Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 37

Téma: Víkendová diskuze: Kvalitní zvuk

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Kvalitní zvuk

Pokud hrajete novou hru, tak se obvykle soustředíte na grafiku. Co však kvalitní ozvučení? Spokojíte s obyčejnými "peckami" do uší? Nebo si dáte reproduktory pořádně nahlas, tak že neslyšíte ani bouchání sousedů na topení? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Mno, pro mě bylo nejdůležitější, aby to byl bezdrát, protože mě štvala věčně překážející šňůra. Takže jsem pořídil Sennheiser RS 120. Zvuk kvalitní, jen bych jim vytknul, že hůř drží na hlavě.... (mojí)
    Jo, a když to jde, pustím zvuk do bedýnek. Ale přiměřeně > panelák...

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Mě tak napadlo rozšířit téma o minitest vašich uší:
    http://www.noiseaddicts.com/2009/03/...-hearing-test/
    kolik kdo slyší. Je jasné, že muži obecně slyší nižší frekvence (resp. neslyší vysoké frekvence). Osobně končím na 15kHz, je to možná dáno věkem a třeba jsem dříve slyšel i 19-20kHz, ale už se mě to asi nikdy nevrátí, spíš to bude horší.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Kvalitní obraz a zvuk je základ. Pro mě jsou tyto věci mnohem důležitější než výkon počítače. Koupil jsem si malé "studiové monitory" i do práce. Doma mám taky studiové monitory. Sluchátka pouze špunty do MHD, velké sluchátka mi vadí kvůli brýlím. Ale hlasitost mám rád hodně nízko.

PS: V práci už mám problémy slyšet 15kHz, otázkou je, kolik zvládnou vůbec ty moje bedničky přehrát. Ale je pravda, že dříve jsem slyšel pištění cívek spotřebičů, které podle mladších piští stejně a já už to neslyším.

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Na doma k počítači Logitech Z320 a na ven Koss Porta Pro nebo Sporta Pro (mám oboje a používám podle účelu, při čem chci poslouchat). Nebudu tvrdit, že je to špičkový zvuk, ale mně oboje postačuje :-) Kossy byly jasná volba, zlikviduju za rok troje, tak vždycky jednou ročně pošlu na "reklamaci", 300 i s poštovným a mám je (jako) nová :-) Uzavřená sluchátka nebo těsnící špunty na ven bych ani nechtěl, by mě něco přejelo. Takhle slyším auta, zvonky cyklistů .. normálně všechno, co potřebuju. Hudba je jen kulisa a nemá mi vymazat celý svět okolo :-)

Nováček
    Registrace
    May 2006

ve velkém PC na paření mám M-Audio Revolution 5.1, v kompu na muziku a který využívám na filmy Audiotrak prodigy HD2. K oběma kompům mám připojené Altec Lansing MX5021 (filmy, občas nějaká gamesa, za ty kačky rozhodně nejlepší PC repro, co jsem měl) a Tapco S-8 (muzika, koncerty na PC). Sluchátka využívám na poslech muziky, když mám na to vyloženě čas a chuť a to Bayerdynamic DT 990 Pro. Muziku mám rád, v práci mám Altec Lansing MX6020, když to jde a mám náladu, tak rozhodně muzika nahlas Sluchátka jsou rozhodně jiná liga než repráčky, ale ne vždy je vhodná doba na jejich využití, obvykle je využívám po večererch, když je klid a pohoda.

Nojzes

Kvalitní stereo, prostoru se vyhýbám. Určitě je lepší a hlavně méně unavující přednes z bedny, než ze sluchátek - byť budou sebelepší. Hlasitost? To záleží na náladě/žánru/atmosféře, pokud možno bezkonfliktně s okolím...

pita_lbc neregistrovany

Na mobilni poslouchani Koss Porta Pro a jako zdroj PC s ASUS Xonar DSX, nebo SGS II
    U PC v pracovne mam staricke Tesly ARS 9210 a staveny zesilovac 2x15W - hraje to porad lip, nez vetsina PC repro
    U TV mi hraji sloupky Jamo S506 pripojene na HTPC a autozesilovac napajeny z ATX zdroje ) - jako bastl to zni hrozne, ale vysledny zvuk je docela slusny. Zesilovac Blaupunkt me mile prekvapil. Je postaveny z diskretnich soucastek, zadne integrovane obvody a hraje opravdu slusne. Provozuji to uz tri roky a zatim zadny mrtvy ATX zdroj ;-)
    V aute autoradio Pioneer, komponentni repro PowerBass a vytlumene dvere.

Hudbu miluju a reprodukovanou ji mam rad v primerene kvalite. Aparaturu mam prumernou, ale alespon se ji na vsech mistech snazim udrzovat na obdobne urovni.
    Posloucham temer vsechny zanry, hodne jsem si ted oblibil koncerty. Jen je skoda, ze je na trhu opravdu pomalu kvalitnich zaznamu. Mel jsem pujcenych cca uz 50 koncertu, ale fakt dobrych z toho bylo tak 8.
    Kdyz to jde, tak si pustim hudbu nahlas, poslouchat septajici koncert neni ono ) Nejvic si to vsak uzivam v aute, kde vicemene nikoho nerusim, tam posloucham vetsinou na hrane maximalniho vykonu. Sluchatka jsou zase opak, vetsinou spis jen k praci, doma po nocich nebo na cestach a maximalne tak na stredni hlasitost.

