architect (232)|19.6.2007 15:13
[QUOTE=ozana;39290]a tvuj závěr je nebrat 690G nebo nebrat Asus?[/QUOTE]

Záleží na tom, co od takovéto desky očekáváš. Viz. SZ. Moje volba by byla jednoznačně Biostar TF7050-M2. Kvalita obrazu je sice u X1250 lepší, ale právě tento "low-end" ASUS se mi nezamlouvá hned z několika hledisek (jinak ovšem ASUS vyrýbí kvalitní MB, můj PC na něm běží):

1. je netaktovatelnost. U Biostaru je alespoň hezký BIOS, i když závratný OC bych nečekal.
2. pro zpřístupnění HDMI portu ztratíš jedinou možnost připojení PCI-E 1x
3. kondenzátory *
4. Zvuk. kodek ALC888 u Biostaru *

Co mi u Bisotaru TF7050-M2 trochu nevyhovuje je umístění napájecího konektoru, ale naštěstí by nezasahoval i s použitím většího pasivu na CPU. (Ony by kabely pak u normálního casu zasahovaly trochu do větrání, ale pouze minimálně). Možná bych zvažoval i provozní teplotu chipsetu:)

*maličkosti
boboco (1987)|19.6.2007 18:29
[QUOTE=Architect;39295]Můj názor je relevantní:) Záleží na tom, co od takovéto desky očekáváš. Viz. SZ. Moje volba by byla jednoznačně Biostar TF7050-M2. Kvalita obrazu je sice u X1250 lepší, ale právě tento "low-end" ASUS se mi nezamlouvá hned z několika hledisek (jinak ovšem ASUS vyrýbí kvalitní MB, můj PC na něm běží):

1. je netaktovatelnost. U Biostaru je alespoň hezký BIOS, i když závratný OC bych nečekal.
2. pro zpřístupnění HDMI portu ztratíš jedinou možnost připojení PCI-E 1x
3. kondenzátory *
4. Zvuk. kodek ALC888 u Biostaru *

*maličkosti[/QUOTE]
Člověk nemůže čekat od takovéto desky zázraky, avšak nevím, v čem je Biostar TF7050-M2 lepší, než Asus M2A-VM HDMI?:notsure Takovouto desku si nikdo nekupuje kvůli přetaktování. M2A-VM, dle informací ze zahraničních webů, zvládne lehký OC kolem 250/260 MHz FSB. Myslíš, že Biostar v tomto směru bude výrazně lepší?
Hezký BIOS?:) -Spíše věc názoru, nevím jestli to považovat za prioritu při výběru nové desky:slug.
Mohl bych se prosím zeptat, kde jsi zjistil, že pro zpřístupnění HDMI přijdeš o slot PCI-E 1x?:notsure Já myslím, že přídavná karta s HDMI a dalšími konektory se dává do slotu PCI-E 16x, který by byl v případě použití integrované grafiky stejně nevyužitý.
Co se týče zvuku, máš pravdu, že novější čip jako má Biostar by Asusu slušel více, ale jak si sám uvedl, je to maličkost stejně jako použité kondenzátory:).
Co se dalších věcí týče, GF7050 obecně podává nepatrně horší výsledky horší než x1250, Biostar navíc nemá FireWire a nenašel jsem v našich končinách moc e-shopů, kde by se tato deska dala objednat (a když, tak zhruba o 300,- korun dráž než Asuska) - což je imho škoda, produkty Biostaru nejsou špatné.
Reagovat jsem ale musel, osobně bych totiž spíše volil Asus M2A-VM HDMI, který mi připadá jako lepší i levnější volba.

apropó, to umístění ATX 24pin konektoru je v případě Biostaru opravdu nedomyšlené:turtle...
Architect (232)|19.6.2007 20:49
[QUOTE=boboco;39301]Takovouto desku si nikdo nekupuje kvůli přetaktování. [/QUOTE] Ta znám lidi, kteří si ji kupují pro mírný OC (sice sebe, ale alespoň někdo).
[QUOTE=boboco;39301]M2A-VM, dle informací ze zahraničních webů, zvládne lehký OC kolem 250/260 MHz FSB. Myslíš, že Biostar v tomto směru bude výrazně lepší? [/QUOTE] Tak 285 považuji za něco lepší.
[QUOTE=boboco;39301]Hezký BIOS?:) -Spíše věc názoru, nevím jestli to považovat za prioritu při výběru nové desky:slug. [/QUOTE] Mi se líbí:) Viděl jsem BIOS u ASUSu a dle mého názoru je více možností ke zvážení při koupi.
[QUOTE=boboco;39301]Mohl bych se prosím zeptat, kde jsi zjistil, že pro zpřístupnění HDMI přijdeš o slot PCI-E 1x?:notsure Já myslím, že přídavná karta s HDMI a dalšími konektory se dává do slotu PCI-E 16x, který by byl v případě použití integrované grafiky stejně nevyužitý. [/QUOTE] Ano, tady jsem se přepsal, jedná se o PCI-E 16x.
[QUOTE=boboco;39301]Co se dalších věcí týče, GF7050 obecně podává nepatrně horší výsledky horší než x1250[/QUOTE] Tak nevím, ale když jsem se díval na review na pcstats, právě 7050 podávala nepatrně lepší výsledky. FW je plus, máš pravdu.
[QUOTE=boboco;39301]Reagovat jsem ale musel, osobně bych totiž spíše volil Asus M2A-VM HDMI, který mi připadá jako lepší i levnější volba.[/QUOTE] Rozumím:) Je to věc názoru, já volím Biostar.

Tak se na mě nezlobte. Ozana má na výběr:)

P.S. A časování u ASUSu se myslím nedá měnit v BIOSu vůbec. Ale zřejmě půjde měnit z Windows pomocí SetMem...
boboco (1987)|19.6.2007 21:21
Je to věc názoru, priorit (to jsi ostatně zmiňoval).
Pravda je, že poslední volba je vždy na kupujícím. Zrovna ale v případě techto desek nemůže šlápnout vedle ani s jednou z nich. Je to vyloženě o preferencích.
-Budu-li chtít taktovat a preferuju-li nVidii, přiklonil bych se k Biostaru.
-Budu-li chtít desku do HTPC s ATInou, která nabídne co nejvíc za danou cenu, určitě bych volil Asus M2A-VM (HDMI):).

Kdo by se na Tebe měl zlobit?:D -jen jsem myslel, že máš s tou ASUSkou nějaké vyloženě špatné zkušenosti, tak jsem reagoval:)
//edit: Jak je to s časováním netuším, zkusím zjistit.
ozana (7)|26.6.2007 14:25
Počítač s tímto MB už pár dní běží. Bez problému. Bojoval jsem jen se zobrazením videa, bylo nějaké zrychlené. Pomohlo nainstalovat ffdshow.