reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Kvalitní zvuk

Pavel Kovač (374)|7.9.2012 07:09
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Kvalitní zvuk[/SIZE]



Pokud hrajete novou hru, tak se obvykle soustředíte na grafiku. Co však kvalitní ozvučení? Spokojíte s obyčejnými "peckami" do uší? Nebo si dáte reproduktory pořádně nahlas, tak že neslyšíte ani bouchání sousedů na topení? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Deee-aN (3834)|7.9.2012 08:49
Mno, pro mě bylo nejdůležitější, aby to byl bezdrát, protože mě štvala věčně překážející šňůra. Takže jsem pořídil Sennheiser RS 120. Zvuk kvalitní, jen bych jim vytknul, že hůř drží na hlavě.... (mojí)
Jo, a když to jde, pustím zvuk do bedýnek. Ale přiměřeně > panelák...:)
Pavel Kovač (374)|7.9.2012 09:37
Mě tak napadlo rozšířit téma o minitest vašich uší:
http://www.noiseaddicts.com/2009/03/can-you-hear-this-hearing-test/
kolik kdo slyší. Je jasné, že muži obecně slyší nižší frekvence (resp. neslyší vysoké frekvence). Osobně končím na 15kHz, je to možná dáno věkem a třeba jsem dříve slyšel i 19-20kHz, ale už se mě to asi nikdy nevrátí, spíš to bude horší.
NHKG (1136)|7.9.2012 10:03
Kvalitní obraz a zvuk je základ. Pro mě jsou tyto věci mnohem důležitější než výkon počítače. Koupil jsem si malé "studiové monitory" i do práce. :D Doma mám taky studiové monitory. Sluchátka pouze špunty do MHD, velké sluchátka mi vadí kvůli brýlím. Ale hlasitost mám rád hodně nízko.

PS: V práci už mám problémy slyšet 15kHz, otázkou je, kolik zvládnou vůbec ty moje bedničky přehrát. Ale je pravda, že dříve jsem slyšel pištění cívek spotřebičů, které podle mladších piští stejně a já už to neslyším.
M0RGAN (21)|7.9.2012 14:28
Na doma k počítači Logitech Z320 a na ven Koss Porta Pro nebo Sporta Pro (mám oboje a používám podle účelu, při čem chci poslouchat). Nebudu tvrdit, že je to špičkový zvuk, ale mně oboje postačuje :-) Kossy byly jasná volba, zlikviduju za rok troje, tak vždycky jednou ročně pošlu na "reklamaci", 300 i s poštovným a mám je (jako) nová :-) Uzavřená sluchátka nebo těsnící špunty na ven bych ani nechtěl, by mě něco přejelo. Takhle slyším auta, zvonky cyklistů .. normálně všechno, co potřebuju. Hudba je jen kulisa a nemá mi vymazat celý svět okolo :-)
Mnemonic (2)|7.9.2012 15:15
ve velkém PC na paření mám M-Audio Revolution 5.1, v kompu na muziku a který využívám na filmy Audiotrak prodigy HD2. K oběma kompům mám připojené Altec Lansing MX5021 (filmy, občas nějaká gamesa, za ty kačky rozhodně nejlepší PC repro, co jsem měl) a Tapco S-8 (muzika, koncerty na PC). Sluchátka využívám na poslech muziky, když mám na to vyloženě čas a chuť a to Bayerdynamic DT 990 Pro. Muziku mám rád, v práci mám Altec Lansing MX6020, když to jde a mám náladu, tak rozhodně muzika nahlas :) Sluchátka jsou rozhodně jiná liga než repráčky, ale ne vždy je vhodná doba na jejich využití, obvykle je využívám po večererch, když je klid a pohoda.
Nojzes (0)|7.9.2012 16:41
Kvalitní stereo, prostoru se vyhýbám. Určitě je lepší a hlavně méně unavující přednes z bedny, než ze sluchátek - byť budou sebelepší. Hlasitost? To záleží na náladě/žánru/atmosféře, pokud možno bezkonfliktně s okolím...
pita_lbc neregistrovany (0)|7.9.2012 18:08
Na mobilni poslouchani Koss Porta Pro a jako zdroj PC s ASUS Xonar DSX, nebo SGS II
U PC v pracovne mam staricke Tesly ARS 9210 a staveny zesilovac 2x15W - hraje to porad lip, nez vetsina PC repro
U TV mi hraji sloupky Jamo S506 pripojene na HTPC a autozesilovac napajeny z ATX zdroje :o) - jako bastl to zni hrozne, ale vysledny zvuk je docela slusny. Zesilovac Blaupunkt me mile prekvapil. Je postaveny z diskretnich soucastek, zadne integrovane obvody a hraje opravdu slusne. Provozuji to uz tri roky a zatim zadny mrtvy ATX zdroj ;-)
V aute autoradio Pioneer, komponentni repro PowerBass a vytlumene dvere.