Petr

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Zajímavý test
    Slyším 8 kHz., 10 kHz už neslyším. To jsem teda dopad (ale táhne mi na 52 roků, tak jestli to není tím)

Neregistrovaný

Ten test to je na kvalitu reproduktorů ? Nebo mejch uší? ) Ať dávám sebevíc repro na max, tak víc jak 17khz neslyším čím to je?

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Zajímavý test
    Slyším 8 kHz., 10 kHz už neslyším. To jsem teda dopad (ale táhne mi na 52 roků, tak jestli to není tím)
    :::
    Mno a já (rok výroby před 56 lety) to slyším vše až do 20, 21 & 22 kHz je už jenom neu(t)rální bzukot typu mňň..........
    Gut. (říká i ULZ za poplatek)

Neregistrovaný

Jasné, zvuk musi byť. U mňa ako základ staručká zvukovka SB Live + zosilňovač s MDA2020 + Repro :-) Podľa testovacej stránky počujem do 16 kHz, lenže zvuky na tej stránke majú bitrate 192 kbps a to je určite na tie vyššie frekvencie málo.

Neregistrovaný

Dle testu slyším 19khz, 20 mi ještě táhne uši, ale nemůžu říct, že bych to vnímal jako zvuk.
    Na cestách je mi to jedno, k ipodu připojuji obyčejný sluchátka za čtyři stovky. Když někam jdu, chci si hlavně poslechnout tu hudbu. Doma je to ale něco jiného.
    Jelikož makám odpolední směny, tak se ke hraní a filmům dostanu až večer, takže sluchátka jsou pro mě naprostá nutnost (sluchátka jsem si ale valil už ve školním věku, protože bedny mi prostě nesedí). a jelikož jsem maniak co nelituje občasných 12 hodin strávených hraním, je pro mě komfort na prvním místě.
    Osobně nejsem z těch, kteří by se nějak extra vyžívali v mohutných basech, takže jsem zvolil Senny PC360 (které jsou jako "herní sluchátka" jen o pár stovek dražší než jejich obdoby bez mikrofonu). Drát mi přijde praktičtější než baterie a otevřená sluchátka jsou naprostá nutnost a to nejen kvůli zvuku. Přijde-li někdo do místnosti když zrovna drtíme hordu v Gears of War a do nepřetržitého hluku kulometů a občasných explozí řve spoluhráč že chcípne jestli mu nepomůžu, je danému člověku jasné, že mi musí poklepat na rameno abych si ho vůbec všiml a nestráví půl minuty mluvením do zdi. Osobně si nedovedu představit, že bych tohleto dělal na bednách (nedejbože ještě se subwooferem) a to i ve dne.
    Jinak měl jsem i možnost vyzkoušet "surround" sluchátka a musím sám za sebe říct, že... hnus. Některým kolegům se to líbí, znám lidi, kteří na to nedají dopustit (a neberu jim to, každý by si měl užívat to co se líbí jemu), ale mě to přijde jako takový gimmick. Dolby Headphone na pořádných stereo sluchátkách je nesrovnatelně lepší, i prostorový zvuk který hry dnes produkují ve stereo signálu bez pomoci nějakého extra HW mi přijde lepší.

Automated Sausage

Kvalitny zvuk pre mna rozhodne znamena vernost reprodukcie. Uprednostnujem flat ekvalizer a doslova pohrdam akymkolvek umyselnym prifarbovacim skreslenim, najma zvyraznenim basov. Preto som si kupil akg k550, ktore maju vyrovnanu charakteristiku a hraju velmi prehladne a uprimne. Napajam ich xonarom essence stx. Predtym ako som podlahol kuzlu vernej reprodukcie, som sa uspokojil s klasickymi peckami za par centov a 128kbps mp3. Este aj dnes su niektore nahravky, kde nepocujem rozdiel medzi cd kvalitou a mp3. Nehram sa na audiofila, co zo zasady nepocuva nic s priponou .mp3, ale pri mojich oblubenych organovych skladbach rozoznam nizsiu kvalitu ako cd celkom spolahlivo

No a k tej pocutelnosti. Skusal som to v audacity kde som si vygeneroval sinusoidu a pocul som az do 17.5kHz. Tento linkovany test som neskusal a nemam k nemu doveru. Uz som videl aj test vo forme youtube videa v tej najnizsej kvalite, kde kodek nepodporuje ani 10kHz a ludia veselo komentovali pod videom ze poculi az 22kHz :-D

Neregistrovaný

stereo homemade uzavrene 30l 3 pasmovky / ARN556 basak, zbytek uz nevim / na multimedia...
    posledni dobou me laka stavba stereo lampace...
    vrch slysim do cca 10kHz / v mladi pres 22 kHz, zkouseno v audiolaboratori /, spodek od cca 35 Hz / jsem r.v. 1958 /

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: AMD se snoubí s ARM
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 05-11-2012, 12:52
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?