Hudbu miluju a reprodukovanou ji mam rad v primerene kvalite. Aparaturu mam prumernou, ale alespon se ji na vsech mistech snazim udrzovat na obdobne urovni.
Posloucham temer vsechny zanry, hodne jsem si ted oblibil koncerty. Jen je skoda, ze je na trhu opravdu pomalu kvalitnich zaznamu. Mel jsem pujcenych cca uz 50 koncertu, ale fakt dobrych z toho bylo tak 8.
Kdyz to jde, tak si pustim hudbu nahlas, poslouchat septajici koncert neni ono :o) Nejvic si to vsak uzivam v aute, kde vicemene nikoho nerusim, tam posloucham vetsinou na hrane maximalniho vykonu. Sluchatka jsou zase opak, vetsinou spis jen k praci, doma po nocich nebo na cestach a maximalne tak na stredni hlasitost.

Petr
Ivo Mašek (507)|7.9.2012 18:50
Zajímavý test
Slyším 8 kHz., 10 kHz už neslyším. To jsem teda dopad :D (ale táhne mi na 52 roků, tak jestli to není tím)
Neregistrovaný (0)|7.9.2012 20:43
Ten test to je na kvalitu reproduktorů ? Nebo mejch uší? :)) Ať dávám sebevíc repro na max, tak víc jak 17khz neslyším :D čím to je?
StD (1963)|7.9.2012 21:28
[QUOTE=Ivo Mašek;513948]Zajímavý test
Slyším 8 kHz., 10 kHz už neslyším. To jsem teda dopad :D (ale táhne mi na 52 roků, tak jestli to není tím)[/QUOTE]
:::
Mno a já (rok výroby před 56 lety) to slyším vše až do 20, 21 & 22 kHz je už jenom neu(t)rální bzukot typu mňň..........
Gut. (říká i ULZ za poplatek)
Neregistrovaný (0)|7.9.2012 21:33
Jasné, zvuk musi byť. U mňa ako základ staručká zvukovka SB Live + zosilňovač s MDA2020 + Repro :-) Podľa testovacej stránky počujem do 16 kHz, lenže zvuky na tej stránke majú bitrate 192 kbps a to je určite na tie vyššie frekvencie málo.
Neregistrovaný (0)|7.9.2012 23:40
Dle testu slyším 19khz, 20 mi ještě táhne uši, ale nemůžu říct, že bych to vnímal jako zvuk.
Na cestách je mi to jedno, k ipodu připojuji obyčejný sluchátka za čtyři stovky. Když někam jdu, chci si hlavně poslechnout tu hudbu. Doma je to ale něco jiného.
Jelikož makám odpolední směny, tak se ke hraní a filmům dostanu až večer, takže sluchátka jsou pro mě naprostá nutnost (sluchátka jsem si ale valil už ve školním věku, protože bedny mi prostě nesedí). a jelikož jsem maniak co nelituje občasných 12 hodin strávených hraním, je pro mě komfort na prvním místě.
Osobně nejsem z těch, kteří by se nějak extra vyžívali v mohutných basech, takže jsem zvolil Senny PC360 (které jsou jako "herní sluchátka" jen o pár stovek dražší než jejich obdoby bez mikrofonu). Drát mi přijde praktičtější než baterie a otevřená sluchátka jsou naprostá nutnost a to nejen kvůli zvuku. Přijde-li někdo do místnosti když zrovna drtíme hordu v Gears of War a do nepřetržitého hluku kulometů a občasných explozí řve spoluhráč že chcípne jestli mu nepomůžu, je danému člověku jasné, že mi musí poklepat na rameno abych si ho vůbec všiml a nestráví půl minuty mluvením do zdi. Osobně si nedovedu představit, že bych tohleto dělal na bednách (nedejbože ještě se subwooferem) a to i ve dne.
Jinak měl jsem i možnost vyzkoušet "surround" sluchátka a musím sám za sebe říct, že... hnus. Některým kolegům se to líbí, znám lidi, kteří na to nedají dopustit (a neberu jim to, každý by si měl užívat to co se líbí jemu), ale mě to přijde jako takový gimmick. Dolby Headphone na pořádných stereo sluchátkách je nesrovnatelně lepší, i prostorový zvuk který hry dnes produkují ve stereo signálu bez pomoci nějakého extra HW mi přijde lepší.
Automated Sausage (0)|8.9.2012 00:55
Kvalitny zvuk pre mna rozhodne znamena vernost reprodukcie. Uprednostnujem flat ekvalizer a doslova pohrdam akymkolvek umyselnym prifarbovacim skreslenim, najma zvyraznenim basov. Preto som si kupil akg k550, ktore maju vyrovnanu charakteristiku a hraju velmi prehladne a uprimne. Napajam ich xonarom essence stx. Predtym ako som podlahol kuzlu vernej reprodukcie, som sa uspokojil s klasickymi peckami za par centov a 128kbps mp3. Este aj dnes su niektore nahravky, kde nepocujem rozdiel medzi cd kvalitou a mp3. Nehram sa na audiofila, co zo zasady nepocuva nic s priponou .mp3, ale pri mojich oblubenych organovych skladbach rozoznam nizsiu kvalitu ako cd celkom spolahlivo :)

No a k tej pocutelnosti. Skusal som to v audacity kde som si vygeneroval sinusoidu a pocul som az do 17.5kHz. Tento linkovany test som neskusal a nemam k nemu doveru. Uz som videl aj test vo forme youtube videa v tej najnizsej kvalite, kde kodek nepodporuje ani 10kHz a ludia veselo komentovali pod videom ze poculi az 22kHz :-D
Neregistrovaný (0)|8.9.2012 08:44
stereo homemade uzavrene 30l 3 pasmovky / ARN556 basak, zbytek uz nevim / na multimedia...
posledni dobou me laka stavba stereo lampace...
vrch slysim do cca 10kHz / v mladi pres 22 kHz, zkouseno v audiolaboratori /, spodek od cca 35 Hz / jsem r.v. 1958 /
Neregistrovaný (0)|8.9.2012 12:16
[QUOTE=Automated Sausage;513967]Kvalitny zvuk pre mna rozhodne znamena vernost reprodukcie. Uprednostnujem flat ekvalizer a doslova pohrdam akymkolvek umyselnym prifarbovacim skreslenim, najma zvyraznenim basov. Preto som si kupil akg k550, ktore maju vyrovnanu charakteristiku a hraju velmi prehladne a uprimne. Napajam ich xonarom essence stx. Predtym ako som podlahol kuzlu vernej reprodukcie, som sa uspokojil s klasickymi peckami za par centov a 128kbps mp3. Este aj dnes su niektore nahravky, kde nepocujem rozdiel medzi cd kvalitou a mp3. Nehram sa na audiofila, co zo zasady nepocuva nic s priponou .mp3, ale pri mojich oblubenych organovych skladbach rozoznam nizsiu kvalitu ako cd celkom spolahlivo :)

No a k tej pocutelnosti. Skusal som to v audacity kde som si vygeneroval sinusoidu a pocul som az do 17.5kHz. Tento linkovany test som neskusal a nemam k nemu doveru. Uz som videl aj test vo forme youtube videa v tej najnizsej kvalite, kde kodek nepodporuje ani 10kHz a ludia veselo komentovali pod videom ze poculi az 22kHz :-D[/QUOTE]

V testu slyším úplně to samé jako v Audacity.
AppleBred (1)|8.9.2012 13:05
Podľa dennej hodiny a ostatných okolností používam sluchátka AKG K530 alebo repro ONKYO HTX-22HDX + rozširujúcu sadu na 5.1. Repro mám pripojené na optický výstup zvukovky. Nepoužívam filtre, equalizery, radšej mám čistý zvuk bez zbytočného prebasovania.
Nieje to žiadna adiofilská zostava, ale na moje podmienky je to slušný zvuk a myslím že sa to dá počúvať. Klasické PC reproduktory sa samozrejme na toto nechytajú. Tie repro boli aj na tomto portali recenzovane a dopadli slusne. Hudbu pocuvam v stereo rezime, pri filmoch sa ale prepne do 5.1 a je to celkom príjemný zážitok. Hlasitostou sa pohybujem bežne do 30 - 40 % max výkonu. Potom už začína vibrovať nábytok:-)
Petrosucks (0)|8.9.2012 13:16
[QUOTE=Pavel Kovač;513892]Mě tak napadlo rozšířit téma o minitest vašich uší:
http://www.noiseaddicts.com/2009/03/can-you-hear-this-hearing-test/
kolik kdo slyší. Je jasné, že muži obecně slyší nižší frekvence (resp. neslyší vysoké frekvence). Osobně končím na 15kHz, je to možná dáno věkem a třeba jsem dříve slyšel i 19-20kHz, ale už se mě to asi nikdy nevrátí, spíš to bude horší.[/QUOTE]

Tak 16kHz a pak něco na 17kHz. A to jsem celkem mlaďoch. Ale zkoušel jsem to na repro. Tak to může být zkreslené. Ale obecně už jsem hluchoň. A je na tom většina lidí podovně, co jsem se tak ptal. Mládí v tahu a do důchodu daleko
Petrosucks (0)|8.9.2012 13:24
ESI Juli@ + stereo zesík + regálovky. No chtělo by to asi trochu na tu hudbu peněženkou poladit. Bohužel mám jen malý kutloch, tak by to stejně akustika zabila. Na ostatní je to asi jedno. Stejně jde většinou o náladu na to, si něco poslechnout, zahrát, zhlédnout film. Sluchátka nepoužívám. Nemám to rád. Špuntů si užiju při cestování až až. V uzavřených studiovkách se mně potí uši :D
DrZelenka (2491)|8.9.2012 16:20
Doma Logitech Z4, často používám sluchátka (Koss Porta Pro).

Na kvalitu zvuku si nijak nepotrpím, ale nekvalitní repra poslouchat taky nemůžu. V sousedově autě (tam má repra hodně kvalitní a dobře udělaný) jasně slyším, že to je neporovnatelně lepší (čistší, kvalitnější), ale sluchátka Porta Pro na moje nároky bohatě stačej.

K testu - 17kHz slyším jasně,18kHz ani trochu.
Neregistrovaný (0)|8.9.2012 18:28
Kedysi sluchadla AKG K701 s D/A prevodnikom Styleaudio Carat Topaz. Neskor k DACu sluchatkovy zosilnovac od ceskeho konstruktera P. Macuru Dispre II v4. Dnes komplet od slovenskeho vyrobcu BVaudio PRE1 + PA300SE + F3ROY. Digitalny transport PCI zvukovka Infrasonic Quartet. D/A prevodnik od ceskeho konstruktera Tomasa Ticheho BB-DAC spolu z word clock generatorom, ktory synchronizuje transport a D/A prevodnik. Ekvalizer nepouzivam. Preferujem kvalitne nahravky (idealne v HiRes).

V praci Koss Porta Pro.
Neregistrovaný (0)|9.9.2012 07:48
Tak podle toho "testu" slyším maximálně 12 kHz.

Ještě jsem nespal, ale včera v noci jsem také zjistil, že jsem skoro slepý. V přesvědčení, že tak jako vždy si oči zvyknou na tmu jsem asi deset minut stál na lesní cestě těsně před půlnocí a čekal až si oči zvyknou .... a nic.

Ale je důležité, co člověk slyší, z levé i pravé strany v té tmě šli se mnou asi kilometr nějaká zvířata a nemohl jsem sejít z cesty. Nedělám si z vás srandu. :D
Deee-aN (3834)|9.9.2012 08:38
[QUOTE=Pavel Kovač;513892]Mě tak napadlo rozšířit téma o minitest vašich uší:
http://www.noiseaddicts.com/2009/03/can-you-hear-this-hearing-test/
[/QUOTE]
No nevim, jestli se to má, ale když Sennheiser pořádně osolim, slyšim všechno. 20kHz a výše jen slabounce, ale přece (r.v. 1974).
Fox_25 (613)|9.9.2012 17:34
Potom co jsem si začal čistit zhruba jednou za měsíc uši peroxidem tak už opět slyším až 22Khz. Pomohl i odvar z kočičího drápu který silně protizánětlivý, takže jsem měl nejspíše v jednom uchu i zánět protože pískání zmizelo.

Zvuk je pro mě u her stejně důležitý jako obraz, stačí si zahrát dead space nebo jakýkoliv z prvních dílů silent hill. Ani u CoD 2 online není dobrá sestava k zahození, člověk se až diví jak snadná je lokalizace protivníka na opravdu kvalitní stereo sestavě která u této hry díky eax 3 podá slušně i zadní prostor.

Horší je když si člověk pořídí DA převodník a najednou zjistí jaký odpad produkují zvukové karty byť osazené lepšími OPA. To samé platí i pro zesilovač, podání prostoru dual mono koncového zesilovače s "externím" předzesilovačem a DA převodníkem je opravdu jinde než u integrovaného zesilovače. No a pak člověka začne bavit i klasika když slyší všechny detaily ve skladbách včetně jemných nuancí. A nakonec se přistihne u toho že začíná nesnášet pop pro jeho jednoduchost.
Petrosucks (0)|9.9.2012 18:25
[QUOTE=Fox_25;514054]Potom co jsem si začal čistit zhruba jednou za měsíc uši peroxidem tak už opět slyším až 22Khz. Pomohl i odvar z kočičího drápu který silně protizánětlivý, takže jsem měl nejspíše v jednom uchu i zánět protože pískání zmizelo.

Zvuk je pro mě u her stejně důležitý jako obraz, stačí si zahrát dead space nebo jakýkoliv z prvních dílů silent hill. Ani u CoD 2 online není dobrá sestava k zahození, člověk se až diví jak snadná je lokalizace protivníka na opravdu kvalitní stereo sestavě která u této hry díky eax 3 podá slušně i zadní prostor.

Horší je když si člověk pořídí DA převodník a najednou zjistí jaký odpad produkují zvukové karty byť osazené lepšími OPA. To samé platí i pro zesilovač, podání prostoru dual mono koncového zesilovače s "externím" předzesilovačem a DA převodníkem je opravdu jinde než u integrovaného zesilovače. No a pak člověka začne bavit i klasika když slyší všechny detaily ve skladbách včetně jemných nuancí. A nakonec se přistihne u toho že začíná nesnášet pop pro jeho jednoduchost.[/QUOTE]

Jenomže za ty prachy si snad člověk může zaplatit i živou kapelu :D
Fox_25 (613)|9.9.2012 19:13
Petrosucks
No to nevím jestli by mi orchestr hrál Tchaikovskeho, Brahmse, Alabieva, atp. 8 hodin denně za 12200. Já měl na ceny použitých komponentů obrovské štěstí.
Koncový zesilovač DPA 223 4000,-
Předzesilovač Dispre V2 MK4 3000,-
DA převodník HS DAC 4000,-
Třípásmové regálové reprobedny Pioneer CS-E531 1200,-
Kabeláž a repase beden mě stála nějaké 3000, kabely dělané doma z opravdu kvalitních materiálů a z beden bipoláry nahrazeny drahými svitky.

Vše až na bedny má hodnotu dvojnásobnou. Bedny mají hodnotu cca 300-400 USD dle toho jak se podobné modely prodávají na ebay, na můj typ jsem ještě nenarazil.
Takže i za relativně málo peněz jde dobře poslouchat muzika. Ovšem kdyby měl člověk kupovat novou sestavu alespoň na stejné úrovni tak by se nedoplatil, bohužel.
xmarek (1676)|10.9.2012 07:33
- Hry nehraji. Takže mě logicky zvuk ve hrách nezajímá.
- Klasický poslech: Ano zvuk je pro mě jednou z nejdůležitější věcí u PC. Možná by bylo záhodno říct, že až po práci tou nejdůležitější. Takže výběr komponent pro poslech hudby je pro mě klíčový a rozhodně se nespokojím s nějakou obyčejnou komercí. Nyní jsem svůj koníček dostal do fáze, že si doma na koleně stavím vlastní DAC. Jedná se spíš o takové Demo kity + software spolupracující s USB rozhraním. :p Vše je trošku zahaleno tajemstvím, ale až nastane ten pravý okamžik, tak všechny věci zveřejním. ;)

Má sestava je dle mého soudu celkem slušná. Netvrdím, že se nedá jít ještě dál, ale mé potřebě dostačuje. Takže: Benchmark USB DAC1 + Sennheiser HD800/AKG K702/monitory KRK RP6. Těch sluchátek by se našlo asi víc za zmínku stojí jenom HD595, ER6i.

@Pavel Kovač: 16kHz v pohodě slyším. Na můj věk to jde. Otázkou je, ale do jaké míry to ovlivní sestava (jako, že ovlivní). Posloucháno na integrované zvukové kartě + HD595 (v práci).
Neregistrovaný (0)|10.9.2012 09:34
[QUOTE=Fox_25;514054]Potom co jsem si začal čistit zhruba jednou za měsíc uši peroxidem tak už opět slyším až 22Khz. Pomohl i odvar z kočičího drápu který silně protizánětlivý, takže jsem měl nejspíše v jednom uchu i zánět protože pískání zmizelo.[/QUOTE] :D dobree :D

BTW pri tom teste, kolko cca pocujete kHz je nutne uviest, ze z integrovanej zvukovej karty to ma vypovedaciu hodnotu 0,00; pretoze ta tak skresluje, ze na vystupe nejde napr. 20 kHz, ale uplne ina hodnota a tu uz pocujete.
streethawk (1)|10.9.2012 14:18
Booože, to je predsa logické, že pri tomto teste záleží veľmi na reproduktoroch a ich frekvenčnom rozsahu a takisto zvukovej karte v PC, predsa nebudete počuť 17kHz keď reproduktor zahrá max. 15kHz :rolleyes:

Keď si tento test pustíte napr. cez iba trošku kvalitnejšie slúchadlá, budete sa čudovať, ako ste na tom ešte dobre ;)

Pekný deň praje...Streethawk
Georginek (2957)|10.9.2012 18:55
Hmm, ja toho o zvuku moc nevim, nicmene staci velka investice do procaku, desky a grafarny, natoz aby se jeste kupovala poradna zvukovka a repro za 10k+. Takze si vystacim s Realtekem, Genius SWF5005 a na hrani sluchatka Roccat a na hudbu mam Koss.
Fakt je ten, ze Geniusy i Realtek jsou dost na hrane, a PC by sluselo lepsi ozvuceni, ale to mame alespon 15K.

Alespon k televizi si koupim poradny domaci kino, aby se hralo na DTS :D:D
Neregistrovaný (0)|11.9.2012 08:12
streethawk, nepisal som o reproduktoroch, ale o zdroji zvuku, ktory to cestou skresli
Bunik (14)|11.9.2012 13:56
Investice do počítače ať je to cokoli se nikdy nevyplatí. Co se ovšem vyplatí víc je investovat do kvalitního zvuku. Dobrá sestava vydrží desítky let.
Jinak mám stereo sestavu od Cambridge Audio a protože to je ve stejné místnosti jako PC, používám CDčko jako DAC.
Hraju na tom jak hry, sleduju seriály, filmy, poslouchám hudbu a je to supr. Vůbec mi nechybí surround bedny ba ani center. Ten není vůbec potřeba, když stereo bendy dobře reprodukují prostor.
Pokud někdo řeší ozvučení PC, raději počkejte a našetřete is na něco lepšího. Bude vám to dělat radost mnohem déle než nové PC.
BiG FooT (10)|14.9.2012 11:09
Když tady čtu, jak se tu každej vyjadřuje o zvuku a nakonec napíše, že má Porta Pro, tak nevim, jestli se mám smát nebo brečet.

Podotýkám, že jsem DJ a tak by si někdo mohl myslet, že si budu v těchto sluchátkách libovat. Ale to, co z nich leze, je otřes.

Opravdu by mě zajímalo, jestli je takovej problém otočit si na ekvalizéru bass, když ho budu chtít (to umí snad i blbej mobil), že si takový kvantum lidí kupuje sluchátka, co nesnesitelnym způsobem zkreslují zvuk.

Je to image jako apple nebo se to někomu opravdu líbí?
Neregistrovaný (0)|14.9.2012 22:23
Pocuvanie hudby nie je len o tom, kolko je tam vysok, basov a stredov. Je to o podani priestoru, kolko nastrojov tam pocujes, ako su separovane, dozvuk nastrojov atd. To ti Porty nezahraju. Tie su vynikajuce a zaplatitelne ako podmaz pri praci z beznej zvukovej karty pocitaca. Pri sustredenom pocuvani a vychutnavani hudby je nutne ist dalej. Ale to by si ako DJ mal vediet lepsie, ako vacsina tu diskutujucich ;)
DrZelenka (2491)|18.9.2012 11:52
[QUOTE=BiG FooT;514417]Když tady čtu, jak se tu každej vyjadřuje o zvuku a nakonec napíše, že má Porta Pro, tak nevim, jestli se mám smát nebo brečet.

Podotýkám, že jsem DJ a tak by si někdo mohl myslet, že si budu v těchto sluchátkách libovat. Ale to, co z nich leze, je otřes.

Opravdu by mě zajímalo, jestli je takovej problém otočit si na ekvalizéru bass, když ho budu chtít (to umí snad i blbej mobil), že si takový kvantum lidí kupuje sluchátka, co nesnesitelnym způsobem zkreslují zvuk.

Je to image jako apple nebo se to někomu opravdu líbí?[/QUOTE]

Někomu stačí chrchlátka z tesca a lepší považují za zbytečný (ségra např. vůbec nechápe proč mě repra u jejího PC tak vaděj a ani neslyší rozdíl), někomu stačí sestava za 3000 a chrchlátka z tesca považuje za hrůzu, .... ty považuješ sluchátka za hrůzu a někdo nad tebou třeba považuje zase to na čem posloucháš hudbu ty za hrůzu.

Většina lidí nemá adekvátní sluch (nároky vidím u monitorů, kdy všichni okolo mě mají TN s "vyblitejma" barvama a nevidí to) aby potřebovaly drahé sestavy, případně nejsou ochotni tolik utrácet za "obyčejný repra". Hi-Fi repra jsou jen pro pár lidí, co mají patřičný sluch, nároky a zároveň finance - proto tu tolik lidí píše o (podle tebe) hroznejch sluchátkách. Jde jen o to jaký má člověk nároky a sluch - někdo bez patřičnýho sluchu si může koupit sestavu za 50 000 ale kvalita pro něj bude stejná jako u sestavy za zlomek ceny.
Fox_25 (613)|18.9.2012 19:31
Většina lidí má sluch v pořádku, jen "neví" co kde a jak slyšet a je jim to naprosto jedno. U těch monitorů je to stejné, proč by si člověk domů pořizoval nějaký drahý IPS panel když mu stačí TN. Lidi ani už nemají čas pídit se za tím že E-IPS jim za stejnou cenu nabídne lepší obraz a tak koupí to nejlevnější nebo si nechají poradit v obchodě který jim prodá ležák za plnou cenu.
Neregistrovaný (0)|13.10.2012 10:40
Miluju muziku a pro kvalitní přednes jsem ochoten udělat,zkusit, obětovat téměř cokoliv.Používám PC téměř jen pro poslech muziky a trochu internetu.Chce to mít celý řetězec součástí nestačí jen dobrá sluchátka,nebo jen zvukovka. U mne je to Dr.DAC prime,CANOR-SH1,AKG K702,BOSE Companion 3.Pak je ptřeba tomu dodávat i odpovídající zvukové soubory nejlépe ve FLACu.